121 találat a(z) lakáscélú támogatás cimkére

Lakáscélú támogatás – lakáscímre bejelentkezés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem a lakáscélú támogatásra jogosultság megállapításával kapcsolatos. Munkavállalónak lakásvásárlással kapcsolatban, a felvett hitele törlesztésére kíván a társaság munkáltatói lakáscélú támogatást nyújtani. A jogosultság vizsgálatánál megállapítható, hogy minden feltételnek megfelel, kivéve, hogy nem jelentkezett be a szóban forgó lakásba, így nem szerepel a lakcímkártyáján a támogatni kívánt lakás címe (egyedül költözött). Ténylegesen ott lakik, és be is fog jelentkezni a címre, de ez még nem történt meg. Ebben az esetben adható az adómentes támogatás? Mikortól? A hitelt még 2017-ben vette fel a munkavállaló. Utólag adható neki 2017-re is a támogatás? Milyen feltételeket kell vizsgálni, és hogyan kell dokumentálni? Milyen feltételeket kell évről évre újra megvizsgálni? Válaszát előre is köszönöm.

Lakáscélú munkáltatói támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az 5 millió forintos adómentes lakáscélú támogatás feltételéről szeretnék állásfoglalást, tájékoztatást kérni. Van-e olyan kikötés, hogy főállású alkalmazottnak kell lenni, hogy mióta kell a cégben dolgozni, illetve ha megkapta a dolgozó, meddig kell állományban lennie ahhoz, hogy ne kelljen visszafizetni? Olyan dolgozónak szeretnénk adni, akinek van máshol főállású munkaviszonya, és a társaságunknál csak részmunkaidős. Megoldható ebben a felállásban? Köszönettel:

Lakáscélú támogatási megállapodás Kérdés

Munkavállaló részére szeretnénk lakáscélú támogatást adni, amihez a felek közötti megállapodás szükséges. Érdeklődöm, hogy melyek e megállapodás kötelező tartalmi elemei? Kaphatnék egy megállapodás-mintát?

Lakáscélú munkáltatói támogatás Kérdés

Magánszemélyek a munkáltatójuktól 5-7 éve az szja-törvény szerinti lakáscélú munkáltatói támogatást kaptak a maximális, 30 százalékos mértékig. A magánszemély a lakásvásárláshoz banki hitelt is vett igénybe, melynek futamideje több mint 10 év. E hitel törlesztéséhez kaphat-e ismételt munkáltatói támogatást a magánszemély? (Például 2010-ben vásárolt 10 millió forintért – a szabályoknak megfelelő – lakást a magánszemély. Ezt úgy fizette ki, hogy 3 millió forint szabályos munkáltatói támogatást kapott, és 7 millió forint banki hitelt vett fel 15 évre. E hitel havi törlesztéséhez 2018-ban – akár 100 százalékban – hozzájárulhat-e a munkáltató?)

Lakáscélú támogatás használt lakásra Kérdés

Tisztelt Szakértő! Vállalkozásunk alkalmazásában álló személy részére munkáltatói lakáscélú támogatást szeretnénk adni. A munkavállaló használt lakást vásárol hitel nélkül, kizárólag önerőből. Ebben az esetben is adható a támogatás?

Lakáscélú támogatás hitel nélkül Kérdés

Tisztelt Szakértő! A cég (zrt.) egyik dolgozójának 5 millió forint lakáscélú támogatást folyósítana. A kérdéses lakásvásárlással összefüggő támogatás az szja-törvényben foglalt feltételeknek megfelel (lakásméret, lakószobaszám, építési költség 30%-a, de maximum 5 millió forint). A munkavállaló önerőből kívánja a lakásvásárlást megvalósítani. Vajon szükséges a dolgozónak 5 millió forint hitelt fölvennie csak azért, hogy a támogatást megkaphassa? Vagy elég a bank igazolása arról, hogy a munkáltatótól kapott 5 millió forint támogatás továbbutalásra kerül a kivitelező bankszámlájára?

Lakáscélú támogatás több részletben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Megállapodhat-e a munkáltató úgy a dolgozóval, hogy a nyújtandó lakáscélú kedvezményt a cég likviditási helyzetétől függő összegben, illetve több részletben folyósítja a munkavállaló részére, ha egyébként lakáscélú kedvezményre előírt feltételek teljesülnek? Például: a dolgozó májusban veszi át a lakást. Az adásvételi szerződésben foglalva a munkáltató vállalja, hogy a lakás átvételekor 3 000 000 forint lakáscélú támogatást folyósít, de amennyiben a cég tárgyévi eredménye ezt lehetővé teszi, akkor év végén még további 2 000 000 forint támogatást nyújt. A példa szerinti támogatást kizárja-e valamilyen körülmény, a vonatkozó jogszabályok alapján? Válaszukat előre is köszönöm! Tisztelettel Kőrösi Tamás

Munkáltatói lakáscélú támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkáltató adhat a munkavállalójának házépítéshez adómentesen munkáltatói támogatást 5 millió forintot. A kérdésem az lenne, hogy ezt csak hitel és kölcsön törlesztéshez vagy kiváltásához adhatja, vagy egy hitelintézeten keresztül a munkavállalónak a saját bankszámlájára is utalhatja-e, ha a munkavállalónak nincs hitele vagy kölcsöne? Természetesen a hitelintézet ad igazolást a NAV-nak, a munkavállaló bemutatja a számlákat, költségvetést és nyilatkozik a méltányolható lakásméretről is. A másik kérdésem pedig az lenne, hogy a szobaszám megállapításnál az alábbiakat hogyan kell értelmezni: "A 8 négyzetméternél nagyobb, de 12 négyzetmétert meg nem haladó lakóhelyiségek esetében ugyanakkor két ilyen lakóhelyiséget egy lakószobaként kell figyelembe venni, és ha az így kapott szobaszám nem egész szám, akkor a szobaszámot lefelé kerekítve kell megállapítani. " Segítségüket köszönöm

Lakáscélú támogatás Kérdés

Cégünk lakáscélú támogatást nyújt dolgozója részére, havi rendszerességgel, a hitel törlesztő összegével megegyezően. A munkavállaló úgy dönt, hogy még 2017-ben a bankjánál felvett hitelt előtörleszti. Kérdésünk: az adómentesség határait figyelembe véve (30 százalék, 5 millió forint) még ez évben utalható-e adómentesen a keretbe beleférő, fennmaradó összeg? KöszönetteL. Ötletmozaik Könyvelő Kft

Adómentes lakáscélú munkáltatói támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. az alkalmazottja számára lakáscélú munkáltatói támogatást adna, a következő konkrét esetben: dolgozó szerkezetkész lakást vásárol egy liciteljárás keretében (8 M Ft-ot a dolgozó fizet ki a saját pénzéből), majd azt kivitelező céggel készre építteti (kivitelezésről szóló számlák összege 7 M Ft). A lakás teljes bekerülési költsége így 15 M Ft. A méltányolható lakásigény előírásainak megfelelnek. A dolgozó még nem kapott soha senkitől lakáscélú támogatást (erről nyilatkozatot ad), a munkáltató 4,5 M Ft-ot adna most oly módon, hogy ezt az összeget közvetlenül a kivitelező bankszámlaszámára utalná hitelintézet vagy kincstár bevonásával mint munkáltatói adómentes lakáscélú támogatást. Járható-e a fenti megoldás, a hitelintézeti igazolásokon és dolgozói nyilatkozaton kívül még mi mindenre kell figyelni, hogy megfeleljünk az adómentesség feltételeinek? Előre is köszönöm.

Lakáscélú munkáltatói támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társas vállalkozás munkavállalója haszonélvezeti jogot szerzett egy társasházi lakáson, amely a méltányolható lakásigénynek megfelel, a haszonélvezeti jog jogosultja a hitelszámla tulajdonosa is egyben. A 15/2014. NGM-rendelet szerint a haszonélvező is jogosult adómentes lakáscélú támogatásra. A lakást a munkavállaló fia vette, és ő is lakik benne. A munkavállalóé a haszonélvezeti jog, aki viszont nem az érintett lakásba van bejelentkezve. Kaphat-e adómentes lakáscélú támogatást az a haszonélvező, aki nem a támogatással érintett lakásba van bejelentkezve? Ha kaphat, akkor gondolom, csak a fia lakcímkártyáját kell bekérni az együtt költöző családtagok "vizsgálata" során? Röviden: vett a fiának egy lakást, de a munkavállaló "csak" haszonélvező, és nem a lakásban lakik. Jár-e a munkavállalónak támogatás? Ha igen, akkor a fia az együtt költöző családtag? Megtisztelő válaszát előre is köszönöm!

Cafetéria Kérdés

Tisztelt Szakértő! Építés alatt lévő lakóházra, melyhez pénzintézet lakáscélú kölcsönt nyújtott a törlesztések megfizetésére a cafetéria támogatás igénybe vehető úgy, hogy még a kölcsönt szolgáló lakóépület lakhatási engedélyt nem szerzett? A támogatás független a lakhatási engedély meglététől? Egyértelműen a szerződés támasztja alá a lakáscélú kölcsön meglétét, illetve a támogatás jogosságát. Köszönöm a válaszukat. Üdvözlettel.

Munkáltatói adómentes támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk szeretne adómentes munkáltatói támogatást nyújtani munkavállalóinak. Munkavállaló 1-nél: Teljes felújítás történik, a falakig visszabontanak mindent, a munkavállaló teljes mértékben önerőből végzi a korszerűsítést, nem vesz fel hitelt. Adhatok-e adómentesen, közvetlenül a munkavállalónak támogatást? A fiatal házaspár az együtt költözésnél figyelembe vesz két tervezett gyermeket, így a méltányolható lakásigénynek megfelel az ingatlan. Mi történik akkor, ha nem születik meg mindkét gyermek, csak az egyik? Keletkezhet-e adófizetési kötelezettség később? A kiadásokat csak számlával lehet igazolni? Munkavállaló 2-nél: Új házat építenek, nem vesznek fel hitelt pénzintézettől, a méltányolható lakásigénynek megfelel az ingatlan. Nyújtható-e közvetlenül a munkavállalónak az adómentes támogatás? Ezek a támogatások mind a magánszemély, mind a cég részéről adómentesek? A munkáltatói adómentes lakáscélú támogatás csak hitel törlesztésére használható? Köszönöm.

Lakáscélú támogatás adómentessége Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adómentesen adható-e a lakáscélú támogatás, ha a munkáltató külföldön működő banktól felvett hitelből nyújtja a dolgozójának a lakáscélú támogatást – feltéve, hogy az adómentesség egyéb feltételei fennállnak? Válaszát köszönöm.

Ügyvédi iroda egyszemélyes ügyvéd tagja – lakáscélú támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyvédi iroda egyszemélyes tagja tagi jogviszonyban áll az irodával. Ebben az esetben az egyéb feltételek megléte esetén igénybe veheti a kedvezményes lakáscélú támogatást a "munkáltatótól", azaz a saját irodájától? Köszönettel.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Munkabért terhelő párhuzamosan több letiltás

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Devizában kapott kölcsön kamata

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink