169 találat a(z) ügyvédi iroda cimkére

Rokkantsági ellátás járulékfizetési kötelezettsége Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy eva alá tartozó ügyvédi iroda tagja rokkantsági ellátásban részesül. Kérdésem az lenne, hogy milyen járulékfizetési kötelezettség terheli, mivel a rokkantsági ellátás biztosítási jogviszonynak számít? Köszönettel.

Ügyvédi iroda Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozóként működő ügyvéd ügyvédi irodává alakulna. Hol kell ezt bejelenteni? Milyen jogszabály rendelkezik erről?

Negatív saját tőke Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfeleim között van egy ügyvédi iroda. Jegyzett tőkéje 2 millió forint, azonban a saját tőkéje évek óta mínusz. Kötelező ebben az esetben a jegyzett tőkét felemelni? Van-e a beszámolókban jelentősége annak, hogy a tulajdonosnak tudomása van arról, hogy a saját tőke a jegyzett tőke alá süllyedt, illetve arról, hogy a saját tőke rendezésére 3 hónap áll a rendelkezésére? Köszönöm a válaszát.

Illetékbélyeg Kérdés

Tisztelt Szakértő, Ügyvédi iroda illetékbélyeget vásárol. Hogyan, mikor és milyen főkönyvi számlákra könyveljük? Köszönettel.

Szüneteltető ügyvéd járulékfizetése Kérdés

Tisztelt Szakértõ! Egyik ügyfelem ügyvédi irodával rendelkezik, ezen kívül katás egyéni vállalkozó is, mint ügyvéd. A katás egyéni vállalkozását jelenleg szünetelteti. Az ügyvédi irodában semmilyen tevékenységet nem folytat, 2010. 03. 01-jétõl szünetelteti a tevékenységét. Ezt jelezte a kamara felé. A nullás bevallásokat teljesíti a NAV, önkormányzat felé, de tevékenységet nem folytat. A katás egyéni vállalkozását és az ügyvédi irodáját szünetelteti, máshol nincs fõállása, így jelenleg sehol nem biztosított. Lehet-e 6930 Ft/hó kötelezettséggel biztosított, vagy az ügyvédi irodájában kell megfizetnie a minimálbér utáni járulékokat, mint társas vállalkozó? Válaszukat megköszönve, tisztelettel: Kovalik Andrea

Ügyvédi iroda átalakulása egyéni ügyvéddé Kérdés

Tisztelt Adózóna! Érdeklődnék, hogy mi a menete annak, ha egy egyszemélyes ügyvédi irodából egyéni ügyvéddé átalakulok, illetve, ez lehetséges-e akkor, ha 1 hónap múlva szülés miatt szüneteltetni fogom a praxisomat 2016. 12. 31-éig? Lehetséges-e, hogy a szünetelés előtt elindítva, a szünetelés alatt megtörténjen az átalakulás? Ha igen, akkor mi ennek a menete? Köszönettel: K. I.

Ügyvédi iroda tagja – SZÉP-kártya Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes ügyvédi irodának az ügyvéd tagja igénybe veheti a SZÉP-kártyát normál adózással? Köszönettel.

Ügyvédi iroda osztaléka Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdezni szeretném, hogy az ügyvédi iroda osztalék- és osztalékelőleg-fizetésének szabályairól pontosan mely törvényhelyek rendelkeznek? Mi alapján, milyen mértékben fizethető osztalék? Az osztalékelőleg kifizetésére közbensőmérleg-készítési kötelezettség vonatkozik? Az Sztv. szerinti korábbi beszámoló 6 hónapig figyelembe vehető; ez a gyakorlatban mit jelent? Például június végéig meghatározom, hogy ennyi osztalékelőleget veszek fel, és azt év végéig bármikor kifizethetem? Vagy június végéig fizethetek az éves beszámoló alapján? Milyen adóterhekkel kell számolni? Köszönettel.

Garázsvásárlás áfája Kérdés

Ügyvédi iroda garázst vásárol a tulajdonában lévő gépkocsi elhelyezésére. A beszerzés áfája levonható-e, s milyen feltételekkel? Az áfatörvény 124. paragrafusa nem korlátozza.

Ügyvédi iroda átalakulása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyvédi iroda szeretne átalakulni: - egyéni ügyvéddé és a - kata szabályai alapján adózni. Gondolom, ez teljes mértékben egyéni vállalkozóként való működést jelent, melyhez nem kell vállalkozói igazolvány. Kérdésem lenne, hogy ezt "egy menetben" megteheti-e? Kettős könyvvitelt alkalmazott, erről kellene egyszeresre áttérni? Átalakulási mérleget - melyet, ha jól gondolom, nem nyújtok be sehova -, melyik könyvelés alapján kell elkészíteni? Kettős vagy az egyszeres, szja alapján? Kettős tűnik kézenfekvőnek, de akkor hogyan nyitok az egyéni vállalkozásban? Mik lehetnek ezen átalakulás esetén a buktatók, melyekre figyelni kell? Válaszát előre is köszönve, tisztelettel: Gubányiné Kati

Ügyvédi iroda könyvelése Kérdés

Az ügyvédi irodának nincs jegyzett tőkéje. A 4-es számlaosztályban mi képezi a saját tőkét, ha a mérleg szerinti eredmény minden évben kiosztásra kerül?

Ügyvédi irodák beszámoló közzététele Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az, hogy az idei évtől lépett életbe a törvény, hogy az ügyvédi irodáknak is közzé kell tenniük a beszámolójukat, az azt jelenti, hogy már a 2014. évi beszámolót is, vagy csak a 2015. évi beszámolóra érvényes elsőként a szabály?

Könyvelők, figyelem! Új körnek kell számviteli beszámolót közzétenni Cikk

Az idei évtől az ügyvédi irodák beszámolóját is közzé kell tenni, azt a területileg illetékes kamarának kell elküldeni. Az egyéni ügyvédeket továbbra sem terheli ez a kötelezettség.

Ügyvédi irodák számviteli beszámolóinak közzététele Kérdés

Tisztelt Szakértő! Információim szerint az ügyvédi irodák számviteli beszámolóinak közzététele csak 2016-tól "lesedik". Tehát a 2015-ös beszámolóra vonatkozik az első közzététel. Azonban most más forrásból azt hallottam, hogy 2015-től kötelező nekik is a közzététel. A 2014-es vagy 2015-ös beszámoló lesz az, amit első ízben letétbe helyeznek? Köszönettel!

Egyesület, ügyvédi iroda beszámoló-közzététel? Kérdés

Kedves Szakértő! Kell egy sportegyesületnek, egy sima egyesületnek és egy ügyvédi Irodának elektronikusan beküldeni az elkészített 2014. évi mérlegét? Tehát kell bármilyen illetéket (MÁK) fizetni, és közzétenni a mérleget úgy, mint a kft.-nek, bt.-nek, stb.? Én úgy tudom, nem, de azért inkább rákérdeznék.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Helyiadó-számítás komplex megosztással

Szipszer Tamás

adószakértő

Egyéni vállalkozó és a könyvkiadás

Szipszer Tamás

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink