190 találat a(z) láncügylet cimkére

Szabályos láncügylet Kérdés

A = osztrák gyár B = magyar kereskedő C = osztrák kereskedő D = magyar végfelhasználó B megveszi A-tól, B eladja C-nek, C eladja D-nek. A termék közvetlenül A-ból D-hez kerül. Minden cég rendelkezik közösségi adószámmal. Hogyan kel az áfát a számlákon feltüntetni és bevallani?

Háromszögügylet vagy láncügylet, áfakulcs ? Kérdés

Az ügyletben három kft. vesz részt - „A” cég: magyarországi kft., közösségi adószámmal, termékértékesítő, - „B” cég: svájci gazdasági társaság német közösségi adószámmal, nincs letelepedve Németországban, közbenső cég, termékbeszerző „A” cégtől, termékértékesítő „C” cégnek, - „C” cég: horvát gazdasági társaság, közösségi adószámmal, termékbeszerző „B” cégtől. A segítségüket szeretném kérni abban, milyen áfakulccsal készíti el a számlát a magyarországi kft. („A” cég), a svájci partner („B”) cég részére, ha a szállítmány közvetlenül a magyar kft.-től kerül kiszállításra Horvátországba ? - ha a szállítást a magyar cég intézi, - ha a szállítást a svájci cég intézi, - ha a szállítást a horvát partner intézi. Következő kérdés az lenne, ha magánszemélyek részére értékesít ugyanez a svájci cég egy csomagküldő szolgáltatáson keresztül. A magyarországi kft („A” cég) által gyártott terméket Németországba szállítatja ki és onnan az EU területére értékesít. - milyen ÁFA kulccsal számláz a magyar kft, ha a szállítást a magyar kft intézi - milyen ÁFA kulccsal számláz a magyar kft, ha a szállítást a svájci cég intézi Tisztelettel köszönöm előre is a válaszukat

Láncügylet vagy sem az áfában Kérdés

Tisztelt Adózóna! Az alábbi kérdésben kérném a véleményüket: Egy magyar kft. terméket vásárol egy holland kft.-től egy portugál kft. megrendelésére. A portugál kft. előleget fizet a magyar kft.-nek az árura. A magyar kft. szervezi meg a fuvart és az áru a magyar kft. által bérelt In-Hold raktárba kerül Portugáliában. A portugál kft. eláll az üzlettől. A magyar kft. az árut eladja egy spanyol kft.-nek. Az árut a spanyol kft. szállíttatja el a saját raktárába, Spanyolországba. Kérdésem: ki kinek és milyen módon számláz? Együttműködésüket előre is köszönöm.

Exportláncügylet – összesítő nyilatkozat Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következõ, összesítõ nyilatkozattal kapcsolatos kérdésben szeretném a megerõsítésüket kérni. A szóban forgó ügylet a következõ: egy magyar kft. értékesít egy terméket egy írországi cégnek, amely a terméket továbbértékesíti egy svájci cégnek/magánszemélynek. A fuvarozást a magyar cég szervezi. Jól gondolom-e, hogy exportláncügylet esetén, ha a végsõ beszerzõ harmadik országbeli magánszemély vagy adóalany, akkor az ügylet kapcsán a magyarországi kft.-nek, azaz a termék feladójának nem merül fel adatszolgáltatási kötelezettsége az A60-as összesítõ nyilatkozatban? Köszönöm előre is!

EU - áfa Kérdés

Tisztelt Tanácsadó! Kiegészíteném a kérdésünket az alábbiakkal: 1. Gyógyszeralapanyagot szerzünk be Németországból, és Olaszországban értékesítjük. DE-HU-IT számla kapcsolat, DE-IT termékmozgás. Magyarországra nem kerül a termék, azt közvetlenül a vevőnkhöz szállítjuk. Ez megfelel-e a háromszög-, illetve láncügylet fogalmának, keletkeztet-e németországi adószám kiváltási kötelezettséget? 2. Lengyelországból gyógyszeralapanyagot szerzünk be, Németországban harmadik fél által tároljuk, majd Olaszországba értékesítjük. (gyűjtőfuvar, a kedvezőbb szállítási feltételek miatt). A számla PL-HU-IT, a termékmozgás PL-DE-IT. Keletkeztet-e a tranzakció német adószámos kötelezettséget? Válaszukat előre is köszönjük! Üdvözlettel, Lovász Anna

Láncügylet Kína-Kolumbia Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk Kinában vásárolt, magyar áfa szerint fordított adózású acélt, melyet közvetlenül Kolumbiába szállíttat. A kolumbiai cégnek van francia adószáma. Hogyan kell a számlákat helyesen kiállítani, a magyar félnek, hogyan kell az áfabevallásban ezt a két ügyletet megjeleníteni? Be kell-e valamelyik országban jelentkeznünk adóalanynak? Üdvözlettel: Varga Zsuzsa

Láncügylet áfamegítélése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Fuvarozással foglalkozó vállalkozás egy pótkocsit szeretne vásárolni EXW paritással. A pótkocsit egy szlovén vállalkozástól vesszük, viszont az eszközt Franciaországban szerelik össze, és ott is vehetjük át. A pótkocsira, miután kész lesz, egy hűtőszerkezetet fog felszerelni egy másik cég Horvátországban. Ez azt követően fog megtörténni, miután átvettük az eszközt Franciaországban, utána elvisszük Horvátországba és azt követően kerül majd forgalomba helyezésre Magyarországon. Viszont minderről a tranzakcióról egy számlát fogunk kapni a szlovén cégtől. Áfa szempontjából nekünk ez egy normál közösségi beszerzésnek minősül majd? Köszönöm.

Export láncügylet Kérdés

Tisztelt Szakértő! Iránymutatásukat kérjük az alábbi export láncügylet áfavonzata ügyében. „A” termékértékesítést végző magyar cég „B”, harmadik országbeli, EU-s adószámmal nem rendelkező svájci céggel áll szerződéses viszonyban, mely szerződés alapján „A” cég végzi a termék fuvarozását „C” francia vállalkozás telephelyére. Kérdés, hogy „A” magyar cég áfamentes vagy áfás számlát állít-e ki „B” svájci cég részére, amely nem rendelkezik EU-s adószámmal? Előre is köszönve a választ!

Fuvarszervezés áfája Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérném a segítségét: Magyar vállalkozás („A” vállalkozás) teherfuvarok szervezésével, adásvételével foglalkozik. Tehát nem saját termékeket szállíttat, hanem fuvarközvetítéssel foglalkozik. A fuvarok megrendelői magyar adóalanyok („B” vállalkozás), akiknek így az „A” vállalkozás 27 százalék áfával növelt, belföldi ÁFA-s számlát bocsát ki. A fuvarokat EU-s országban lévő szállítási tevékenységgel foglalkozó vállalkozásokkal („C” vállalkozás) végezteti el az „A”vállalkozás, amelyek így közösségi szolgáltatásnyújtásról adnak számlát az „A” vállalkozásnak. Abban az esetben, ha „A” vállalkozás és „B” vállalkozás közé belép egy EU-s székhelyű fuvarközvetítő cég, akkor helyes-e az alábbi eljárási mód? „B” magyar vállalkozás megrendeli a fuvart „D” EU-s vállalkozástól. „D” vállalkozás megbízza „A” magyarországi vállalkozást a fuvar szervezésével. „A” magyar vállalkozás megbízza „C” EU országbeli szállítással foglalkozó céget a fuvar elvégzésével. Helyes-e az alábbi számlázási folyamat? „D” vállalkozás közösségi szolgáltatásnyújtást számláz „B” magyar vállalkozásnak. „A” magyar vállalkozás közösségi szolgáltatásnyújtást számláz „D” EU-s vállalkozásnak. „C” EU-s szállítással foglalkozó vállalkozás közösségi szolgáltatásról állít ki számlát „A” magyar vállalkozásnak? Válaszát előre is köszönöm!

Láncügylet, háromszögügylet? Kérdés

Üdvözlöm, az alábbi kérdésben kérem segítségüket. Egy magyar adóalany terméket vásárol német adóalanytól. A német adóalany a terméket márkaképviselettől és egy lengyel adóalanytól vásárolja. Az érintettek rendelkeznek érvényes közösségi adószámmal. A magyar adóalany ezt a terméket továbbértékesíti egy andorrai cégnek. A magyar adóalany intézi a szállítást saját költségére, nem számlázza tovább. Mire figyeljünk a számlázásnál abban az esetben, ha a termék bejön Magyarországra (vámszabadterületre, az áru nem kerül átcsomagolásra), illetve ha Németországból, Lengyelországból egyenesen Andorrára kerül átszállításra? Válaszukat előre is köszönöm!

Láncügylet Kérdés

Magyarországi cég ad el árut török cég magyarországi leányvállalatának, rendeltetési hely: Törökország. A fuvart a magyar eladó cég szervezi. Kell-e áfát számlázni, illetve mit kell feltüntetni a számlán az eladó magyar cégnek?

Láncügylet Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott 2 ügylet: „A” magyar cég rendel egy gépet „D” német cégtől. A géphez kapcsolódóan alkatrészeket rendel „A” magyar cég „B magyar cégtől. „B” magyar cég az alkatrészeket „C” német cégtől rendeli. Az alkatrészek szállítása „C” cégtől „D” céghez történik Németo-on belül, majd tesztelést követően beépítik a „D” cégtől rendelt gépbe és a gép az alkatrészekkel együtt elszállításra kerül Magyarországra az „A” megrendelőhöz. A gépbe beépített alkatrészek szállítását a géppel együtt a „D” német cég végzi „A” megrendelő magyarországi telephelyére. Az alkatrészeket „C” német cég számlázza „B” magyar cégnek, majd „B” magyar cég fog számlázni „A” megrendelőnek. Kérdésünk, hogy az alkatrészek számlázása „C” és „B” között, valamint „B” és „A” között milyen áfakulccsal történjen?

Láncügylet? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítségét szeretném kérni az alábbi ügylet helyes megítélésében. Cégünk korábban lengyel partnerünktől (A vállalat) alapanyagot vásárolt, amely beszerzések közösségi termékbeszerzés feltételeinek megfeleltek. A partnerünk a továbbiakban szeretne bevonni az ügyletbe egy magyarországi érdekeltségébe tartozó belföldi vállalatot (B vállalat). Az áru továbbra is Lengyelországból érkezne közvetlenül hozzánk, de a számlát a belföldi B számlázná felénk 27 százalékos áfával növelt áron. A vállalat B -nek közösségi termékértékesítésként számlázná az anyagot. Helyes-e a fentebb leírt számlázás ebben az esetben? Fennáll-e ebben az esetben a láncügylet lehetősége, és ha igen, akkor befogadhatjuk-e B vállalat áfás számláját, és levonhatjuk-e annak áfáját? Mi a helyes eljárás a fentebb leírt esetben, hogy az esetleges adókockázatot elkerüljük? Előre is köszönöm a válaszát!

Helyes számlázási gyakorlat láncügyletnél Cikk

Mi a helyes számlázási gyakorlat, ha magyar cég cseh adóalanytól vásárol árut, amit a magyar fuvarozó Csehországban vesz át és közvetlenül Törökországba szállít értékesítésre? – kérdezte az Adózóna olvasója. Nagy Norbert, a Global Tax-Office Kft. szakértője válaszolt.

Láncügylet Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magyar cég cseh adóalanytól vásárol árut, FCA paritással, az árut Csehországban veszi át a fuvarozó (a magyar cég intézi a fuvarozást). Az árut Törökországba értékesíti a magyar cég, CIF paritással. A szállítás Csehországból közvetlenül Törökországba történik. Mi a helyes számlázási gyakorlat ebben az esetben? Áfa tekintetében milyen számlát fogadhat be a magyar fél a cseh cég felől, és milyen számlát kell kiállítson a török vevő részére? Az áfa-bevallásokban a befogadott és kibocsátott számlákat kell-e szerepeltetni? Válaszát előre is köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Adószámos magánszemély könyvkiadó

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Csehországi jövedelem az szja-bevallásban

Horváthné Szabó Beáta

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink