22 találat a(z) perköltség cimkére

Áfa bírósági ítélet alapján Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem a véleményüket az alábbi adózási kérdésben, mivel eddig az interneten ezzel kapcsolatban semmi megfoghatót nem találtam. Ügyvédi Iroda részére bíróság ítélet alapján ügyvédi munkadíjat ítél meg, mely munkadíj áfaköteles. Az ítélet ennek megfelelő. Az ügyvédi iroda képviselője a nyertes felperes képviselője volt, az alperes köteles az ügyvédi iroda költségeit megfizetni. Az ítélet fizetendő áfát tartalmaz, melyet az ügyvédi irodának be kell vallani, és meg kell fizetni. Természetesen az ügyvédi iroda és a megbízó felperesek között született megállapodás, de a díjat nem a megbízó fizeti az ügyvédi irodának, hanem az ítélet szerinti pervesztes alperes. Kérdésem az, hogy kell-e az ügyvédi irodának számlát kiállítania? Mi a számla teljesítési időpontja? Ha nem kell számlát kiállítani, akkor szintén az lenne a kérdésem, hogy a könyvelés milyen teljesítési dátummal köteles az áfabevallásba beállítani a fizetendő áfát – a bírósági tárgyalás napjával. – az ítélet jogerőre emelkedésének napjával, – a pénzügyi teljesítéskor, – egyéb más időpontban? Várom a válaszukat.

Perköltség adó- és járulékkötelezettsége Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném a segítségét kérni abban, hogy a bíróság által peres eljárásban magánszemély részére megítélt perköltséget az szja-törvény 3 § 16. pontja szerinti költségtérítésként kell-e értelmezni? A költségtérítéssel szemben az igazolt, felmerült költségek levonása után 15 százalék szja-t köteles a magánszemély megfizetni, és az ilyen címen megszerzett bevétel nem tartozik az 1998. évi LXXV. törvény (ehotörvény) hatálya alá? Köszönettel: Borsosné Pál Ildikó

Perköltség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk 2014. február hóban közigazgatási határozat felülvizsgálata iránt pert indított. 2015. évben a cégünk nem működött, bevétele nem volt, kiadása is csak 30 ezer forint bankköltség, a kötelező számlavezetés miatt. 2015. december hóban az alperesnek a bíróság döntése alapján 65 ezer forint perköltséget kellett megfizetnie nekünk, ami 2016. januárban be is folyt a kft.-nk bankszámlájára. Kérdéseink ezzel kapcsolatban: 1. A 2016. januárban nekünk átutalt 65 ezer forint perköltséget elő kell-e írni 2015. évre (a mérlegkészítés dátuma: 2016. 03. 31.)? 2. Ezt a perköltséget 96. egyéb bevételre kell-e könyvelni vagy az 529-re K oldalra (ez utóbbi esetben viszont az 5-ös számlaosztály egyenlege a mérlegben K lesz)? Válaszukat előre is köszönöm.

Elmaradt munkabér Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozást jogerős bírósági határozatban elmaradt munkabér kifizetésére kötelezték egy volt munkavállalója részére. A munkavállaló részére a késedelmi kamattal növelt nettó munkabér úgy kerül kifizetésre, hogy abból levonjuk a perköltséget, és az így maradt összeget utaljuk át részére. Kérdésem, hogy ezen gazdasági esemény számviteli elszámolása hogyan történik? Mi a teendő a levont perköltséggel? Várom szíves válaszukat! Köszönettel.

Perköltség ügyvédi irodánál Kérdés

Ügyvédi iroda könyvelésével foglalkozom. Ügyfelem a pernyertes fél jogi képviselője. Számára a bíróság perköltséget ítél meg (100 ezer forint+áfa), mely a pervesztes felet terheli. Ha jól tudom, a pernyertes fél jogi képviselőjének számlaadási, áfafizetési kötelezettsége nem keletkezik (áfafizetési és számlaadási kötelezettség kizárólag a pernyertes fél és jogi képviselője közötti jogviszonyban jön szóba.) Kérdés, hogy helyesen és a jogszabályoknak megfelelően jár-e el az ügyvédi iroda, ha a fentebbi módon megítélt perköltségről számlát nem állít ki, az áfával növelt összeget (127 ezer forintt) egyéb bevételei között szerepelteti, és annak megfelelően adózik utána (társasági adó)? Köszönettel!

Kata áthúzódó bevétel Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kataalanyiságot megelőző időszakban kiállított, és ki nem fizetett számla a 2013-as évben kifizetésre került katás időszak alatt. A katába való belépéskor a kiállított számlát bevételként kellett kezelni a 2012. évi bevallás tekintetében. A végrehajtás eredményeként a tőke nagy része kifizetésre került, továbbá ehhez a számlához tartozó késedelmi kamat és végrehajtási költség megtérítéséből is folyt be bevétel 2013-ban, a katás időszakban. A kérdés az lenne, hogy a 2013-as évben kifizetésett késedelmi kamat, perköltség és végrehajtási díj megtérítése katás bevételnek számít-e a 2013. évben? Várom mielőbbi válaszukat! Köszönettel Komlósné Imre Anita

Kell-e áfát fizetni perköltség után? Cikk

Levonhatja-e a cég a szállásköltségre adott előleg áfáját? Egy perben vesztes félnek a perköltséget áfásan vagy anélkül kell megfizetnie? Hogyan  és milyen módon kell hivatkoznia a cégnek az unió 6. áfa-irányelvére? Olvasói kérdésekre Drabos Erik, a Deloitte szakértője válaszolt.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

EPR – mentesített termékkategória

Tüske Zsuzsanna

vámszakértő

EPR-jd

Tüske Zsuzsanna

vámszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink