169 találat a(z) ügyvédi iroda cimkére

Ügyvédi kamarai tagdíj Kérdés

Egyszemélyes ügyvédi iroda tagjának a kamaraitagdíj-számlája az ügyvéd nevére szól, a tagdíjat az iroda utalta. Ez esetben elszámolható-e költségként a kamarai tagdíj? Ügyvédi iroda a munkavállalói (ügyvédek) tagdíját átutalja. Elszámolható ez költségként? Az ügyvédeknek keletkezik ebből jövedelmük?

Ügyvédi iroda közvetített szolgáltatása Kérdés

Tisztelt Adózóna Szakértő! Ügyvédi iroda ügyfelei részére saját nevében rendeli meg, és fizeti ki a különféle jogi eljárások során felmerülő alábbi kiadásokat. Ezen szolgáltatásokról a számlát/számviteli bizonylatot a hatóságok az ügyvédi iroda nevére állítják ki. Az ügyvédi iroda ezen költségeket továbbterheli az ügyfélre (továbbszámlázza ). A számlán szerepel a jogi szolgáltatás (27 százalék áfával, mivel áfakörös az ÜI), valamint a hatósági eljárások továbbhárított kiadásai (áfamentesen) mint közvetített szolgáltatások. Jogos az áfamentesség alkalmazása, mivel ezek a kiadások a jogi szolgáltatástól függetlenül az ügyfelet minden esetben terhelő, áfakörön kívüli/tárgyi adómentes hatósági/eljárási díjak? Az ügymenet gördülékenyebb vitele érdekében ezeket a díjakat nem az ügyfeleknek kell a hatóságok felé közvetlenül megfizetni, hanem utólag kerülnek továbbszámlázásra az elvégzett jogi munkával egyidejűleg. Az átszámlázáskor az áfakulcs jelölésénél milyen mentességi kitétel alkalmazható? T.A.M. ( tárgyi adómentesség): - illeték-átterhelés - postai szolgáltatás Á.K.K. (áfakörön kívüli) - tulajdoni lap díja - földhivatali ügyintézési díj - közzétételi díj (Cégbíróság, IM) - közjegyző. Válaszukat előre is köszönöm! Üdvözlettel: Horváth Éva

Ügyvédi iroda megszűnése tag halála esetén Kérdés

Egyszemélyes ügyvédi iroda tagja meghal. Milyen teendői vannak a könyvelőnek?

Katából kilépő ügyvédi iroda Kérdés

T. Címzett! 2018. január 1-jétől a 2012. évi CXLVII. törvény (Katv.) 3. §-a alapján a kisadózó vállalkozások tételes adójának alanya lehet az ügyvédi iroda is. A 2018. évi XLI. törvény (a továbbiakban: Módtv.) kihirdetést követő 31. naptól, azaz 2018. augusztus 25-étől hatályos rendelkezése alapján a kisadózó vállalkozások tételes adója szerinti adózásra áttérő ügyvédi irodák a betéti társaságokra, közkereseti társaságokra, egyéni cégekre vonatkozó általános szabályok szerint kötelesek megállapítani, bevallani és megfizetni az osztalék utáni adót kiváltó adót. A rendelkezés értelmében azon ügyvédi irodáknak, amelyek az új szabály hatályba lépését megelőzően választották a Katv. szerinti adózást, nem kell teljesíteniük az osztalék utáni adóval összefüggő adókötelezettséget, azonban ha az ügyvédi irodák adóalanyisága az adóévet követő üzleti évtől nem áll fenn, akkor az osztalék utáni adót kiváltó adó alapját nem képező összeg nem minősül vállalkozásba befektetett összegnek és csökkenti a nyitó mérlegben kimutatott saját tőke összegét. Kérdésünk, hogy jól értjük-e, hogy abban az esetben ha az ügyvédi iroda kikerül a Ktv. hatálya alól (2018.01.01- től volt kataalany), akkor meg kell fizetni az osztalék utáni adót kiváltó adót azon összeg után, amivel a nyitó saját tőkét csökkenti. 2018.09.11.

Tájékoztató a katára áttérő ügyvédi irodák osztalék utáni adót kiváltó adófizetési kötelezettségéről Cikk

2018. január 1-jétől a kisadózó vállalkozások tételes adójáról és a kisvállalati adóról szóló 2012. évi CXLVII. törvény (Katv.) 3. §-a alapján a kisadózó vállalkozások tételes adójának alanya lehet az ügyvédi iroda is – írja tájékoztatójában a NAV.

Fontos számviteli változások az adócsomagban Cikk

Az Országgyűlésnek T/625. számon benyújtott adócsomag (a továbbiakban Javaslat) többek között az egyéb bevétel, ráfordítás, az átalakulás számviteli szabályait is módosítaná.

Ügyvédi iroda áttérése katára Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő ügyben kérném a segítségüket. Egyszemélyes ügyvédi iroda 2018.01.01-től áttért a kisadózó vállalkozások tételes adója (kata) alá. Mivel a törvény szerint a megszűnés szabályait kell alkalmazni, így az iroda szerette volna megfizetni az osztalékot kiváltó adót. Erre azonban a törvény nem biztosít lehetőséget. Így szeretném megkérdezni, hogy jelen esetben mi a követendő eljárás? Az osztalékadót kell megfizetni az irodának az eddig felgyűlt eredménytartaléka alapján? Vagy nem kell sem az osztalékadót, sem az osztalékadót kiváltó adót megfizetnie az áttérés során, csak később, egy esetleges megszűnéssel egyidejűleg? Esetleg később várható még módosítás ez ügyben és a kata adózást választó irodáknak is lehetőségük lesz választani az osztalékadót kiváltó adót? Segítségét előre is köszönöm!

Ügyvédi iroda beszámolási kötelezettsége 2017-re Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszerűen sehol sem találom, hogy az általam könyvelt ügyvédi irodának idén hogy tudunk eleget tenni a letétbe helyezési kötelezettségének. Tavaly az ügyvédi kamara oldaláról letölthető ÁNYK-s nyomtatványon tudtuk beküldeni, de a kamara oldalán SEMMI ilyesmi nincs. Kérem segítségüket. Köszönettel: Bércesi Andrea

Ügyvédi iroda – osztalék utáni adót kiváltó adó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyvédi iroda 2018. január 1-jétől – élve az új lehetőséggel – áttért a katás adózási módra. Benyújtotta a 2017-es üzleti évről a 1771-es bevallását, aminek 06-os mellékletében elszámolt az osztalékot kiváltó adóval. A NAV a bevallásra hibaértesítést küldött, miszerint az ügyvédi irodáknak nem kell osztalékot kiváltó adót bevallaniuk és fizetniük. Ha a katatörvény 26. § (3) bekezdését olvassuk, akkor itt tényleg nincs említve az ügyvédi iroda, a 1771-es bevallás kitöltési útmutatója (bár ez nem jogforrás), viszont határozottan említi őket is, mint ezen adó érintettjeit. Kérdésem, hogy kell-e vagy sem osztalékot kiváltó adót fizetniük, illetve ha nem kell, akkor milyen formában tudják leadózni és kivenni a katás időszak előtt képződött és felhalmozott eredménytartalékot? Válaszát előre is köszönöm.

Ügyvédi iroda beszámolójának közzététeel Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy egyszemélyes ügyvédi iroda beszámolójának közzétételének mi a gyakorlati megvalósítása? ÁNYK-ban a NAV-hoz nem kell megküldenem csak a területileg illetékes ügyvédi kamarához? Segítségüket előre is köszönöm!

Eva alatti áfa Kérdés

2018. január 1-jével ügyvédi iroda áttért az eva hatálya alá, addig alanyi mentesként számlázott. Eva alatt kiállíthat áfatartalmú számlát?

Kivás ügyvédi iroda átalakulása Kérdés

2017.12.31-én a kiva hatálya alá tartozó ügyvédi iroda átalakult két egyéni ügyvédé, akik a kata alá jelentkeztek be. Az egyik ügyvéd viszi tovább az irodát –az ügyvédi kamara határozatában foglaltak alapján jogutódként –, a másik pedig mint vagyoni befektető szerepel. Kérdésem az, hogy milyen formában kell lezárni a 2017. évét az ügyvédi irodának, mi lesz a sorsa a vagyonnak, hogyan számolom el a kötelezettségeit és a követeléseit, a 2017. évet érintő kifizetéseket, és mi a sorsa a megkötött és jelenleg is élő eltartási szerződéseknek?

Katás ügyvédi iroda – osztalékfizetés Kérdés

Ügyvédi iroda 2018-tól katás lett, köteles-e osztalék utáni adót kiváltó adó megfizetésére? A katatörvény 26. § (1)-(4) bekezdései osztalék utáni adót kiváltó rendelkezései nem nevesítik az ügyvédi irodát. Ugyanakkor a 1771-01-06 bevallás kitöltési utasításában már szerepel az ügyvédi iroda is. Mi a véleményük, meg kell-e fizetni az osztalék utáni adót kiváltó adót?

Egyszemélyes ügyvédi iroda megszűnése Kérdés

Tisztelt Adózóna! Egyszemélyes ügyvédi iroda április 11-én elhatározza, hogy az irodát április 30-án megszünteti. Milyen dátummal kell a nyitómérleget, zárómérleget, vagyonfelosztási javaslatot elkészíteni. Milyen záróbevallásokat kell benyújtani és mik a határidők?

Ügyvédi iroda ingatlanszerzésének könyvelése Kérdés

Egyéni ügyvéd ügyvédi irodát alapított. Jegyzett tőkéje 100 ezer forint. Az ügyvédi iroda alapítása után, átalakulás jogcímen a tulajdonába került egy nagyobb értékű ingatlan, maga az iroda. A bekerülés nem járt pénzmozgással, földhivatali bejegyzése megtörtént. Az illeték kiszabása a NAV részéről megtörtént. Hogyan könyvelem le az ingatlan bekerülését és az illetékfizetési kötelezettséget? A tulajdonos a jegyzett tőkét nem kívánja emelni, mivel az ügyvédi irodának nem kötelező a jegyzett tőke biztosítása. Melyik sajáttőkeelemen tarthatom nyilván?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

SZÉP-kártya-juttatás megosztása munkáltatók közott

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Műtéti költség adózása munkaviszonyban

Nagy Norbert

adószakértő

Részmunkaidőre váltás

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink