397 találat a(z) munkabér cimkére

Külföldi munkabér adózása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magyar belföldi illetékességű magánszemély az angliai székhelyű, saját tulajdonú cégében munkaviszonyban dolgozik, de 183 napnál kevesebbet tartózkodik Angliában. A munkabért Angliában nem adózta le. Magyar országon kell-e személyi jövedelem adót fizetnie az Angliából kapott munkabér után? Köszönettel: KM

Alkalmi munka Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. alkalmi munkavégzéssel foglalkoztat egy magánszemély. A kérdésem az, hogy: - napi 8 óra munkavégzés esetén van-e, ha igen, milyen összegű felső korlátja az órabérnek, illetve a napibérnek, - a minimálbér feletti összeggel számított kereset után a munkavállalónak milyen közterheket kell fizetnie. Válaszát előre is köszönöm.

Tachográf kiértékelése bérszámfejtéshez Kérdés

Tisztelt Szakértő! Fuvarozással foglalkozó kft. gépjárművezetőinek bérszámfejtésével/munkaidő elszámolásával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. A sofőrök 4 havi munkaidő keretben dolgoznak, havi fix bruttó bérben, a bérszámfejtéshez a tachográfból kiszedett információkat használjuk. A tachográf kiértékelésben az alábbi információk szerepelnek: munkaidő kezdete, vége, hossza, járművezetés hossza, egyéb munkavégzés, megszakítás hossza, rendelkezésre állási idő, összmunkaidő, éjszakai vezetés időtartama, megtett kilométer. A fix havi bruttó béren felül belföldi napidíjat, illetve üzemanyag megtakarítás jogcímen is kapnak jövedelmet a sofőrök. Kérdésem, hogy: - mely tételekre kell munkabért fizetni - mely jogcím számít bele a munkaidőbe, mely jogcímek csökkentik az időkeretet - milyen munkaügyi szabályoknak kell eleget tenni a sofőrök munkaidő beosztásánál - mely napokra, mennyi belföldi napidíj jár a munkavállalónak - hogyan kell kiszámítani a maximálisan adható üzemanyag- megtakarítás összegét. Előre is köszönöm

Oszt jónapot! Meddig mehet a munkaadói megtorlás? Cikk

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten. Erre a mondásra alapozhatta a munkavállalók megbüntetését egy munkaadó. Olvasói kérdésre dr. Kéri Ádám ügyvéd válaszolt.

Hétvégi munka Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kereskedelmi tevékenységet folytató vállalkozás csak hétvégén, szombat-vasárnap üzemeltet egy büfét. Kérdésem, hogy az alkalmazottnak, illetve egyszerűsített foglalkoztatottnak kötelezően meg kell-e emelni a munkabérét? Köszönettel.

Munkabér-visszatartás Kérdés

Tisztelt Adózóna! Egy munkahelyen a munkaadó belépett az üzletbe, és a műszakban dolgozók – állítása szerint – nem köszöntek neki, ezért addig nem akar bért fizetni a dolgozóknak, amíg egy jegyzőkönyvet alá nem írnak, elismerve, hogy nem köszöntek és be nem fizetnek 500 forintot kártérítésképpen. Van ehhez joga? Milyen módon lehet kártérítésre kötelezni a munkavállalókat? Milyen eszközei vannak a munkavállalóknak ilyen esetben? Szíves segítségüket előre is köszönöm, Üdvözlettel: Demjén Márta

Megszólalt a garantált bérminimumról az NGM Cikk

2017. január 1-jétől jelentősen változott a minimálbér, illetve a garantált bérminimum összege. Sok esetben azonban nehezen dönthető el, hogy mi jár az érintett munkavállalónak, így az illetékes szervtől állásfoglalást is kértünk.

Munkabér-átsorolás munkajogi kérdése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy munkavállaló több, mint 9 éve dolgozik egy cégnél adminisztrátori, titkári munkakörben 3641-es FEOR alatt, az eddigi bruttó bére 4 órában 69 000 Ft volt (2016-ban). A 2017. januári munkabérét szintén ennyivel számfejtette a cég, arra hivatkozva, hogy még így is több, mint a minimálbér. Amikor szóvá tette, hogy a munkaköre a szakképzettséget igénylő munkakörökhöz tartozik, tehát emelni kellett volna a bérét, azt a választ kapta, hogy akkor áll módjukban javítani a bérét, ha bemutatja a legmagasabb iskolai végzettségét bizonyító papírt. Mivel már 9 éve ott dolgozik, ezt a papírt eddig még nem kellett benyújtani, mert annak idején nem kérték. Van középfokú végzettsége, papírja, de az a kérdés, hogy jogosan jár-e el a munkáltató, hogy ehhez köti a bérfizetés rendezését? Válaszukat előre is köszönöm!

Munkabér Kérdés

T. Széles Imre! Köszönöm a kérdésemre adott válaszát, melyet a díjazás nélküli munkavégzésre adott. Azonban a kérdésem nem volt egyértelmű, ezért a kért pontosításokat itt adom meg: Az ellátás: rokkantsági ellátás. A munkavégzés a saját kft.-ben történne, jelenleg mint munkavállaló, napi 2 órában. Ha a tagi jogviszony előnyösebb lenne, akkor természetesen megszüntetné a munkavállalói viszonyt, és csak a tagi jogviszonyában dolgozna (nem ügyvezető) napi néhány óra irodai munkát munkabér nélkül. Segítségét köszönöm. Ildi

Ügyvezető járuléka Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy egyszemélyes kft. tagja munkaviszonyban látja el az ügyvezetői teendőket a cégben. Máshol nincs biztosítási jogviszonya. A munkabére bruttó 230 000 Ft. A járulékok bevallásánál mi az alap: a munkabére, vagy a társas vállalkozóra vonatkozóan a járulékok alapját a bérminimumhoz viszonyított szorzók alapján kell meghatározni (például egészségbiztosítási és munkaerő-piaci járulékot legalább a minimálbér másfélszerese után). Válaszát előre is köszönöm!

Rehabilitációs ellátás Kérdés

Egy betéti társaság kültagja rehabilitációs ellátás mellett 4 órában máshol dolgozik. Szeretne a saját bt.-jében is dolgozni, munkaszerződéssel. A kérdés: dolgozhat-e pl. havi 40 000 Ft-ért, vagy ebben az esetben is kötelező a minimálbér vagy ennek arányos része. Segítségüket előre is köszönöm. B. Tóthné

Svájci főiskolán tanuló diák magyarországi foglalkoztatása gyakornokként Kérdés

Tisztelt Szakértő! A korábbi kérdésemre: http://adozona.hu/kerdesek/2017_1_11_Kulfoldi_gyakornok_foglalkoztatas_fct#utm_source=dailypost&utm_medium=email&utm_campaign=notice kapott válaszhoz szeretnék pontosítást kérni. A hivatkozott: „Korm. rendelet hatálya kiterjed a Magyarország területén működő, és a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény (a továbbiakban: Nftv.) 1. mellékletében felsorolt felsőoktatási intézmények felsőoktatási szakképzési tevékenységére,… Ezt tehát jelen esetre is alkalmazni kell.” A kormányrendelet 1. mellékletében magyarországi intézmények találhatóak, viszont a hallgató svájci iskolában tanul, Budapesten gyakorlatot kíván szerezni. Ez esetben is ugyanaz az első kérdésre a válasz? Segítségét előre is köszönöm!

Külföldi gyakornok foglalkoztatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk svájci egyetemistát foglalkoztatna, akinek 4 éves a képzése, és 6 hónap gyakorlat kellene neki. Január végétől július végéig foglalkoztatnánk. Milyen teendőink vannak? Megtehetjük, hogy díjazásban nem részesítjük, viszont a szállását fizetjük? Hogyan kell bejelentenünk, illetve milyen szerződést kell kötnünk vele? Köszönöm a segítségüket.

Munkaviszony több munkáltatónál: ki és hogyan fizeti a dolgozó bérét? Cikk

Több munkáltató által létesített munkaviszony esetén a munkáltatók döntése szerinti munkáltató fizeti meg a munkavállaló bérét. Hogyan rendezik ezt a munkáltatók egymás között? Hogyan téríti meg a másik munkáltató az általa végeztetett munkára eső bérrészét? – kérdezte olvasónk. Dr. Kéri Ádám, munkajogász szakértőnk válaszolt.

Több munkáltató által létesített munkaviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! A több munkáltató által létesített munkaviszony esetében a munkáltatók döntése szerinti munkáltató fizeti meg a munkavállaló bérét. A munkáltatók ezt hogyan rendezik egymás között? Hogyan téríti meg a másik munkáltató az általa végeztetett munkára eső bér részét? Válaszát köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Gépjárműoktatók eszközbeszerzése

Nagy Norbert

adószakértő

23HIPAK_A-NY-01. 9. pontja II. rész

Szipszer Tamás

adószakértő

Egyéni vállalkozás kettős könyvvitelben

Szipszer Tamás

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink