53 találat a(z) bérköltség cimkére

Bérköltségre de minimis támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy cég 2016. évben bérköltség támogatására (GINOP-5.2.1-14-2015-00001) de minimis támogatást kapott. A hatósági szerződés dátuma 2016.10.27. 2016. évben az odaítélt támogatásnak csak egy részét kapta meg, a többi részét 2017. évben. Kérdésem, hogy ez a de minimis támogatás adórendszeren belülinek vagy adórendszeren kívülinek minősül? A 1629-es társaságiadó-bevallásban hol kell szerepeltetni? A 1629-es adóbevallásban a teljes összeget kell-e beírni, vagy csak azt a részt, amit ki is utaltak részére? Köszönöm válaszát!

Törzsgárdajutalom Kérdés

Tisztelt Szakértő! A segítségét szeretném kérni abban, hogy a törzsgárda címén kifizetett jutalmat (amit a lojalitásáért kap a dolgozó) az egyéb bérjellegű kifizetések között kell szerepeltetni vagy bérköltségként kell kezelni?

Jutalom könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Köztestület anyagilag támogat nemzetközi szakmai versenyen induló magánszemélyeket, illetve a díjazottakat pénzjutalomban részesíti. Bérköltségként vagy személyi jellegű juttatásként kell könyvelni ezeket a kifizetéseket? Válaszát előre is köszönöm!

Gépkocsi-használati díj Kérdés

Tisztelt szakértő Úr/Asszony! Cégünk ellenőrzésekor az eljáró ellenőrrel vitába keveredtem. Az ellenőr az alábbiakat írta le: " ....a munkavállalók részére kifizetett gépkocsi-használati díj személyi jellegű egyéb kifizetésnek, azaz bérköltségnek számít ........" Tudomásom szerint a gépkocsi-használatra a NAV által megadott üzemanyagár és a 9 Ft/km költség alapján elszámolt költség nem bérköltség. Rosszul tudom? Várom válaszát, tisztelettel: Nagy István

Oktatói kiegészítő felhasználása II. Kérdés

Tisztelt Széles Imre Úr! Korábbi kérdésemre adott válaszához kérnék Öntől további segítséget. Lehet, hogy nem volt egyértelmű a kérdés. Az egyéni vállalkozó a tanulószerződés után járó alapnormatíva-többletet más adónemekre átvezeti, a tanulószerződés alapján az oktatói kiegészítő csökkentő tétel helyes felhasználásáról szeretnénk érdeklődni. Azt olvastuk, hogy azt az oktató bérköltségére lehet elszámolni. A kérdés a következő volt: Oktatói kiegészítő felhasználása Tisztelt Szakértő! Cukrászmester egyéni vállalkozó az egyéni vállalkozása mellett 8 fő tanulószerződéses tanuló gyakorlati képzését is végzi és igénybe veszi az oktatói kiegészítő csökkentő tételt. Helyes-e, ha az oktatói kiegészítő csökkentő tétel összegét (időarányosan például 1-5 hó) az egyéni vállalkozónak oktatói díjra és a hozzá kapcsolódó szociális hozzájárulási adóra kerül elszámolásra és átutalásra? Vagy csak bérköltségre (egyéni vállalkozó oktatói díj) lehet elszámolni? Köszönöm a segítséget. SZAKÉRTŐNK VÁLASZA: Tisztelt Olvasónk! A szakképzési hozzájárulás gyakorlati képzéssel történő teljesítéséből származó többletet bármilyen más adónemre átvezetetheti, illetve visszaigényelheti. Köszönöm a segítségét.

Oktatói kiegészítő felhasználása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cukrászmester egyéni vállalkozó az egyéni vállalkozása mellett 8 fő tanulószerződéses tanuló gyakorlati képzését is végzi és igénybe veszi az oktatói kiegészítő csökkentő tételt. Helyes-e, ha az oktatói kiegészítő csökkentő tétel összegét (időarányosan például 1-5 hó) az egyéni vállalkozónak oktatói díjra és a hozzá kapcsolódó szociális hozzájárulási adóra kerül elszámolásra és átutalásra? Vagy csak bérköltségre (egyéni vállalkozó oktatói díj) lehet elszámolni? Köszönöm a segítséget.

Egyszemélyes kft. ügyvezetőjének díjazása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. tulajdonosa főállásban látja el az ügyvezetés feladatait, és a kft.-ben személyesen közreműködik. Járulékfizetés szempontjából egyértelmű a társas vállalkozóra vonatkozó kötelező járulékfizetés. Kérdésem: a társaságnak kötelező-e a költségei között elszámolni "bérköltség" címén a társas vállalkozó járulékalapját, illetve a társas vállalkozónak kötelező-e az előbbiek szerinti "nettó bért" felvennie a kft.-től ? Válaszát köszönettel várom: Rozika könyvelő

Az állam zsebeli be a bérköltségek jelentős hányadát Cikk

Továbbra is jelentős bérköltséget gerjesztenek az adók és járulékok Magyarországon, derül ki az OECD legfrissebb jelentéséből.

Közös foglalkoztatás Kérdés

Tisztelt Cím! Öt munkavállalót kettő cég közösen foglalkoztat (több munkáltatós foglalkoztatás). A két cég megállapodott, hogy az egyik cég vállalja a bejelentést, illetve a bérszámfejtést. A két cég 50-50 százalékban osztja meg a költségeket. Milyen módon kell elszámolni egymással a két cégnek? Illetve hogyan történik az elszámolás könyvelése az egyik és a másik cégben? Úgy tudom, hogy számlát nem kell kiállítani, csak elszámolás alapján rendezi a két cég egymással a követeléstartozást. A foglalkoztató cégnél a bér- és járulékköltségeket csökkentem az elszámolás alapján ,a másik cégben pedig a bér- és járulékköltségekkel szemben számolom el az átadott pénzeszközt? Válaszukat előre is köszönöm.

Egyéni vállalkozó alkalmazottjának bére mikor költség Kérdés

A következő kérdésekre szeretnék sürgős választ kapni. A vállalkozói jövedelem szerinti adózást választó egyéni vállalkozó alkalmazottai részére a 2014. december havi bért 2015. január 5-én utalja át. Ebben az esetben az alkalmazott magánszemély részére kiadott M30-as igazoláson nyílván szerepel a decemberi bér is, de az egyéni vállalkozó mikor számolhatja el költségként a dolgozó decemberi bérét? 2014. decemberre, vagy 2015. januárra a kifizetés napjára? Ugyanez a vállalkozó a saját vállalkozói kivétjének nettó összegét szintén januárban utalja át a lakossági folyószámlájára. Ez a kivét mikor költség 2014 decemberében, vagy 2015 januárjában? Ehhez a kérdésekhez kapcsolódóan: a vállalkozói osztalékalap utáni 14% eho maximálva van 450 ezer forintban. Ehhez hozzáadódik a vállalkozó által megfizetett 4+3 % egészségbiztosítási alapba befizetett összeg. 2014 évre a 2014 decemberi vállalkozói kivét után 2015. január 12-éig megfizetett egészségbiztosítás hozzáadódik-e a 450 ezer forinthoz? Válaszukat köszönettel várjuk

Így kell elszámolni és könyvelni a bérköltség-támogatást Cikk

Hova és hogyan kell könyvelni a bérköltség-és az eszköztámogatást? Olvasói kérdésre Lakatos Györgyi, az Adózóna könyvelő-szakértője válaszol.

Közel ezren kértek bérköltség-támogatást Cikk

Csaknem 900 munkáltató kért bérköltség támogatást az Első munkahely garancia című program keretében, amely a pályakezdő fiatalok munkába állását segíti - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).Az Első munkahely garancia programra 3 milliárd forint áll rendelkezésre a Nemzeti Foglalkoztatási Alap (NFA) központi keretéből, a munkáltatók november 30-ig jelentkezhetnek, míg a foglalkoztatás támogatására 2012. szeptember 1-től december 31-ig van lehetőség - írta az NGM.

Személyenként vagy összesítve kell kompenzáli a béreket? Cikk

A bérkompenzáció összegét személyenként kell kiszámítani és összesíteni, vagy az adott vállalkozás teljes bérköltségére egy összegben?

Tiszteletdíj Kérdés

Tisztelt Szakértő! A felügyelő bizottság tagjainak fizetett tiszteletdíj bérköltség vagy személyi jellegű egyéb kifizetés? Jogszabályban ez hol található? Előre is köszönöm a válaszukat!

Elvárt béremelés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítséget szeretnék kérni az elvárt béremelés témakörében. Adott egy cég, amelynek munkavállalói minimálbérrel vannak, ill. a korábbi években is így voltak foglalkoztatva, ezen felül ha az adott hónapban az általuk értékesített dolog (újság, hírdetési felület újságban) árbevétele a 200 000 forintot meghaladja, 10% jutalékot kapnak a bevételből. Ha 2011-ben 12 hónapon keresztül a munkavállaló személyi alapbére 78 000 forint, az éves szinten 936 ezer forintot jelent, és az év folyamán 868 200 forint jutalékot (mozgóbért) kapott akkor a bérforma időbér részét és az időszakban kifizetett jutalék együttes összegét átszámolva egész havi bérré 150 350 forint havi átlagot kapok. A 299/2011 Kormányrendelet 1. számú mellékletében található táblázat szerint a bérét 11 ezer forinttal kellett megemelnem, hogy az elvárt béremelés megvalósuljon. 2011. évben a jutalékos rendszer sávos volt: 200 ezer és 749 999 forint értékesítés között az árbevétel 10 %-a volt a jutalék 750 ezer forint fölötti értékesítés esetén 15 % volt a jutalék. A magasabb, 15 %-os sáv 2012. január 1-től megszűnt. A kérdésem az lenne, hogy mindent egybevetve megvalósult-e az elvárt béremelés, ha a személyi alapbért megemeltük a kötelező minimálbér összegére? (Vagyis a személyi alapbére 15 ezer forinttal nőtt). A szociális hozzájárulási adó kedvezményt nem vettük igénybe, viszont a pályázatok szempontjából fontos lenne tudni, hogy megvalósítottuk-e az elvárt béremelést, vagy sem. Segítségüket előre is köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kiegészítő kérdés őstermelő iparűzési adójának megosztása korábbi kérdéshez

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Adott kölcsön kamata

Nagy Norbert

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink