561 találat a(z) egészségügyi szolgáltatási járulék cimkére

Többes jogviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. ügyvezetője saját jogú nyugdíjas, a társasági szerződés alapján az ügyvezetést megbízás alapján végzi. A megbízást ingyenesen végzi, fizetjük utána a 7500 forint egészségügyi szolgáltatási járulékot. Kérdésem, hogy munkaviszonyt létesíthet ugyanebben a kft.-ben más feladat ellátására?

Egyszemélyes kft. nyugdíjas tulajdonosának munkabérterhei Kérdés

Tisztelt Szakértő! 1.) Egyszemélyes kft. a kiva hatálya alá tartozik. Nyugdíjas tulajdonosa – egyéni vállalkozó is –, a társaság tevékenységét (számviteli szolgáltatás) munkaviszony keretében végzi. A cégvezetésre tekintettel jövedelmet nem vesz fel. Kérdés: A kifizetett munkabér után van-e kiva-fizetési kötelezettség, illetve bérből csak a 15 százalék szja-t kell-e levonni? 2.) Adott egy kiva hatálya alá tartozó bt., melynek kültagja öregségi nyugdíjas munkavállalóként működik személyesen közre a társaság tevékenységében (mellette egyéni vállalkozó is), és beltagja (egyben ügyvezetője) is öregségi nyugdíjas munkavállalóként működik személyesen közre, valamint az ügyvezetést is munkaviszonyban látja el. Kérdés: A kifizetett munkabérek után van-e kiva-fizetési kötelezettség, illetve a bérből csak a 15% szja-t kell levonni? Van-e a társaságnak valamelyikük után egészségügyi szolgáltatási járulék fizetési kötelezettsége, amennyiben a kültag – aki egyben egyéni vállalkozó is – az egyéni vállalkozásában megfizeti maga után az egészségügyi szolgáltatási járulékot?

Nyugdijas egyéni vállalkozó járulékfizetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2018. december 31-éig heti 36 órát elérő munkaviszony mellett voltam nyugdijas egyéni vállalkozó. Ezen időpontig a 1958-as bevallást 0 forinttal minden hónapban elküldtem. (Vállalkozói kivétem nem volt.) Jól tudom-e, hogy 2019. január 1-jétől havonta meg kell fizetnem a 7500 forint egészségügyi szolgáltatási járulékot, mivel már nincs munkaviszonyom? Továbbá szeretném megkérdezni, hogy ezt a változást kell-e jelenteni valamilyen nyomtatványon (mivel az 58-as nyomtatványt már nem küldöm) vagy elég ha az év végén az 53-as nyomtatványon bevallom? Várom szíves válaszát!

Öregségi nyugdíjas egészségügyi szolgáltatási járuléka Kérdés

Egy kft. (akinek egyéni vállalkozóként dolgozom) átvállalná az egészségügyi szolgáltatási járulékot tőlem mint (82 éves) öregségi nyugdíjas vállalkozótól. Milyen adóhatása lenne a kft.-nél és az én egyéni vállalkozásomban, azon kívül, hogy nálam nem lenne költség, mert a kft.-nél jelentkezne költségként. Várom válaszukat köszönöm.

Egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés

Kérem, hogy az alábbi kérdésemre szíveskedjen válaszolni. 2004-ben alakult kft.-ben az egyik tulajdonos olasz állampolgár, személyes közreműködésre kötelezett ügyvezető igazgató 2018 júliusában Olaszországban nyugdíjas lett. Magyarországon jelenleg intézi a nyugdíját, 2019. áprilistól lesz itt nyugdíjas. Kérdésem: mikortól kell Magyarországon fizetni egészségügyi szolgáltatási járulékot, és mikortól kell átjelentenem nyugdíjas tagként?

Nyugdíjas ügyvezető több kft.-ben II. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Korábbi, azonos című kérdésemre adott válaszából az már világos, hogy az "A" Kft.-ben alkalmazottként (több mint 36 óra) szerzett jövedelem után csak szja-t kell fizetni. Azt is megértettem, hogy ha a többi kft.-ben nem munkavállaló, akkor kell fizetnie a 7500 forintot. Két kérdésem is következik viszont ebből: 1.) Valamennyi kft.-ben kell-e fizetni utána a 7500 forintot? Vagy csak egyben? 2.) Mennyiben módosul, ha valamennyi az "A"-tól különböző cégben heti egy órás alkalmazott, havi X eFt díjazásért.

Egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi esetben szeretném a segítségét kérni. Egy kft. ügyvezetője öregségi nyugdíjas, és a kft. ügyvezetését, valamint az abban való személyes közreműködését munkaviszonyban látja el. 2018.12.31-én a rendelet szerint kijelentettük. 2019.01.01-től ő ezáltal nem biztosított, így csak szja-t fizet. De itt jön a csavar, hogy mellette kiegészítő tevékenységű katás vállalkozó is, ahol a havi 25 ezer forintot megfizeti. A kérdésem arra irányul, hogy kell-e neki 7500 forintos egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetnie? Ugyan már jelent meg állásfoglalás, de az csak a sima egyéni vállalkozóra vonatkozik, a katás nincs benne külön megjelölve. Segítségét előre is megköszönöm. Tisztelettel: Zsuzsa

Öregségi nyugdijas vállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó vagyok, 1954. decemberi születésű. Eddig a 7320 forintot fizettem az egészségbíztosítási alapba, most kell-e fizetnem a 7500 forintot? Válaszát köszönöm.

Nyugdíjas tag alkalmazásban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Nyugdíjas tag főállású alkalmazott lett a kft.-nél. A munkaszerződése tartalmazza, hogy az ügyvezetői feladatokat is munkaviszony keretében látja el. Ez esetben kell fizetni az egészségügyi szolgáltatási járulékot? A másik tag, aki nem ügyvezető, szintén munkaviszonyban van. Ő utána kell fizetni egészségügyi szolgáltatási járulékot? Köszönettel:

Rokkantsági ellátásban lévő Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik cégünknek 2019. 01. 01-tjéől a tagja és egyben ügyvezetője is rokkantsági ellátásban részesül (43%). Nyugdíjasnak számít? Ha nem, milyen biztosítási jogviszonynak kell jelenteni a T1041-en? Ha nyugdíjasnak számít és máshol 4 órás munkaviszonyban van, kell utána fizetni a 7500 forintot? Válaszát köszönöm

Nyigdíjas ügyvezető munkaviszonya Kérdés

Betéti társaság nyugdíjas beltagja 2018 .évben személyes közreműködésért tagi jövedelmet vett fel. Az ügyvezetést a társasági szerződés szerint munkaviszonyban látta el. 2019-től lehet olyan munkaszerződést kötni, melyben az orvosi tevékenység és az ügyvezetés is munkaviszonyban látható el. Elég erről egy társasági határozat, vagy a társasági szerződésben kell szabályozni? Egy kft.-tulajdonos nyugdíjas ügyvezető máshol munkaviszonyban volt. A kft.-ből nem vett ki jövedelmet, csak fizette az egészségügyi járulékot. 2019. évben munkaviszonyban látja el a feladatot, például havi 5000 forintért, akkor nem kell egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetnie? Köszönöm.

Egészségügyi szolgáltatási járulék részmunkaidő mellett Kérdés

Katás egyéni vállalkozó 2018.04.29-től szünetelteti a vállalkozását. Munkaviszonyt létesített heti 10 órában, 2018.06.05-től. A részmunkaidős foglalkoztatás idejére kell-e fizetnie a havi egészségügyi szolgáltatási járulékot? Vagy csak a teljes munkaidős foglalkoztatás ideje alatt mentesül az egészségügyi szolgáltatási járulék megfizetése alól?

Nyugdíjas ügyvezető 2018-ban Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kérdésem a 2018. évre vonatkozik, ha kft. egyik személyesen közreműködő tagja ügyvezetőként közreműködői díjat vesz fel havi rendszerességgel a feladat ellátásáért, és a másik tulajdonos, aki saját jogú nyugdíjas, a társasági szerződés szerint megbízásos jogviszonyban látja el az ügyvezetői feladatokat, viszont feladatot ténylegesen nem végez, megbízási díjat nem vesz fel, csak osztalékot. A személyesen nem közreműködő, de nyugdíjas ügyvezető tag után egészségügyi szolgáltatási járulékot kellett volna havonta fizetni?

Kata és egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérném, segítsenek eligazodni. Adott egy kata hatálya alatt álló bt., ahol a közreműködő beltag nyugdíjas, fizeti a 25 ezer forintos katát. Ugyanez a nyugdíjas egyben tagja egy kft.-nek is, ahol most ő lett az ügyvezető. Kérdésem: ebben az esetben kell-e a kft.-nél fizetni a nyugdíjas ügyvezető után az egészségügyi szolgáltatási járulékot, vagy a kft. mentesül annak megfizetése alól, miután az ügyvezetéssel megbízott tag már egy másik társaságnál katát fizet, amely megfizetése többek között kiváltja az egészségügyi szolgáltatási járulékot is. Válaszukat előre is köszönöm: Dobosi Pálné

Nyugdíjas ügyvezető utáni egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés

Széles Imre társadalombiztosítási szakértő úr mai napon megjelent írásával kapcsolatban az alábbi kérdést teszem fel: Egy kft.-nek saját jogú nyugdíjas tagja vagyok, és személyesen részt veszek a társaság munkájában, valamint ügyvezetője is vagyok ugyanennek a társaságnak. Jól értem-e, hogy 2019-től, ha a társasággal kötött munkaszerződésem kiterjed a személyes közreműködésre és az ügyvezetésre is, akkor nem kell megfizetni a 7500 forintos egészségügyi szolgáltatási járulékot? Szükséges-e ehhez, hogy a munkaszerződés szerint leaglább heti 36 órás munkaviszony? Köszönettel: Lovász János

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Német adóügyi illetőségű egyéni vállalkozó

Horváthné Szabó Beáta

adószakértő

Hozamszámítás

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Second hand bolt árukészlete adományból

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink