427 találat a(z) béren kívüli juttatás cimkére

Melegétkeztetés dolgozóknak Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérem véleményüket. Cafetériaszabályzat alapján béren kívüli juttatásként (egyéb személyi jellegű juttatások között könyveljük, és analitikusan nyilvántartjuk) helyben meleg étkezést biztosítunk a dolgozóknak a személyi jövedelemadóról szóló törvényben meghatározott béren kívüli juttatás engedélyezett, 12 500 forint/hó/fő értékhatárig. A havonta elfogyasztott ebédek értékét felszorozzuk 1,19-szeres értékre, mely után a 15 százalék személyi jövedelemadót, valamint 14 százalék egészségügyi hozzájárulást megfizetjük. Könyvvizsgálónk véleménye szerint helytelenül járunk el, mivel a dolgozók felé az étkezést általános forgalmi adóval növelten ki kellene számláznunk, az áfát be kellene vallani, és befizetni. Ezt követően a nettó érték 1,19-szerese után kellene a 15 százalék személyi jövedelemadót és a 14 százalék egészségügyi hozzájárulást megfizetni. Kérdésünk az lenne, hogy a cafetériaszabályzatban rögzített, helyben biztosított, a törvényi értékhatárnak megfelelő meleg étkeztetést valóban kellene-e általános forgalmi adóval növelten számlázni, az áfát bevallani, és megfizetni? Köszönettel: Szabó Anita

Foci Európa Bajnokság belépő Kérdés

Tisztelt Szakértő! A 2016-os foci eb magyar vonatkozású meccseire szóló belépőjegy cég által történő vásárlása adó- és járulékmentes-e?

Cég által bérelt lakás adó-/közterhei Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cég által bérelt lakás esetén, amit a cégvezető és tulajdonos használ, amikor a cégnél tartózkodik, 1. az áfa levonható-e, 2. a cégnek keletkezik-e a bérlet után szja- és ehokötelezettsége? Válaszát előre is köszönöm. Üdvözlettel, Fehér Mária

Tanfolyam költsége Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállalónkat tehergépkocsi-vezető munkakörben foglalkoztatjuk. A hatályos jogszabályok alapján, hogy tovább vezethesse a cég tehergépkocsiját, a „Gépjárművezetői képesítési igazolvány”, a GKI-vizsga megszerzése szükséges. Amennyiben cégünk kifizeti a tanfolyam díját (tanulmányi szerződést nem kívánunk kötni, nem iskolarendszerű a képzés), származik-e a magánszemélynek adóköteles bevétele ebből, illetve terheli-e a munkáltatót valamilyen adófizetési kötelezettség? Köszönöm válaszát!

Forgalomnövelésre adott válasz Kérdés

Tisztelt Sinka Júlia! Kérem válaszának kiegészítését, mert a díjban részesülők nem a kérdező, díjat biztosító társaságnak alkalmazottai, hanem üzleti partnerek. A díjak meghaladják a minimálbér 10 százalékát. Amiért kérdezem, hogy ez a verseny a munkavállalók teljesítményét díjazza, olyan formában, hogy a díjat természetben egy másik társaság biztosítja, ezért ez összevonandó jövedelem, és szocho-, illetve egyéni járulékfizetést von maga után. A kérdésem helyes megoldásában előre is köszönöm a segítségét és válaszát. Üdv: Bácsi Ferencné

Szemészeti vizsgálat és szemüvegkeret-támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk vezetősége támogatni szeretné a fizikai dolgozók esetében is a szemészeti vizsgálatot, illetve a szemüvegvásárlást, hasonlóan a képernyő előtti munkavégzést végzőkhöz. Kérdésem hogy milyen lehetőség van rá, és milyen adóvonzata lenne ennek? Az üzemorvossal egyeztetve a 45 év feletti munkavállalók részére biztosítanánk a szemészeti vizsgálatot, illetve 25-30 ezer forintos támogatást a szemüveg vásárlásához. Ez a cégnek is érdeke lenne, mert a dolgozók nagyon apró alkatrészekkel dolgoznak, fontos lenne, hogy jól lássák a termékeket, így minőségi problémákat is megelőzhetnénk ezzel. Válaszukat előre is köszönöm!

Egyéni vállalkozó – saját BKV-bérlet Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó háziorvos kijár a betegekhez, de szemműtéte miatt BKV-bérletet venne. Elszámolhatja-e a bérletet költségként, ha igen, akkor kell-e fizetnie béren kívüli juttatás utáni szja-t és ehót? Válaszát előre is köszönöm!

Átlagkereset Kérdés

Tisztelt Szakértő! A bíróság átlagkeresetet kér, pontos megfogalmazásban ez áll: összes keresete, járandósága. Mit kell ilyenkor közölni? Például a gépkocsi-költségtérítés, napidíj, vagy béren kívüli juttatás beleszámít-e a kereset, járandóság fogalmába? Köszönettel várom válaszát.

Cafetéria Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy horgászegyesület az elnökét a saját tagjai közül választja, aki a választott tisztséget díjazás nélkül látja el. Adható-e cafetéria keretén belül bármilyen juttatás ilyen esetben, ha emellett 36 órás munkaviszonya is van?

Béren kívüli juttatás megváltása Kérdés

Tisztelt Cím! Egy iskolaszövetkezet a saját alkalmazottai részére béren kívüli juttatást nyújt. Vannak, akik nem kérnek ebből a juttatásból és pénzbeli megváltást kérnek. Ebben az esetben milyen adó- és járulékteher áll fenn a munkavállaló (főállásban foglalkoztatott) és a munkáltató részéről? A másik kérdésem, hogy ha ilyen megváltást az iskolaszövetkezet munkájában közvetlenül résztvevő, nappali tagozatos aktív hallgató tagja kér, akkor ebben az esetben milyen adó- és járulékterhekkel kell számolni? Válaszukat előre is köszönöm.

Sportutalvány Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az adómentesen adható sporteseménybérlet munkáltató általi támogatásával kapcsolatosan szeretném kérdezni, hogy a munkáltató ezt csak utalvány formájában adhatja, vagy a cég nevére szóló számla alapján is elszámolhatja? Valamint, ha jól értelmezem az ezzel kapcsolatos írásokat, ezt nem a saját sportolásunkra költhetjük, mint például fitnesz vagy uszodabérlet, hanem sportmeccsekre, eseményekre, rendezvények bérletére: Köszönöm előre is válaszukat!

Béren kívüli juttatás adózása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy gazdasági társaság munkavállalóinak cafetériaszabályzata alapján biztosít béren kívüli juttatásokat (SZÉP-kártya, Erzsébet utalvány, önkéntes kölcsönös pénztári befizetés stb.) Néhány dolgozónál ezek a juttatások 2015 novemberében meghaladták a törvény által biztosított éves keretösszeget. A többletjuttatások utáni közterhet, az eho 27 és 14 százalék közötti különbözetét mely hónap kötelezettségeként kell bevallani, és megfizetni?

Erzsébet-utalvány eltérő mértékben? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás Erzsébet-utalványt szeretne adni, de munkakörönként/beosztásonként eltérő mértékben. Van-e adózási vagy munkajogi szabályozás arra, hogy „csoportonként” differenciálva kapják a dolgozók az utalványt? És van olyan dolgozó(k), aki semmiféle béren kívüli juttatást nem kap(nak). Továbbá szabályosan járunk-e el, ha olyan dolgozó, aki 4 órában van foglalkoztatva, ugyanabban a munkakörben, a 8 óráshoz viszonyítva csupán a fele utalványt kapja? Válaszát előre is köszönöm.

Nyelvi képzés, béren kívüli juttatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kizárólag szakfordítással és tolmácsolással foglalkozó cégem a dolgozók nyelvi továbbképzését házon belül kívánja megoldani. Német, angol nyelvtanárokkal köt szerződést a nyelvi órák megtartására, akik ezt leszámlázzák. Kérdésem: felmerül-e a béren kívüli juttatás valamennyi dolgozó kötelező továbbképzése tekintetében, kell-e adózni a felmerült költség után? Mindez a színvonalasabb és hatékonyabb munkavégzést biztosítja. Köszönettel: Oláhné

Betegségmegelőzésre védőital Kérdés

Tisztelt Szakértő! Óvodában a dolgozóknak betegségmegelőzés céljából szárított gyümölcsporból készült védőitalt adnának. A számla megnevezése: gyümölcsporok. Kérdésem, hogy ez adómentesen adható, vagy utána szja-, ehofizetési kötelezettség van? Válaszát előre is köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

SZÉP-kártyás fizetés esetén számla kiállítása cég nevére

dr. Kelemen László

adószakértő, jogász

Harmadik országbeli szolgáltatás

dr. Kelemen László

adószakértő, jogász

Áfakörből mikor térhetek vissza alanyi adómentességbe

dr. Kelemen László

adószakértő, jogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink