43 találat a(z) e-kereskedelem cimkére

E-kereskedelem áfa Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magyarországi társaságunk uniós anyavállalata online kiskereskedelmi értékesítést folytat a magyar leányvállalatán keresztül úgy, hogy a megrendelt terméket az anyavállalat országából az anyavállalat szállíttatja el a magyarországi vásárlónak közvetlenül, olyan számlával, amelyet a magyar leányvállalat nevében bocsát ki magyarországi áfa felszámításával. A kiszállított terméket pedig – közösségi termékértékesítésként – leszámlázza a magyar leányvállalatnak, illetve átterheli a fuvarozás költségeit. A magyar leányvállalat fordított áfás közösségi termékbeszerzésként kezeli ezeket a beszerzéseket és a magyar áfabevallásban szerepelteti. Belföldi termékértékesítésként pedig beállítja a magyar vevők által fizetett áfát. Tehát a láncügyletben az egyik értékesítés fordított áfás, a másik pedig a magyarországi áfa felszámításával történik. Anyavállalatunk most olyan konstrukcióra szeretne áttérni ugyanezen értékesítésben, amely szerint a saját országában érvényes áfa felszámítása mellett számlázna a magyar leányvállalat részére, amelyet a magyar leányvállalat az anyavállalat országába bejelentkezve igényelne vissza.Ugyanakkor, a termék végső vevője (az online megrendelő) továbbra is a magyar áfát fizetné meg, a magyar leányvállalat nevében kibocsátott számla alapján. A kérdés az, hogy ez egy választható opció-e a magyar áfatörvény szempontjából, nincs-e ennek törvényes akadálya? Válaszát előre is köszönöm. Üdvözlettel: Madarász Mária

Áfa az EU-ban: új szabályok az e-kereskedelemre és a kisvállalkozásokra Cikk

Új szabályozásokat fogadott el a határokon átnyúló e-kereskedelem területén elkövetett áfacsalások felderítésének megkönnyítésére az Európai Unió gazdasági és pénzügyi tanácsa (Ecofin), emellett egyszerűsítette a kisvállalkozások áfaszabályait is. Az új rendelkezések 2024-től, illetve 2025-től hatályosak.

Csodát ígérő termékek a webshopokban, fellépett a hatóság Cikk

Eredményesen lép fel a fogyasztóvédelmi hatóság az e-kereskedelemben a megtévesztő termékeket értékesítő webáruházakkal szemben a fogyasztók érdekében – jelentette ki sajtótájékoztatón Cseresnyés Péter, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) kereskedelempolitikáért és fogyasztóvédelemért felelős államtitkára.

Autósok életét veszélyeztető termékekre figyelmeztet a NAV Cikk

Az e-kereskedelem térnyerésével sokan szinte mindent – még az olyan technikai berendezéseket is, mint az autódiagnosztika – online szereznek be. Jó tudni, hogy a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai csak idén több mint 1200 hamis autódiagnosztikai eszközt, emblémát, valamint indítókulcsot és felnit foglaltak le és semmisítettek meg a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.

Ennyi pénzt költöttek el tavaly a magyarok online vásárlásra Cikk

Meghaladta az 1000 milliárd forintot tavaly a Magyarországról indított internetes kiskereskedelemben elköltött vásárlások összértéke, ami nagyjából 13 százalékos növekedést jelent – derül ki az eNet Internetkutató és Tanácsadó Kft. 2018-as e-kiskereskedelmi elemzéséből.

E-kereskedelem az EU-ban Kérdés

Az e-kereskedelemre az EU távértékesítésre vonatkozó szabályai az irányadók, amelyek kimondják, hogy a határon átnyúló értékesítés esetén az adóalanyok és a fogyasztók közötti tranzakcióknál a befogadó ország által meghatározott összegig nem kell átváltani a befogadó ország áfaszabályaira. Honnan lehet megtudni az aktuális összegeket, hogy az egyes országokban mekkora összegig nem kell átváltani a befogadó ország áfaszabályaira? Mi történik akkor, ha egy magyar gyártó cég – amely itthon is üzemeltet saját webshopot – értékesíteni szeretne egy angol e-kereskedelmi felületen?

E-kereskedelem weboldala Kérdés

Tisztelt Szakértő! Érdeklődni szeretnék, hogy vannak-e az e-kereskedelemmel, webáruház-üzemeltetéssel foglakozó társaságok honlapjának formai, tartalmi követelményei, előírásai? Köszönettel: Szalánczi Dóra

Új adózási szabályok jöhetnek az e-kereskedelemben Cikk

Az európai pénzügyi felügyeleti rendszer jövőjéről és a nemzetközi elektronikus kereskedelem áfaszabályainak egyszerűsítéséről tárgyaltak Brüsszelben, az uniós pénzügyminiszterek tanácsa, az Ecofin ülésén a tagállamok képviselői – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium.

E-kereskedelem: a csomagautomatáké a jövő Cikk

Akár a háromszorosára is nőhet a következő évtizedben az átvevőhelyi csomagkézbesítés piaca Kelet-Közép-Európában, köszönhetően az e-kereskedelem dinamikus fejlődésének és az innovatív megoldások terjedésének – derül ki a Roland Berger stratégiai tanácsadó cég legfrissebb tanulmányából.

E-kereskedelem, termékbemutatók, kettős termékminőség célkeresztben Cikk

Az e-kereskedelem szabályozása és a kettős termékminőség megszüntetése áll a fogyasztóvédelem középpontjában az idén, de kiemelt feladat maradt a termékbemutatók ellenőrzése is – mondta Kara Ákos, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) fogyasztóvédelemért és infokommunikációért felelős államtitkára sajtótájékoztatóján. Az internetes vásárlók kiszolgáltatottságának enyhítése érdekében létrehozták a súlyosan jogsértő webáruházak adatbázisát.

Webshop értékesítés EU tagállamban Kérdés

Tisztelt Adózóna! Cégünk webshopon keresztül értékesít árut, főleg magyar magánszemély megrendelőknek. Azonban most beindítjuk a webshopot Horvátországban is. Készítünk egy horvát nyelvű, horvát piacra készített webshopot, amivel a horvát megrendelőket célozzuk meg. Az árut Magyarországról szállítjuk a horvát megrendelőknek is futárcégek segítségével, illetve postai úton. Kérdésünk: mikor kell a horvát áfatörvény szerinti áfát felszámítani és horvát adószámot igényelni? Ha elértük az e-kereskedelemben előírt értékhatárt a távolsági értékesítéssel vagy azonnal, mivel van horvát nyelvű, direkt a horvát piacot célzó weboldalunk is ? Válaszukat előre is köszönjük.

E-kereskedelem: kétszer annyi visszaélés, mint más értékesítéseknél Cikk

Az e-kereskedelemben csaknem kétszer annyi visszaélést tapasztalnak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) budapesti és Pest megyei adórevizorai, mint a régióban vizsgált egyéb értékesítési formák esetén, ahol az arány általában 30-33 százalék között mozog.

Így kell adózni az e-kereskedelemben Cikk

Az e-kereskedelem voltaképpen gyűjtőfogalom: a megrendelés, a fizetés és a termékek szállítása vagy a szolgáltatások igénybevétele közül, ha csak az egyik is online történik, már e-kereskedelemről van szó. Adózási szempontból azonban fontos, hogy milyen mértékben tartalmaznak internetalapú megoldásokat az ügyletek, írja a hvg.hu.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Üzletrész-tulajdonlás

dr. Buzády Csongor, LL.M. (Berlin)

ügyvéd, vállalatfinanszírozási szakjogász

Buzády és Udvari Ügyvédi Iroda, partner

Pótbefizetés visszafizetéséről hozott határozat „szavazati aránya”

dr. Buzády Csongor, LL.M. (Berlin)

ügyvéd, vállalatfinanszírozási szakjogász

Buzády és Udvari Ügyvédi Iroda, partner

Őstermelő és egyéni vállalkozó egyben

Szipszer Tamás

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink