427 találat a(z) béren kívüli juttatás cimkére

Iskolakezdési támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy csak kizárólag utalvány adható iskolakezdési támogatásként? Ha a munkavállaló hoz számlát tanszerekről, iskolatáskáról, az nem elfogadható? Az operabérlet-vásárlásról sem lehet számlát hozni a munkavállalónak, hanem csak kultúra utalványt adhat a munkáltató a munkavállalónak, amivel tud operabérletet venni? Köszönettel: Miklós

Rokkantsági ellátás melletti munkavégzés – jövedelemkorlát Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy a rokkantsági ellátás melletti munkavégzés keretében a jövedelemkorlátnál figyelembe kell-e venni a béren kívüli juttatásokat (bruttó alapbér: 165 000 Ft, helyi bérlettérítés 7000 Ft/hó, étkezési utalvány 8000 Ft/hó), vagy csak a bruttó alapbért? Köszönöm válaszát.

Szövetkezeti közösségi alap felhasználás Kérdés

Tisztelettel kérem Önöket segítsenek az alábbi kérdésben: Szövetkezet a közösségi alap terhére szervez kirándulást tagjai részére.(Alapszabály és közgyűlési határozat alapján.) Kérdésem: A tagok részére nem pénzben juttatott értékből személyenként a minimálbér 50 százalékát meg nem haladó rész béren kívüli juttatásnak minősül? Ezért a 1,19 x érték után 15 százalék szja és 14 százalék ehofizetési kötelezettség áll fenn? Nincs adómentes rész? Van-e még valami az alap felhasználással kapcsolatban, amire figyelnünk kell? Köszönöm.Tisztelettel: Tóth Jánosné

A nyugdíjasnak adott juttatás és a kereseti korlát Kérdés

Tisztelt Szakértő ! Egy nyugdijkorhatár alatti munkavállalónál a kereseti korlátot kalkuláljuk, s felmerült a kérdés, hogy az éves 1 998 000 forintos keretbe beleszámít-e a béren kivüli juttatás (vásárlási utalvány)? Amennyiben a munkabér mellett az illető béren kivüli juttatást, vásárlási utalványt (Erzsébet utalványt), vagy akár CBA vagy Tesco stb. vásárlási utalványt kap az illető, ennek összegét figyelembe kell venni? (Eddig heti 40 órás volt az első félévben, kapott havi bruttó 275 ezret, s ezen felül januárban, meg májusban 100-100 ezres vásárlási utalványt is.) Az 1997. évi LXXXI. tv. 83/B § szerinti megfogalmazásból arra következtettem, hogy azt a jövedelmet kell beszámítani, amelyből nyugdijjárulékot von le a munkáltató, s ebbe a körbe nem tartozik bele az utalvány. Ezután az illető heti 20 órás lesz, az a tervünk, hogy a második félévben majd az illető járandósága két részből áll: egyrészt munkabér, azaz a minimálbér fele (55.500 Ft), másrészt emellett kaphat havi 50.000 Ft-os juttatást utalvány formájában. (nyugdijjárulék alá eső keresete 1.650 + 333= 1.983 ezer Ft lesz az év végéig, tehát a nyugdíját is jogosan felveheti az év minden hónapjában) Helyes ez így? Válaszát előre is köszönjük.Tisztelettel: C.K.

Varga Mihály az adómódosításokról: sokkal kevesebbet kell fizetni jövőre Cikk

Lényegesen kevesebb adót kell fizetni jövőre, mint 2016-ban – jelentette ki Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter sajtótájékoztatóján, miután az Országgyűlés megszavazta a 2017. évi költségvetéshez kapcsolódó adótörvény-módosításokat. A miniszter figyelmeztette a munkáltatókat: ne trükközzenek a béren kívüli juttatás egy részének – kedvezményes adózás mellett – készpénzben engedélyezett kifizetése nyomán azzal, hogy az így juttatott összeget beépítik a fizetésekbe.

Így változik 2017-ben a cafetéria – elfogadták az adótörvénycsomagot Cikk

Évi százezer forintot kedvezményesen adózó, béren kívüli juttatás formájában adhatnak a munkáltatók a munkavállalóiknak jövőre, miután mai ülésén az Országgyűlés elfogadta az ezt a módosítást is magában foglaló adótörvénycsomagot. Új adómentes juttatásként nyújtható a dolgozók számára az egészségügyért felelős miniszter által meghatározott egészségügyi ellátás. Többe kerül viszont a munkáltatóknak, ha a korábban megszokott juttatásokat – mint például üdülési szolgáltatást, munkahelyi étkeztetési, iskolakezdési támogatást, helyi utazási bérletet, önkéntes kölcsönös biztosító pénztári, illetve képzésiköltség-hozzájárulást – szeretnének adni a munkavállalóknak.

Cafeteria: készpénznek vehetjük Cikk

Csütörtökön kerül az Országgyűlés elé a béren kívüli juttatásokkal kapcsolatos előterjesztés. Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter a Magyar Időknek azt mondta: a magánszektorban évi 450 ezer, a közszférában 200 ezer forint lenne a kedvezményes közteherrel adható cafeteria felső határa – írja a hvg.hu.

MÁV-Start kártyával vásárolt jegyek térítése dolgozók részére Kérdés

Tisztelt Adózóna! "Spórolhat-e a munkáltató MÁV Start Bónusz kártya juttatásával? Itt a válasz" című cikkükhöz kapcsolódóan lenne egy kérdésem: Milyen mértékben téríthető a hazajáró vonatjegy a dolgozó részére, ha rendelkezik Start kártyával? Általános esetben 86 százalékot térítünk a dolgozóknak, akik nem rendelkeznek Start kártyával. A kártya 50 százalékos kedvezményt biztosít a jegy vásárlójának az eredeti jegy árából. Ez esetben a kedvezményes árú jegy teljes összegét, vagy annak csak a 86 százalékát téríthetjük adómentesen a dolgozó részére? Köszönettel: Balázsné Sz. Ágnes

Ajándék Kérdés

Tisztelt Adózóna! Munkáltató nyugdíjba vonuló munkatársainak wellness hotelbe történő, 1 éjszakára szóló szállás igénybevételére jogosító ajándékot ad 29 900 forint/fő értékben. Milyen adó- és járulékkötelezettségek keletkeznek a munkáltatónál e juttatással összefüggésben? Köszönettel!

Csapatépítésről szóló számla Kérdés

Kedves Szakértő! Csapatépítésről szóló számla áfája visszaigényelhető-e? S nem kell-e utána természetbeni juttatás miatti járulékot fizetni esetleg (szabadidő egyfajta eltöltéséről van szó)? Étkezést nem tartalmaz a számla. Köszönöm.

Tanfolyam költsége Kérdés

Tisztelt Szakértő! Anyagkönyvelő kollégánk részére angol nyelvtanfolyamot térít cégünk. Import számláink között nagyon sok angol nyelvű található. Ön szerint az előbbiek alapján mondhatjuk-e, hogy a képzés a munkavállaló munkaköréhez, munkájához kapcsolódik? Amennyiben nem, milyen adóvonzatai vannak a megtérített tanfolyamnak? Köszönöm válaszát!

Védőszemüveg Kérdés

Monitor előtti munkavégzéshez használt szemüveget hogyan kell számvitelileg elszámolni, kell-e adózni utána?

Hallókészülék dolgozónk részére Kérdés

Cégünknek van-e lehetősége saját dolgozó részére hallókészülék megvásárlására vagy annak kifizetésére, mivel halláskárosodása műtéttel nem javítható? Hallásromlása 2-3 éve jelentkezett, azóta folyamatosan romlik. A hallókészülék a napi munkájához (titkárnő) szükséges lenne. Milyen adót, illetve járulékot kell fizetnünk utána? Cégünknél jelenleg cafetéria nincs. Válaszukat köszönjük: Kisné Balla Erzsébet

"Lefogyasztható" jegy Kérdés

Tisztelt Adózóna! Szolgáltatásunkról jegyet állítunk ki ügyfeleinknek 3 ezer forint értékben. Új konstrukción törjük a fejünket. Szeretnénk olyan jegyet is értékesíteni, amely az általunk üzemeltetett büfében a jegy értékéig – melyet 5 500 forintért árusítanánk – "lefogyasztható" lenne. A kérdésem az lenne, hogy ez így – vagy bármely része – egyes meghatározott juttatásnak minősül-e, jár-e bármilyen járulékfizetési kötelezettséggel? Ha beváltják a büfében, kell-e regisztrálni valahogy, hogy mennyi értékben fogyasztottak? Ebben az esetben blokkot, nyugtát, számlát már nem kell kiadni, annak a jegy bevételezésével eleget tettünk? Válaszukat előre is köszönöm.

MÁV Start bónusz kártya adózása Kérdés

Adóköteles béren kívüli juttatásnak minősül-e a MÁV Start bónusz kártya 86 százalékos juttatása a munkáltató részéről? Milyen adóterhek terhelik a munkáltatót és a munkavállalót a juttatás után?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kapcsolt vállalkozások meghatározása

Antretter Erzsébet

adószakértő, igazgató

Niveus Consulting Group Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink