561 találat a(z) egészségügyi szolgáltatási járulék cimkére

Nyugdíjas beltag – egészségügyi szolgáltatási járulék fizetése Kérdés

A betéti társaság egyszerűsített végelszámolással megszűnik. A nyugdíjas beltagnak a végelszámolás ideje alatt kell fizetnie a 7320 forint járulékot? A bt. tevékenységet nem végez. A képviselő csak a végelszámolással kapcsolatos ügyeket intézi. Köszönöm.

Ügyvezető, aki megbízásos jogviszonyban van a kft.-vel Kérdés

Kedves Szakértők! Ügyfelemnél az ügyvezető, aki eddig 0 forintért megbízásos jogviszonyban látta el a feladatait (az aláírásokat), s eddig volt minimum 36 órás munkaviszonya másik cégben, ami most megszűnt. Amúgy a cég szakmai tevékenységet végez, azt csak az alkalmazott láthatta/láthatja el, 8 órában munkabérért. Most hogyan tovább, amíg az ügyvezető nem kap állást? Vagy nem vállal vállalkozói tevékenységet. Köteles-e a cég utána megfizetni a 40 órás minimálbér utáni járulékokat, úgy, hogy tevékenységet továbbra sem végez a cégben? Vagy van lehetőség 0 forintért vagy esetleg egy minimális (például15 ezer forint) havidíj fejében tovább "ügyvezetősködni", s mellette bejelentkezni egészségügyi szolgáltatási járulékfizetésre, míg nem végez tevékenységet? köszönettel

Nagy különbség van a két tb-fogalom között Cikk

Többször hallottam már a következőket: „amíg tanul a diák, addig biztosítottnak minősül”, „ha megszűnik a biztosításod, akkor még 45 napig biztosított vagy”. Sajnos ezek a kijelentések nem fedik a valóságot, és ez annak köszönhető, hogy sokan összekeverik az egészségügyi szolgáltatásra jogosultságot a biztosítási jogviszonnyal. Az alábbi cikkben a két fogalmat és az azokhoz kapcsolódó ellátásokat igyekszem tisztázni.

Egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy betéti társaság, ahol a beltag és a kültag is nyugdíjas. MIndkét fő után fizetni kell az egészségügyi szolgáltatási járulékot? 18t1041-esen mind a két főt le kell jelenteni? Köszönettel:

Egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérném szíves segítségét abban, hogy a nyugdíjas egyéni vállalkozó által megfizetett egészségügyi szolgáltatási járulék (havi 7320 Ft) a vállalkozás pénztárkönyvében költségként vagy egyéb kiadásként számolható-e el. Köszönöm a segítséget.

Mentesség az egészségügyi szolgáltatási járulék alól Cikk

Hogyan mentesülhet a magánszemély az egészségügyi szolgáltatási járulék alól, kinél engedhető el méltányosságból a kötelezettség. A NAV közleményben foglalkozott a témával.

Az egészségügyi szolgáltatási járulék átvállalásának buktatói Cikk

Más személy vagy szerv is teljesítheti a magánszemélyt terhelő egészségügyi szolgáltatási járulék megfizetését. Mikor éri meg, és mikor nem?

Egészségbiztosítási alapot megillető bevételek Kérdés

Ha valaki nyugdíjasként dolgozik több cégben, hány helyen kell megfizetnie a 7320 forintos egészségügyi szolgáltatási járulékot? Egy vagy több helyen? Köszönettel.

Kft. nyugdijas tagja Kérdés

Kft. nyugdijas tagjának meg kell-e fizetnie a havi 7320 forintot maga után a kft.-ben, abban az esetben, ha a katás egyéni vállalkozásában megfizeti maga után a havi 25 ezer forintot?

Magánszemély és az egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés

Tisztelt Szakértő! 1. Hogyan kell eljárnia, és milyen határidővel annak a nem nyugdíjas magánszemélynek, aki biztosítási jogviszonya megszűnése után beadta a YY1011-es nyomtatványt, és fizette maga után az egészségügyi szolgáltatási járulékot? Ezután 2017 novemberében egy zrt. 50 százalékos tulajdonosa lett, ő lett a vezérigazgató, nulla forint megbízási díjért. A zrt. 2018.02. hónaptól az egészségügyi szolgáltatási járulék megfizetését átvállalta a magánszemélytől. 2. Igaz-e, hogy az 1. pontban említett zrt. a 08-as bevallásában kell szerepeltetnie az átvállalt egészségügyi szolgáltatási járulék összegét? Ha igen, akkor hogyan, milyen adattartalommal kell kitölteni a 1808M-es bevallást 09-es adatlapját? Ha nem, akkor elég a magánszemélynek az átvállalás tényét beküldeni a YYT1011-es beadványban? Más szóval: hogyan kell eljárni, milyen határidővel az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére kötelezett nem nyugdíjas magánszemélynek, illetve az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetését átvállaló belföldi cégnek (például zrt.) bevallási oldalról, illetve az átvállaló belföldi cég elszámolható költségként érvényesítheti-e az átvállalt egészségügyi szolgáltatási járulék összegét? Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: Szekeres Zsolt

Nyugdíjas katás társas vállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretnék segítséget kérni. Katás kiegészítő tevékenységű nyugdíjas egyéni vállalkozó társas vállalkozói jogviszonyt is létesít. Az egyéni vállalkozásában megfizeti a 25 ezer forintot. A társas vállalkozásnak meg kell-e fizetni utána a 7320 forint egészségügyi szolgáltatási járulékot?

Járulékfizetés a társaságoknál Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakra várom a válaszát. Egy kft.-nek két tulajdonosa van. Semelyik sem rendelkezik máshol 36 órát elérő munkaviszonnyal, és nem rendelkeznek biztosítást megalapozó tagi jogviszonnyal. A társasági szerződésben az egyik tag ügyvezető, és személyesen közreműködik munkaviszonyban. Ez a munkaviszony részmunkaidős napi 2 órában. 1. Az ügyvezetőnek elég a napi 2 órás részmunkaidő után a járulékfizetés, vagy létrejön a tagi jogviszony is, és az után járulékfizetésre kötelez? 2. A másik tulajdonosnak van-e járulékfizetési kötelezettsége vagy csak az egészségügyi szolgáltatási járulék (havi 7320 forint) fizetésére kötelezett? 3. Ha nem kft.-ről beszélünk, hanem bt.-ről, változnak-e a fentiek? Várom válaszukat.

Megbízásban, illetve katásként vállalkozó nyugdíjas tébéje Cikk

Megbízási jogviszonyban, illetve katásként vállalkozó nyugdíjas járulékai és szolgálati idejéről kérdeztek olvasóink. Kérdéseikre Széles Imre tb-szakértő válaszolt.

Nyugdíjas társas vállalkozó bejelentése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. ügyvezetője 2012. óta bejelentett nyugdíjas társas vállalkozó, aki után megfizeti a kft az egészségügyi szolgáltatási járulékot (nem vesz fel jövedelmet). Most 2018.01.01-től elhelyezkedett más vállalkozásnál heti 40 órás munkaviszonyban is. Így ügyvezetőként már nem kell utána fizetni az egészségügyi szolgáltatási járulékot. Kérdésem az, hogy a változást a 18T1041-en be kellene-e jelenteni a NAV felé, vagy elegendő a 1808-ason a változást beírni? Köszönöm a választ. Tisztelettel: Kerékjártóné Irén

Egészségügyi szolgáltatási járulék 2018 Kérdés

Üdvözlöm! 2018. január 01-jétől tényleg fizetni kell az egészségügyi szolgáltatási járulékot a kiegészítő tevékenységű társas vállalkozók és egyéni vállalkozók után? A több cégnél kiegészítő tevékenységű társas vállalkozó minden cégnél megfizetni köteles maga után a havi járulékot? Köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Áfamentes szolgáltatásnyújtás EU-ba

Bunna Erika

adótanácsadó

Német adóügyi illetőségű egyéni vállalkozó

Horváthné Szabó Beáta

adószakértő

Hozamszámítás

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink