121 találat a(z) lakáscélú támogatás cimkére

Adómentes lakáscélú támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A https://adozona.hu/kerdesek/2018_10_4_Adomentes_lakascelu_cafeteria_hly helyen kaptam választ eredeti kérdésemre. Az idézett törvényi helyekben szereplő feltételeknek megfelelek. A különbözet a munkáltatóm részéről eddig átutalt támogatás és a max. 5 millió forint. nyújtható támogatás közötti összeg (esetemben 2,4 millió forint). Azért fordultam Önökhöz, mert a közreműködő bankban kaptam olyan tájékoztatást, hogy mivel öt év alatt 5 millió forint lehet a támogatás, ezért egy évben csak 1 millió forint lehet. Továbbra is tisztelettel kérdezem, hogy az érvényes jogszabályok alapján ezév végéig egy összegben a különbözet átutalható-e adómentes lakáscélú támogatásként.

Adómentes lakáscélú támogatás Kérdés

Mint ismeretes, 2019-ben megszűnik a cafeteriaelemek közül a lakáscélú támogatás adómentessége. Ebben az évben a munkáltató egy összegben kifizetheti-e az 5 millió forintig (esetemben 2,4 millió forint) különbözetet, vagy évente csak 1 millió forint lehet a támogatás?

Lakáscélú támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelünk, aki egyéni vállalkozó, alkalmazottakat foglalkoztat. A helyben érvénybe levő önkormányzati rendelet alapján az önkormányzat egyszeri vissza nem térítendő támogatásban részesíti azt a magánszemélyt, aki épít, vagy új, használt ingatlant vásárol. Feltételei legalább 6 hó munkaviszony, és a munkáltató egyszeri, legalább 100 ezer forint lakáscélú támogatása. Az egyéni vállalkozó át is utalta ennek a dolgozónak a 100 ezer forintot lakáscélú támogatás címén. Az lenne a kérdésünk, hogy keletkezik-e bármiféle fizetési, nyilvántartási kötelezettsége a magánszemélynek vagy az egyéni vállalkozónak? Mire kell figyelni, ha a továbbiakban is lesz ilyen esetünk? Tisztelettel: JT

Egy összegben kifizethető lakáscélú támogatás? Kérdés

Egy összegben kifizethető lakáscélú támogatás?

Lakáscélú támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy alkalmazottakkal rendelkező gazdasági társaság adómentes lakáscélú támogatást szeretne adni, de kizárólag az ügyvezetők részére, akik egyben cégtulajdonosok is. Az egyik ügyvezetőnek kettős a foglalkoztatása az ügyvezetést tagi jogviszonyban, de mellette a titkárnői feladatokat munkaviszonyban látja el. Utóbbi jogviszonyára tekintettel vesz fel munkabért és fizeti a járulékokat, a tagi jogviszonyára tekintettel nem vesz fel díjazást. A másik ügyvezető kizárólag munkaviszonyban látja el az ügyvezetési teendőket. Más munkavállaló nem lát el adminisztratív teendőket kizárólag erőgépkezelő munkakörben dolgoznak. A megvásárolandó ingatlanok megfelelnek az adómentes támogatás feltételeinek. Kérném a segítségét, van-e bármiféle akadálya annak, hogy a lakáscélú támogatás kizárólag csakis a kettő ügyvezető, cégtulajdonos részére lesz kifizetve?

Adómentes lakáscélú támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy cég a munkavállalójának még idén, 2018-ban szeretne nyújtani 5 millió forint adómentes lakáscélú támogatást, a lakáshitele törlesztéséhez. A munkavállaló megfelel minden feltételnek (méltányolható lakásigény...stb.). A munkavállaló felesége társtulajdonos a lakásban és adóstárs a hitelszerződésnél. A feleség 3 éve már kapott az ő munkáltatójától ugyanerre a hitelügyletre 5 millió forint ugyanilyen támogatást. Kérdésem, hogy az 5 milliós korlát együtt számítandó házastársak esetén, vagy függetlenül ettől a férj is jogosult most a támogatásra?

Munkáltatói lakáscélú támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy ha egy munkavállaló a 2016-2018. évek folyamán összesen 1 millió 550 ezer forintos adómentes támogatást kapott lakáshitel-törlesztéshez, az 5 millió forintig fennmaradó összeget még idén egy összegben megkaphatja-e adómentesen? (Minden egyéb feltétel fennáll az adómentes támogatáshoz.) A hitel törlesztése pedig a későbbi években fog megtörténni az előre meghatározott ütemezések szerint, tehát előreláthatólag az elkövetkező 6 év során. A másik verzió, hogy mivel a hitel törlesztése már 2006-ban elkezdődött, de csak 2016-tól kapott támogatást a munkavállaló (ebben az évben létesült a munkaviszony) lehetséges-e, hogy a 2006-2015. években kifizetett törlesztések utólagos támogatására nyújt hozzájárulást a munkáltató 2018-ban? Válaszukat előre is köszönöm!

Adómentes lakáscélú támogatás (a 2019. évre áthúzódó) Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk adómentes lakáscélú támogatást kíván biztosítani egyik munkavállalója számára. A cég a lakáshitel havi törlesztőrészleteit vállalná át a fennmaradó 5 millió forint fennálló tartozás erejéig. Ha még 2018-ban elkezdődik a támogatás folyósítása, akkor a támogatás 2019-ben is adómentes marad?

Munkáltatói lakáscélú támogatás változása 2019 Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk 2015-ben megkezdett munkáltatói lakáscélú támogatása havonta kerül átutalásra külön számlára. Az 5 000 000 forint keretét nem éri el 2018-ban. A támogatás 2019. 01. 01-jétől való adómentességének megszűnése mennyiben érinti a már meglévő támogatásokat? A 2019-re ütemezett havi részleteket már csak adóval terhelten adhatjuk? Válaszát előre is köszönöm!

Katás bt. lakáscélú támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katás betéti társaság adna a kültagnak adómentes lakáscélú munkáltatói támogatást. Ez lehetséges? Köszönettel.

Adómentes támogatás Kérdés

Tisztelt Adózóna! Abban kérem segítségüket, hogy adómentes lakáscélú támogatást adhat-e szabályosan munkaadó munkavállalójának lakás korszerűsítésére úgy, hogy a támogatás folyósítását megelőzi a korszerűsítési munkálat? Egyik gazdasági társaság munkaviszonyban foglalkoztatott tagja 2017 év végére szigeteltette saját házát. Erről a korszerűsítést végző cég 2017. december hónapban kiállította számláját a magánszemély tag részére. Kérdésem az lenne, hogy a munkáltató által lakáscélú felhasználásra a munkavállaló tagjának hitelintézet vagy a kincstár útján adhat-e 2018. április vagy május hónapban adómentes támogatást a tavalyi felújítási költség 20 százalékának megfelelő összegben? Köszönettel: Domján Melitta

Mit lehet tenni a fel nem használt lakáscélú támogatással? Cikk

Nem tudta felhasználni a munkavállaló a munkáltatótól kapott lakáscélú támogatást, mivel meghiúsult a lakásvásárlása, hogyan fizetheti vissza adómentesen? – kérdezte olvasónk. Surányi Imréné okleveles közgazda szakértőnk válaszolt.

Lakáscélú támogatás adóköteles rész esetén Kérdés

A 15/2014. (IV. 3) számú NGM rendelet alapján nyújtott adómentes lakáscélú támogatás egy részéről, a bank az adóévet követő április hónapban kiadott igazolásából az derült ki, hogy a munkavállalónak az adóévben nyújtott támogatásból egy bizonyos összeg nem felelt meg az adómentességi feltételeknek. Kevesebb volt a hiteltörlesztés és az egyéb hitellel kapcsolatos költség, mint a támogatás. Az a kérdésem, hogy a magánszemélynek kell szerepeltetnie az adóbevallásában a jövedelmet? Mi a jövedelem, milyen szja-t, ehot kell fizetni és melyik sorban kell szerepeltetni az adóbevallásban? Válaszukat előre is köszönöm!

Lakáscélú támogatás megbízási díjas ügyvezetőnek Kérdés

Tisztelt Adózóna! Társaságunk lakást bérlet, melyet a megbízási szerződéssel tevékenykedő ügyvezetőnek biztosít. Kérdésünk, hogy a bérleti díj összege valamilyen lakáscélú vagy természetbeni juttatásnak minősül-e, ha igen, hogyan kell ezt az összeget számfejteni, illetve milyen levonásokat kell eszközölni? Továbbá hogyan kell a 1808-as nyomtatványon lejelenteni a NAV felé? Problémánk az, hogy az ügyvezető nincs munkaviszonyban, csak megbízási szerződéssel 10 százalékos költséghányad alkalmazása mellett kerül számfejtésre a megbízási díj. Előre is köszönöm segítségüket!

Lakáscélú támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Lakáscélú támogatással kapcsolatosan az alább felsorolt kérdéseket szeretném feltenni. 1.) Ha jól értelmezem a törvényt, akkor ez semmilyen formájában nem hitel, hanem bért kiegészítő támogatás, vagyis nem kell visszafizetniük a dolgozóknak? 2.) Teljesen adómentes, tehát jobban megéri így fizetni? 3.) Mindegy, hogy hány munkavállalónak adom? Nem olyan, mint a cafeteria, hogy ha egyvalaki kapja, akkor mindenkinek kell, aki igényt tart rá? 4.) Kiegészítheti ezt bármilyen egyedi megállapodás munkáltató és munkavállaló között? például szerződés, hogy 2 évig a munkavállaló nem mond fel, különben vissza kell fizetnie? 5.) A támogatás összege beváltható-e magánszemély ingatlanlízingjében is előtörlesztésre? Válaszát előre is köszönöm,

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Családi gazdaság kilépő tagja

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Munkabért terhelő párhuzamosan több letiltás

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink