98 találat a(z) órabér cimkére

Németországban bérszámfejtés Kérdés

Németországban (Münchenben) nyitottunk telephelyet. Már a második könyvelővel dolgozunk. Az első könyvelő a béreket óránként 8 és 9 euróval számolta, a második 13,95 és 11,10 euróval. Nem tudjuk, hogy most mit tegyünk, mert a második variáció lényegesen magasabb eredményeket takar, amit mi már nem tudunk kifizetni.

Alkalmazás órabérben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkaügyi kérdésben szeretném kérni a segítségét. Lehetősége van-e a munkáltatónak olyan szerződést kötni az alkalmazottjával, hogy tisztán órabéres elszámolásban alkalmazza a munkavállalót? Megengedik-e a jelenleg hatályos törvények, hogy olyan szerződést kössön, amelyben nem határozza meg, hogy heti/napi hány órában alkalmazza? Az alkalmazás 20-25 óra között mozogna. A munkaadó nem szeretne túlórát fizetni, azonban esetenként – természetesen közös megállapodás alapján – 20 óránál több órát dolgozna az alkalmazott. Mindenképpen meg kell határozni, hogy hány órában alkalmazza, hiszen a bejelentésben meg kell adni az alkalmazás óraszámát? Esetleg megoldás lehet ilyen esetekre a megbízási szerződés, ha alkalmazottként ez nem lehetséges? Válaszát előre is köszönöm!

Alkalmi munkavállalók foglalkoztatásával kapcsolatos alapvető szabályok Kérdés

Tisztelt Szakértő! Alkalmi munkavállalók foglalkoztatásával kapcsolatos dokumentumok és az ezzel kapcsolatos alapvető szabályokkal kapcsolatban szeretnék átfogó tájékoztatást kérni. Melyek azok a dokumentumok, amelyek kiállítása és vezetése kötelező a munkavállaló bejelentésével, illetve munkaidejével, munkabérével kapcsolatban? Alkalmi munkavállalót lehet-e, és ha igen, hogyan munkaidőkeretben foglalkoztatni? Alkalmi munkavállaló alapbérét órabérben vagy napibérben kell meghatározni, illetve van-e erre jogszabályi előírás? Alkalmi munkavállaló bérelszámolásánál milyen bérpótlékokra kell figyelemmel lenni? Köszönettel: Krcsik Eszter

Különbség az órabérben és a havibérben megállapított bérelszámolás között Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítséget szeretnék kérni abban, hogy melyek azok a szabályok, amelyekre figyelemmel kell lenni az órabérben, illetve a havibérben megállapított alapbér elszámolásával kapcsolatosan. Milyen szempontok határolják el egymástól a kéttípusú bérezést? Milyen szabályok alkalmazandók munkaidőkeretben az órabéres, illetve a havibéres elszámolások esetén? Ha lehet, szeretnék kérni számolási példákat, útmutatónak. Az ezzel kapcsolatos bérpótlékolás alapvető szabályaival kapcsolatosan szeretnék segítséget kérni. Köszönettel: Krcsik Eszter

Tesznek a munkavállalói jogokra Cikk

Az LMP úgy tudja, hogy szürkefoglalkoztatás, csökkenő bérek és akár havi 400 órás munkaidő jellemző a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) alvállalkozóinál, és a jogsértő állapotok a központ tudtával és beleegyezésével állnak fenn.

Németországban dolgozna? A minimálbér sem lesz kevés Cikk

A német parlament alsóháza nagy többséggel megszavazta csütörtökön a 8,50 eurós törvényes minimális órabér bevezetését. A minimálbért 2016-tól kétévente felülvizsgálják, és néhány ágazatban 2017-ig átmeneti szabályok lesznek érvényben. A kormány adatai szerint a lépés 3,7 millió munkavállalót érint, akik eddig ennél kevesebbet kerestek – írja a hvg.hu.

Heti 36 órás foglalkoztatás Kérdés

Szeretném megkérdezni, hogy heti 36 órás foglalkoztatás esetén lehet-e havi díjas a dolgozó, vagy csak órabéres? Hogyan kell ilyenkor számítani a munkaidőt, lévén, hogy a ledolgozott napok száma 20-23 között változik, és nyilván nem 7 óra 20 percet dolgozik naponta, hanem mondjuk hétfő-csütörtök 8 óra, pénteken 4 óra. Így a ledolgozott havi munkaideje attól függ, hogy milyen nappal kezdődik és végződik a hónap. Kell-e ezt figyelni, ha havi díjas? Vagy egyszerűen a szerződésben meghatározott munkarend szerint dolgozik, hol többet, hol kevesebbet? Ha órabéresként foglalkoztatom, akkor rövid hónap esetén nem kapja meg a minimálbér/garantált bérminimum arányos részét. Segítséget kérek ebben eligazodni. Köszönöm.

Bérpótlék Kérdés

"Egy cukrászda dolgozói a tevékenység sajátosságára tekintettel a hónap minden napján dolgozhatnak. Munkaidejük 2 havi munkaidőkeretben van meghatározva és jövedelmüket órabérben kapják. A munkaidő beosztása során figyelnek arra, hogy minden dolgozó annyi napot dolgozzon, ahány munkanap van az adott hónapban. A kérdésem az lenne, hogy helyes-e, ha egy 20 munkanapos és 1 fizetett ünnepes hónapban minden dolgozó bére azonos. Az egyezőség oka, hogy mindenki 20 munkanapot dolgozott. Aki dolgozott a fizetett ünnepen az kapott 100 %-os túlóra pótlékot, valamint egy pihenő napot a ledolgozott fizetett ünnepnap helyett. Aki nem dolgozott a fizetett ünnepen, annak számfejtve lett 20 munkanap és a fizetett ünnep. Helyesen számfejtek-e, vagy a fizetett ünnepen dolgozónak jár még 8 órára jutó jövedelem? Ha igen milyen jogcímen?" A fenti kérdéseket már április 04-én feltettük, de a két legutolsó, és számunkra legfontosabb kérdésre választ nem kaptunk. A fizetett ünnepnap helyett kapott pihenőnapra kell-e jövedelmet kapnia, és ha igen, milyen jogcímen? Válaszukat sürgősen várjuk.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Helyiadó-számítás komplex megosztással

Szipszer Tamás

adószakértő

Egyéni vállalkozó és a könyvkiadás

Szipszer Tamás

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink