9 találat a(z) befektetési életbiztosítás cimkére

Befektetési életbiztosítások visszavásárlás adózása – tag esetén Kérdés

Ügyfelünk egy biztosító társasággal szerződéses keretben „Életprogram” néven tagként főbiztosított magánszemély-...

Befektetési életbiztosítások, visszavásárlás adózása – ügyvezető esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő!

15 millió forintos felügyeleti bírság az Union VIG Biztosítónak Cikk

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 15 millió forintos felügyeleti bírságot szabott ki az Union Biztosítóra, mivel utóvizsgálata megállapította: a társaság nem teljeskörűen teljesítette a korábbi vizsgálatában előírtakat. A felügyelet az IT-rendszer, a befektetési életbiztosítások megszűnéséhez kötődő ügyféltájékoztatás, a kgfb-vel kapcsolatos adatszolgáltatás, illetve a kárrendezési határidők betartása kapcsán tárt fel ismételten hiányosságokat – írja honlapján az MNB.

Befektetési életbiztosítási kötvény számviteli elszámolása Kérdés

Az MNB betiltotta a NOVIS Biztosító SENSUM életbiztosításának forgalmazását Cikk

A Magyar Nemezti Bank (MNB) a jogszerű állapot helyreállításáig megtiltotta a szlovákiai NOVIS Biztosító SENSUM befektetési életbiztosításának magyarországi értékesítését. A biztosító ügyféltájékoztatása során nem a jogszabályban előírt számítási módszertan szerint határozta meg a teljes költségmutató értékét, s a termék egyes mögöttes eszközalapjainak várható teljesítményét, azaz azt, hogy az ügyfelek várhatóan mekkora összegre számíthatnak a lejáratkor, olvasható az MNB oldalán.

Befektetési életbiztosítás visszavásárlása Kérdés

Cégünk dolgozóira befektetési életbiztosítást kötött 8 éve. Most dolgozóknak átadja, a szerződő módosul. Ezzel megvalósul a rendelkezési jog gyakorlása és adózni kell? Ha a dolgozó ezt követően úgy dönt, hogy visszavásárolja a biztosítást, hogyan adózik? Például 100 000 forintból 15% szja 19,5% szocho = a biztosító 65500 forintot fog utalni? Választ köszönöm!

Befektetési életbiztosítás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A vállalkozás a korábbi években két biztosítónál kötött befektetési életbiztosítást. Az egyik esetben a vállalkozás a – folyamatos díjfizetésű, határozott idejű, kizárólag halál esetére szóló - életbiztosítás szerződője, a biztosított a vállalkozás tagja, a kedvezményezett személyéről pedig úgy rendelkezik a kötvény, hogy az lejárat esetén a szerződő vállalkozás, a biztosított halála esetén pedig a biztosított örököse. A biztosító állásfoglalása szerint ez a konstrukció 2018. 01. 01. után sem keletkeztet adófizetési (szja-, eho-) kötelezettséget. A másik biztosító esetében a folyamatos díjfizetésű, kockázati biztosításnak nem minősülő, határozatlan idejű, kizárólag halál esetére szóló befektetési életbiztosítást úgy alakították át, hogy a korábban megnevezett magánszemély kedvezményezett helyébe a vállalkozás lépett. A szerződőt (ez a vállalkozás), és a biztosított személyét (a vállalkozás tagja) változatlanul hagyták. A biztosítás időtartamát határozatlanról határozott időtartamúra változtatták. A változtatásokkal a biztosító állásfoglalása szerint 2018. 01. 01. után sem keletkezik adófizetési kötelezettség a biztosítással kapcsolatban. Kérdésem, hogy elfogadható-e a biztosítók állásfoglalása? Köszönettel: Kiss Gábor

Befektetési életbiztosítás visszavásárlása Kérdés

Tisztelt Adózóna! 2017.02.27-én feltett kérdésemre köszönöm Surányi Imréné válaszát. Egy példán keresztül szeretném értelmezni az Ön válaszát, hogy jól értelmezem-e. 8 000 e Ft-ot fizettek be befektetési életbiztosítás címen. Ezt 2 200 e Ft-ért vásárolták vissza. 5 800 e Ft az ebből keletkező veszteség. Írta, hogy a korábban költségként elszámolt összeget vissza kell tenni az adóalapba. Akkor a 8 000 e Ft-al megnövelem az adóalapot? És hova könyvelem a 2 200 e Ft-ot? Gondoltam a 96-ba, de akkor ez is adóalap lesz? Kérem a számok alapján vezesse lesz feladatomat. Segítségét nagyon szépen köszönöm!

Befektetési életbiztosítás visszavásárlása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy nonprofit kft. 2011-ben befektetési életbiztosítást kötött, ahol az ügyvezető a biztosított. Ezt a kft. költségként elszámolta. 2016-ban a társaság visszavásárolta a biztosítást. Kérdések: 1. A cég, illetve az ügyvezető részéről milyen adófizetési kötelezettség merül fel? 2. Az ügyvezető (a biztosított) milyen módon juthat hozzá ehhez az összeghez?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Helyiadó-számítás komplex megosztással

Szipszer Tamás

adószakértő

Egyéni vállalkozó és a könyvkiadás

Szipszer Tamás

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink