106 találat a(z) pénzügyi lízing cimkére

Nyílt végű pénzügyi lízing személygépkocsi Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném pontosítani korábbi kérdésemet: Kft. szeretne egy 9 személyes kisbuszt vásárolni, amely személygépkocsi a forgalmi engedélye szerint. Visszaigényelheti-e 100 százalékban az áfát, ha nyílt végű pénzügyi lízingre vásárolja, és a dolgozók szállítását végzi vele reggel és este a telephely és a lakóhelyek között? Milyen nyilvántartásokat kell vezetni és hogyan igazolja a kizárólagos adóköteles tevékenységgel kapcsolatos használatot? Köszönettel: Nagyné

Személygépkocsi pénzügyi lízing Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft. szeretne egy 9 személyes kisbuszt vásárolni, amely személygépkocsi a forgalmi engedélye szerint. Visszaigényelheti-e 100 százalékban az áfát, ha pénzügyi lízingre vásárolja, és a dolgozók szállítását végzi vele reggel és este a telephely és a lakóhelyek között? Milyen nyilvántartásokat kell vezetni és hogyan igazolja a kizárólagos adóköteles tevékenységgel kapcsolatos használatot? Köszönettel: Nagyné

Pénzügyi lízing, áfa Kérdés

Tisztelt Szakértő! Tegnapi azonos tárgyban feltett kérdésemre köszönettel megkaptam válaszát. Pontosítani szeretném azonban a kétségeim okát. A nyílt végű pénzügyi lízing és az operatív lízing (tartós bérlet) elszámolásának eltéréseit szeretném egyértelműsíteni. Tartós bérlet áfás tétel, költségként elszámolható és az eszközök között nem kell kimutatni a bérlet tárgyát. Pénzügyi lízing esetén (legyen például nyílt végű) az eszközt állományba kell venni, écs-t elszámolni, ez eddig rendben van. Viszont ebben az esetben, mivel a pénzügyi lízing pénzügyi szolgáltatás, a tőketörlesztésről álláspontom szerint áfamentes számlát kell kiállítania a lízingbeadónak. Esetünkben a bank azonban áfás számlát állít ki. Ez számomra úgy tűnik, mintha a pénzügyi lízing és a tartós bérlet elszámolási módjának keveréke jönne létre. Kérem, erre a konkrét esetre vonatkozóan is szíveskedjen megírni szakvéleményét. Üdvözlettel: Pintér László

Pénügyi lízing – áfa Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. lízingel egy személygépkocsit, a lízingbeadó egy bank, a szerződés megnevezése nyíltvégű pénzügyi lízingszerződés. A lízingszerződésben szerepel induló részlet (10%), fizetési ütemezés szerint havi tőketörlesztés és kamat, maradványérték. A tőketörlesztéseket (induló és havi egyaránt) a bank áfásan számlázza, és tájékoztatása szerint a kft.-nek kell az eszközök között kimutatnia a lízingelt eszközt. Kérem véleményüket a fenti eset helyes számviteli és áfatörvény szerinti megítéléséről. Üdvözlettel: Pintér László

Nem saját tulajdonú személygépkocsi költségelszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Nem saját tulajdonú személygépkocsi céges és magáncélú használata is előfordul. Bérelt személygépkocsi esetén a bérleti díjon felüli költségek elszámolására is vonatkozik-e az arányosítás? A magánhasználatra eső költség (üzemanyag) egyéb ráfordításra könyvelendő? Nyílt végű pénzügyi lízing elszámolása esetén is hasonlóan kell eljárni, vagy erre más elszámolási mód vonatkozik? Felmerül üzemanyagköltség, biztosítási díj stb. Ezek elszámolását a céges és magánhasználat aránya befolyásolja-e? Előre is köszönöm a választ!

Nyílt végű pénzügyi lízing esetén kell-e cégautóadót fizetni? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. nyílt végű pénzügyi lízing keretében "vásárolt" egy személyautót. A szerződés nyílt végű pénzügyi lízingről szól, viszont a forgalmi engedélyben a kft. szerepel, és nincs semmi korlátozás, vagy utalás arra, hogy nem az övé az autó. Kérdésem az, hogy ilyen esetben a tárgyi eszközök közé fel kell-e venni az autót, beruházásnak minősül ez is, illetve a cégautóadót meg kell-e fizetni, illetve bevallani a NAV-hoz? A választ előre is köszönöm. Üdv BM

Vége a büntető illetéknek, ha meghiúsul a lízingügylet Cikk

Kedvezően változtak a nemrégiben elfogadott adótörvény-módosítási csomagban a meghiúsult lízingügyletekre vonatkozó illetékszabályok.

Pénzügyi lízing és cégautóadó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Állásfoglalást kérnék az alábbiakban: egyik cégem, amit könyvelek, még 2016-ban pénzügyi lízingszerződést kötött egy személygépkocsira (a cégem az üzembentartó). 2017-től a jogszabályi változások a cégautóadó-fizetés kötelezettségét az üzembentartó helyett a tulajdonosra hárítják át. Ennek alapján a lízingcég állásfoglalását kértem, hogy ki fizeti a cégautóadót. A cég állásfoglalása az alábbi volt: „Tájékoztatjuk, hogy a Feltételek II./3. pontja az alábbiak szerint rendelkezik: „A lízingszerződés tartama alatt a lízingtárggyal kapcsolatosan felmerült valamennyi költség, adó a Lízingbevevőt terhelik, a gépjárműadó egy gépjárműre egy évre kerül fizetésre, megfizetésére pedig azt kötelezhetik a hatóságok, aki a hatósági járműnyilvántartásban üzembentartóként vagy tulajdonosként szerepel. A gépjárműadóról szóló 1991. évi LXXXII. törvény (a továbbiakban: Gjt.) cégautóadóról szóló 2017. január 1-jei módosuló rendelkezései alapján a tartós bérletbe adott személygépkocsi esetén a cégautóadó alanya a tulajdonos. Tekintettel arra, hogy társaságaink között pénzügyi lízingszerződés van érvényben, továbbra is Önök a cégautóadó alanyai. Fentiek alapján a cégautóadó befizetése a Lízingbevevőt, üzembentartót terheli, így azt továbbra is Önöknek kell rendezni." Kérem szíves állásfoglalásukat, hogy: - helyes-e a lizingcég érvelése vagy sem, - kinek a kötelezettsége a cégautóadó bevallása, a gépjárműadó beszámítható-e?

Pénzügyi lízing kamatának időbeli elhatárolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem nyílt végű pénzügyi lízing keretében állományba vett személygépjárműhöz kapcsolódik. Felmerül-e az időszakra jutó teljes kamat arányos időbeli elszámolása ilyen konstrukció esetén? Köszönettel.

Nyítl végű pénzügyi lízing idő előtt megszűnik Kérdés

Tisztelt Szakértő! Mi a könyvelési teendő, ha idő előtt szűnik meg a nyilt végű pénzügyi lizing (a lizing cég eladja egy harmadik személynek). Hogyan kontírozom a "helyesbítő tőke számlát" T 45..K..? Ha kivezetem a bruttó értéket és az addig elszámolt értékcsökkentést (úgy, mintha TE értékesítés lenne) marad egyenlege a 861-nek. Mit csinálok a maradványértékkel? Le tudnák vezetni kontírozással ezt az esetet?

Nyílt végű pénzügyi lízing elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Nyílt végű pénzügyi lízing számviteli elszámolásával kapcsolatosan kérnék segítséget. Az alábbi cikkhez kapcsolódóan lennének kérdéseim: http://adozona.hu/szamvitel/Igy_kell_konyvelni_a_penzugyi_lizinget_GFDJL7 - a kapcsolódó tétel T36-K44 csak zárt végű pénzügyi lízing esetén könyvelendő? - az aktiválással kapcsolatosan a maradványérték meghatározása történhet a lízingbeadó által meghatározott (nem fix havi díjak miatt ez változhat) maradványérték összegével? ... itt nettó vagy bruttó értéket kellene figyelembe venni? A futamidő meghatározása a lízingrészletekhez igazodhat, pl. 25 hónapra lízingeli az eszközt? - a futamidő végén harmadik félt jelöl meg tulajdonosként a lízingbevevő. Hogyan kell majd könyvelni és mi alapján? Mikor kell terven felüli értékcsökkenést elszámolni? Kérném, amennyiben lehetséges, számszerű példán keresztül bemutatni. Köszönettel:

Tudnivalók a pénzügyi lízingről és könyveléséről Kérdés

Tisztelt Hunyadné Szűts Veronika igazságügyi adó- és járulékszakértő! Kicsit leegyszerűsítette a könyvelést az azonos című cikkében, mert az életben sokszor nem ez történik. A lízingbe vevő kiválasztja a gépforgalmazónál, és ott áfás számlát adnak az ELŐLEGRŐL, melyet a forgalmazó felé kiegyenlít. A lízingcég ezután ezt mint önrészt beszámítja a nyílt végű lízingszerződés megkötésekor. Fenti eseményeket Ön hogyan könyvelné le? Ezután már az történik, amit Ön levezetett. A példában Ön a levonható áfa összegére T36-K 44 egyéb követelésként könyveli a teljes beruházás levonható áfarészét. Onnan nem kell havonta az áfás törlesztőrészlet-számlánál átvezetni a levonható áfatételeket? Vagy hogyan szűnik meg a 36 Különféle egyéb követelések tartozik egyenlege?

Tudnivalók a pénzügyi lízingről és könyveléséről Cikk

Az olvasók egyre többször teszik fel a kérdést: mi a különbség az egyes lízingfajták között, hogyan végezhető el a besorolásuk és hogyan kell elszámolni őket. Elég nagy a bizonytalanság a témakörben, számos szakirodalom foglalkozik a kérdéskörrel. Az egyes jogszabályokban fellelhető definíciók jelenleg sem teljesen azonosak, ráadásul az uniós szabályozás – s ennek nyomán a hazai is – 2019-től jelentősen változni fog.

Nyílt végű pénzügyi lízing első részletének áfája Kérdés

Egy társaság – nyílt végű pénzügyi lízing konstrukcióban – személygépkocsit szerez be. Az első nagy összegű törlesztőrészlet áfatartalma –szabályosan – levonásba helyezhető-e?

Tételes költségelszámolású őstermelő Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi ügyben kérném állásfoglalását: Egy tételes költségelszámolást választott őstermelő a 2016. évben zárt végű pénzügyi lízing keretében vásárolt egy traktort. Kérdésem, hogy a 2016. évben elszámolhatja-e a traktort költségként egy összegben az őstermelői tevékenységével szemben? Tisztelettel: T. Mária

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

9 személyes céges autó

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

Követelés vásárlása és elengedés

Pölöskei Pálné

adószakértő

De minimis támogatás

Pölöskei Pálné

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink