295 találat a(z) napidíj cimkére

Belföldi kiküldetés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az szja-törvény augusztus 1-jétől hatályos változása kapcsán a következő a kérdésem: ha a munkáltató több telephellyel rendelkezik a székhelyén kívül, és a munkavállalót a szokásos munkavégzés helyétől eltérő telephelyre rendeli ki munkavégzésre, a munkavállaló lakhelyéről az eltérő telephelyre történő utazás kiküldetésnek minősül-e? Amennyiben a szokásos munkavégzés helyétől küldi ki a munkavállalót egy másik telephelyre, az kiküldetésnek minősül-e? Tisztelettel: Szilassy Szilvia

Költségelszámolás lehetőségei Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk rendszeresen szállít a saját teherautóival Európa országaiba eszközöket, jellemzően a saját telephelyei között. Nem alkalmazottakkal bonyolítjuk a szállítást, hanem alvállalkozókat bízunk meg a sofőri feladatok ellátásával. Jellemzően egyéni vállalkozókról van szó. Az utak esetenként több naposak, felmerül szállásköltség, helyi utazási költség (taxi, vonaljegy stb.), amit a sofőrnek ki kell fizetnie készpénzben általában. A kérdésem az, hogy elszámolhatja-e a mi vállalatunk az ilyen utakkal kapcsolatos szállás, utazás, stb. költségeket vagy sem? Természetesen a mi cégünk nevére kiállított számlát kérünk minden esetben. Ugyanolyan kiküldetési rendelvényt kell a költségelszámoláshoz vezetni, mint egy alkalmazott esetén? Köszönöm a választ előre is.

Kiküldetés: mi változott és mi nem a napidíjszabályokban? Cikk

A személyi jövedelemadó (szja) törvényben 2016. augusztus 1-jétől módosult a belföldi kiküldetés fogalma: ezentúl, ha a munkáltató a munkavállalót átmenetileg a munkaszerződésben rögzített, vagy ennek hiányában a szokásos munkavégzési helytől eltérő belföldi helyen történő munkavégzésre utasítja, adózási szempontból kiküldetésben töltött időnek csak a feladat ellátása érdekében szükséges utazási idő számít. Hogyan érinti ez a fuvarosokat?

Belföldi kiküldetés napidíja II. Kérdés

Tisztelt Surányi Imréné! Kérdezem, a belföldi áruszállításban résztvevő sofőr (tehát a jogszabály szerinti személy) kapja: Milyen bizonylat szolgál a költségtérítés elszámolásának alapjául? Ha a kiküldetés napjaira csak a 3000 forintot fizeti a munkáltató, más élelmezési költséget nem számol el, akkor ezen költségtérítést a 1608-as bevallásban nem kell szerepeltetni? Válaszát köszönöm! Schmidt Zoltán

Napidíj mértéke Kérdés

"A 437/2015. kormányrendelet 5. §-a szerint a 6 órát meghaladó kiküldetés esetén a belföldi közúti árufuvarozásban és személyszállításban gépkocsivezetőként és árukísérőként foglalkoztatott magánszemély részére adható napidíjátalány 3000 forint." Kérdésünk: a fenti rendelet szerinti munkakörben foglalkoztatott dolgozóink részére adható-e 3000 forintnál kevesebb, de minden munkavállalóra egységes napidíjátalány? Köszönettel: Ecker Dániel

Belföldi kiküldetés napidíja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy közúti áruszállítással foglalkozó vállalkozás kereskedelmi ügyintéző munkakörben foglalkoztatott munkavállalója (akinek a munkaköri feladata üzletkötés és árubeszerzés) részére a 6 órát meghaladó belföldi kiküldetés esetén naponta 3000 forint igazolás nélkül elszámolható költségtérítést fizetne.Milyen bizonylat szolgál ebben az esetben a költségtérítés elszámolásának alapjául? Ha a kiküldetés napjaira csak a 3000 forintot fizeti a munkáltató, más élelmezési költséget nem számol el, akkor ezen költségtérítést a 1608-as bevallásban nem kell szerepeltetni? Várom szíves válaszukat! Köszönettel.

Külföldi üzleti út Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft. tulajdonosa, egyben ügyvezetője külföldi üzleti útra megy. Az utazáshoz a cég gépkocsiját használja. Milyen költségeket számolhat el? Jár-e neki napidíj? Ha igen, mennyi, és hogyan kell adózni utána? Milyen formában kell elszámolni a költségeket (kiküldetési rendelvénnyel vagy más formában)? Köszönettel.

Kinek jár a 60 euró napidíj? Kérdés

Tisztelt Szakértő! A 60 euró napidíj csak a kamionsofőröknek és kocsikísérőknek jár, vagy a kisteherautóval külföldre közlekedők is jogosultak rá, ha több napig tartózkodnak külföldön?

Kiküldetés – 44 nap túllépés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magyarországi cégünk, magyarországi telephellyel, magyar állampolgárt teljes munkaidősen foglalkoztat (vezető tisztséget tölt be). Cégünk amerikai és egyéb kontinenseken történő terjeszkedéséhez a munkavállalónak kiküldetést számol el, napidíjat kap a fizetésén felül. Milyen szabályok szerint lehet a 44 napos limit elérését követően is élni a kiküldetéssel, amennyiben előreláthatóan a 183 napos határt nem éri el? Miben tér el a 44 nap elérését követően a kiküldetés? Jogszerűen jár el a cég, amennyiben a 44 nap után is kiküldetésre költségtérítést és napidíjat számol el? Milyen lehetőségei vannak a cégnek ilyen esetben? Válaszát előre is nagyon köszönöm!

Napidíj adó- és járulékvonzata Kérdés

T. Szakértő! A 437/2015. kormányrendelet szerin adható napidíj adó- és járulékvonzatáról kérnék tájékoztatást.

Belföldi kiküldetés napidíja Kérdés

A belföldi kiküldetés napidíja T.Szakértő! A 437/2015.sz.Korm.r. értelmezéséhez kérek segítséget, /mert a 3.§ és az 5.§ nem egyértelmű számomra/ szemléltető rövid példával, ugyanis nem tiszta számomra, mikor 500 Ft, és mikor 3000 Ft/nap tehergépkocsi-vezető esetén. Ez esetben ugyanis üa.ks. nem merül fel a gk.vezető részéről, hiszen az a vállalkozás ks-ge. Ha havi átalányban állapodnak meg /munkaszerződésben/ akkor kell-e még kiküldetési rendelvényt is kiállítani?

Külföldi kiküldetés Kérdés

Kft. tagja, de munkaszerződéses jogviszonyban áll, külföldi üzemlátogatás címén (piacbővítés céljából ) 4 napra Tajvanra utazik. Napidíj mennyi adható részére, azt hogyan kell kiadni, és hogyan kell azzal elszámolni? Sok esetben külföldön nem vagy csak nagyon nehezen lehet a költségekhez számlát kapni, ezért is kérdezzük, hogy mi az elfogadható elszámoláskor és mennyit lehet adómentesen naponta kifizetni? Válaszukat várva. Bné

Amikor elszámolható napidíj, és amikor nem Cikk

A fizetendő napidíj összegéről érdeklődött olvasónk, kérdésére Juhász Tibor okleveles nemzetközi és ellenőrzési szakértő válaszolt.

Külföldi kiküldetési díj munkaszerződésben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Érdeklődni szeretnék, hogy, ha nemzetközi árufuvarozásban külföldre járő sofőrnek szeretnénk napidíjat fizetni, kevesebbet mint az adható 60 euró, akkor azt számszerűen kell a munkaszerződésében rögzítenünk, vagy elegendő, ha úgy számoljuk el a bérét, hogy azt is tartalmazza? Ha rögzíteni kell a szerződésben, akkor milyen formában kell leírni? Németországban is jár, ott a bruttó bérét leosztva, amennyivel kevesebb a 8,5 eurónál, annyival kell kiegészíteni az óránkénti bruttó bérét arra az időszakra, amennyit Németországban tartozkodik? Válaszát köszönöm.

Napidíj alkalmi munkavállalónak Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy, ha valakit egyszerűsített foglalkoztatás keretében foglalkoztat egy szelmélyszállítást végző cég, 6 órát meghaladóan van távol belföldön és külföldön egyaránt, akkor neki fizethető-e 3000 forintos, illetve 60 eurós napidíj? Válaszát és munkáját előre is köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Öregségi nyugdíj

Winkler Róbert

nyugdíjszakértő

Nyíltvégű lizing

dr. Kelemen László

adószakértő, jogász

A traszferár és az áfa kapcsolata

dr. Kelemen László

adószakértő, jogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink