• Gräff és Társai Szolgáltató Betéti Társaság
Hozzászólások 0

Kilencszemélyes gépjármű

Tisztelt Szakértő! 1.) Kérdésünk, hogy egy kilencszemélyes gépjármű esetén kell-e cégautóadót fizetni? Korábban Önök által megválaszolt állásfoglalásokban találtam a következő választ: "A cégautóadóra vonatkozó szabályok [Gjt. 17/A-17/G. §] alkalmazásában a személygépkocsi fogalmát a szja tv. 3.§ 45. pontja szerint kell figyelembe venni. Ennek értelmében az olyan gépjármű, amely a vezetővel együtt több mint nyolc felnőtt személy szállítására alkalmas, nem minősül személygépkocsinak, tehát a kilencszemélyes kisbuszra a cégautóadó hatálya nem terjed ki." Úgy véljük, hogy ez a válasz nem számol a Gjt. 17/A.§ második mellékmondatával, azaz "az a személygépkocsi, amely után a számviteli törvény szerint költséget, ráfordítást számoltak el". Ezt is figyelembe véve véleményünk szerint adóköteles - az szja tv. szerinti személygépkocsi (szja tv.: 8személyig), de ebből kiemelve a hibrid gépkocsit, amely nem magánszemély tulajdonában áll - az a személygépkocsi, amely után a számviteli törvény szerint költséget, ráfordítást számolnak el. Ha jól értelmezzük, akkor a második mondat miatt mégis kell cégautóadót fizetni a kilencszemélyes gépjármű után... Jó az észrevételem? 2.) Ha valóban nincs cégautóadó-fizetési kötelezettség az említett gépjárműre, akkor kell-e útnyilvántartást vezetni? Hol találunk ezzel kapcsolatos jogszabályt? Várom válaszukat. Köszönettel.


A folytatáshoz előfizetés szükséges.
Szakértőnk válaszát előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink érhetik el! Emellett többek között feliratkozhatnak mások által feltett kérdésekre, és elolvashatják a cikkek teljes szövegét is.

Előfizetési csomagajánlataink:


 

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
2022 január
H K Sze Cs P Sz V
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
hirdetÉs