49 találat a(z) szakképesítés cimkére

Szakképesítés kiegészítő tevékenységhez Kérdés

Kocsmárosnak, kereskedőnek kell-e szakképesítés? Cikk

Kocsma nyitásához egyéni vállalkozóként milyen szakképzettségre van szükség, illetve van-e egyáltalán szükség szakképzettségre? Olvasói kérdésre – egyéb tevékenységekkel összefüggő szakképesítési követelményekre is tekintettel – dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász ügyvéd válaszolt.

Ukrán menekült foglalkoztatása szakképesítést igazoló dokumentum nélkül Cikk

Útlevéllel rendelkező ukrán menekült munkát vállalna Magyarországon, egy cég karosszérialakatos munkakörben tudná foglalkoztatni. Szakmai képesítéséről papírt nem tud felmutatni. Kérdéses, hogy alkalmas lesz-e a munkakör betöltésére. Alkalmazhatja-e a cég? – kérdezte olvasónk. Dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogi ügyvéd válaszolt.

Szakképesítés a vendéglátásban: módosíttatná az ITM a kritizált rendeletet Cikk

Kezdeményezte a képesítési követelmények rendeletének módosítását az Innovációs és Technológiai Minisztérium – közölte a tárca. Szakmai körökben nagy port kavart, hogy a munkaerőhiánytól küszködő vendéglátásnak odavágott a kormány egy rendelettel, ami szeptembertől szakképesítést követel meg a konyhán dolgozóktól – írta meg a 444.hu.

631104 ÖVTJ kód Kérdés

Tevékenységbővítés miatt társaságiszerződés-módosítás Kérdés

Szakiskolában szerzett autószerelő szakképesítés Kérdés

NAV-ra vonatkozó rendeleteket módosított a kormány Cikk

Változnak a NAV-nál foglalkoztatott kormánytisztviselői és pénzügyőri képesítésekre vonatkozó előírások – derül ki a kormány 439/2020. számú, szeptember 23-án kihirdetett rendeletéből, amely más, az adóhatóságok tevékenységével összefüggő kormányrendeleteket is módosít.

Megjelent a szakképzési törvény végrehajtási rendelete Cikk

Megjelent a tavaly decemberben elfogadott szakképzési törvény végrehajtási rendelete; a szakképzési rendszer átalakításának és fejlesztésének "fontos állomása" a 2020 szeptembertől érvényes változásokat tartalmazza – közölte Pölöskei Gáborné, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) szakképzésért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkára háttérbeszélgetésen.

Szakképesítéshez kötött tevékenység Kérdés

Tisztelt Tanácsadó! Egy egyéni vállalkozó tevékenységi körébe fel szeretné venni az 5912-es Teáor számú - film-, videógyártási tevékenységet. Kérdésem a következő a tevékenység folytatása szakképzettséghez kötött-e az egyéni vállalkozó, vagy az alkalmazott részére? Köszönettel: Gyurics Istvánné

Lángosbüfé – italárusítás, képesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szakmai állásfoglalást kérek az alábbi ügyben. Feleségemmel szeretnénk átvenni egy kft.-t, amely egy lángosbüfét üzemeltet, ahol lángost sütnek, üdítőket, teát, kávét, limonádét árusítanak. A feleségem lenne a cégjegyzésre jogosult vezető tisztségviselő (ügyvezető), én tag lennék. A feleségemnek teljesen más szakképesítése van (8 általános plusz 3 ipari, de nem vendéglátós), nekem felsőfokú, de nekem sem vendéglátós. Úgy tudjuk, az adott jogszabályban meghatározott büfétermékek elkészítéséhez nem kell végzettség. 1.) A cég főtevékenysége: 5610'08 Éttermi, mozgó vendéglátás. Ez így megfelelő? Ha nem, milyen TEÁOR-számot vegyünk fel? 2.) Jól értelmezzük-e a jogszabályi helyet – 210/2009. kormányrendelet 28. § b)pontja? Az tiszta sor, hogy a forgalmazás helyén előállított terméket, ez esetben lángost árulhatunk. 3.) Igaz, hogy büfétermékek készítéséhez, és forgalmazásához egyáltalán nincs szükség szakképesítésre? Jól értelmezzük, hogy ha büfénk van, egyetlen szakképzett munkaerő foglalkoztatására sem kötelez minket a jogszabály? 4.) Ami még nagyon nagy kérdés számunkra, hogy alkoholmentes italokat, gyári bontatlan állapotban, vagy esetleg "kimérve", illetve teát, kávét árusíthatunk-e? Ugyanis két különböző okmányirodában eltérő tájékoztatást adtak. Az egyik helyen azt mondták, hogy igen, hiszen a 210/2009. kormányrendelet 28. § bc)pontjának második fordulatában szerepel az italok szó. De milyen italok? A másikban, hogy az már kereskedelem, és kell hozzá végzettség.

Érintésvédelmi felülvizsgálat – egyéni vállalkozás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Most tervezem kiváltani az egyéni vállalkozást a következő ÖVTJ kódokra: 432101 és 712001. Felülvizsgálatokkal szeretnék foglalkozni amihez a szakképesítéseim megvannak. Ha jól értelmeztem egy korábbi kérdezőnek adott választ, akkor feltételezem, hogy ezen tevékenységet nem kell külön bejelentenem, és az ehhez tartozó felelősségbiztosítási dolgok nem vonatkoznak rám. Tudnának erről tájékoztatást adni? Válaszukat előre is köszönöm

Legyen szakma a hivatásos sofőr! Petíció a szakszervezetektől Cikk

Petícióban fordul a kormányhoz, illetve Mosóczi Lászlóhoz, az Innovációs és Technológiai Minisztérium közlekedéspolitikáért felelős államtitkárához a Közlekedési Szakszervezetek Országos Szövetsége (KSZOSZ), hogy a hivatásos sofőrök bére érje el a garantált szakmunkás bérminimumot, ezzel munkájukat szakmaként ismerjék el, és többé ne kerüljenek segédmunkási besorolásba – közölte a munkavállalói érdekképviselet.

Munkakörhöz szükséges képesítés megszerzése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésekkel fordulok Önhöz. Egy munkáltató olyan munkavállalóval szeretne munkaszerződést kötni, aki nem rendelkezik a munkakör betöltésének feltételeként előírt középfokú képesítéssel. A középfokú képesítést mind a munkáltató, mind jogszabály előírja. Jól gondoljuk, hogy ebben az esetben a felek a munkaszerződésben megállapodhatnak abban, hogy a munkavállaló a munkakört a szükséges képesítés hiányában is betöltheti azzal, hogy vállalja, hogy a képesítést bizonyos határidőre megszerzi? Jól gondoljuk, hogy erre az esetre köthető tanulmányi szerződés, mivel jelen esetben a tanulmányok elvégzésére nem a munkáltató kötelezte a munkavállalót? Ha a felek nem kötnek tanulmányi szerződést, a munkáltató köteles munkaidő-kedvezményt és a kiesett időre távolléti díjat fizetni, és köteles továbbá megtéríteni a tanulmányokkal kapcsolatos költségeket az Mt. 51. § (2), 146. § (3) b) és 55. § (1) g) alapján? Ha a munkavállaló nem szerzi meg határidőre a képesítést, a munkaviszonya megszüntethető szakmai alkalmatlanságra alapított munkáltatói felmondással? Szíves válaszait ezúton is köszönöm! Tisztelettel.

Egyéni vállalkozó – képesítéshez kötött tevékenység végzése Kérdés

Üdvözlöm! A következőket olvastam Önöktől az "Így vállalkozhat képesítéshez kötött tevékenységre képesítés nélkül címmel 2017.07.15-én: "Az egyéni vállalkozó azonban eleget tehet ennek a feltételnek, ha a tevékenységében akár munkavállalóként, akár más jogviszonyban határozatlan időre közreműködik olyan személy, aki a fenti végzettséggel rendelkezik. Ennek a feltételnek folyamatosan meg kell felelni." Ez azt jelenti " ...akár más jogviszonyban...", hogy ha a vállalkozó egy évben 10 napon keresztül végez olyan tevékenységet, amelyhez nem rendelkezik képesítéssel, vehet fel egyszerűsített foglalkoztatott (efo) szakképzett dolgozót, ezzel teljesíti a törvényi előírásokat? Nekem ez a válasz most nagyon fontos, ilyen ellenőrzésen van az ügyfelem anyaga. Oktatást végzett efós munkavállalóval, mivel ügyfelemnek nem volt ilyen képesítése. Köszönöm az értelmezést. Üdvözlettel: V. Mária

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Helyiadó-számítás komplex megosztással

Szipszer Tamás

adószakértő

Egyéni vállalkozó és a könyvkiadás

Szipszer Tamás

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink