78 találat a(z) áttérés katára cimkére

Bt. katára áttérése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem legyen szíves az alábbi ügyben állást foglalni. Egy bt. 2017.01.01-től kata hatálya alá jelentkezik be. Kérdésünk, hogy a 2016. évben ingatlan- (iroda) vásárlás gyanánt fejlesztési célra kapott támogatáselhatárolás összegét, amit a 48-as számlacsopotban tartunk nyilván, 2016-ban bevételként el kell-e számolnia? Tisztelettel: T.Mária

Evás egyéni vállalkozó katába való átjelentkezése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Amennyiben egy egyéni vállalkozó – aki az idei évben eva szerint adózik – ez évi forgalma meghaladja a jövő évi kata szerinti adózás megengedett (nettó) mértékét, átjelentkezhet-e a jövő évre a kata hatálya alá? És amennyiben igen, akkor 8 millió forint forgalomig választhatja az áfamentességet, vagy a kezdetektől fogva köteles lesz a számláit áfásan kiállítani? Segítségét előre is köszönöm!

Bt. áttérése katára 2017-ben Kérdés

Tisztelt Adózóna! Egy bt. (folyamatos teljesítésű ügyviteli szolgáltatást végző) 2017. 01. 01-gyel a kata adózást választja, jelenleg a tao-törvény hatálya alá tartozik. Az átlépés kapcsán több kérdés is felmerült: 1.) A bt.-ben a korábbi évek során vásárolt 100 ezer forint alatti értékű tárgyi eszközöket továbbviheti-e a katás időszakára, bármilyen feltétel nélkül? 2.) Tárgyi eszközei között szerepel céges személygépkocsi, ez a 12. 31-ei leltározással átvihető-e a kisadózó időszakra, mivel az a tevékenységet szolgálja, vagy még az átlépés előtt ki kell vezetni (értékesítéssel) a vállalkozásából? 3.) Melléktevékenységében kozmetikai szolgáltatás is szerepel, mely az elmúlt időszakban nem funkcionált, s ezek tárgyi eszközei jelenleg a nagyértékű eszközei között vannak nyilvántartva (körülbelül 400 ezer forint összesen). Mi a teendő, ha a katás időszakban sem fog működni a kozmetikai tevékenység (törölve is lesz a társasági szerződésből a tevékenység)? 4.) Folyamatos teljesítés miatt – a tevékenysége révén – a bt. a 2016. 12. havi átutalásos ügyviteli számláit (kimenő számlák) 2017. 01. 12-én állítja ki, melyek összegét a társaságiadó-törvény szerint elhatárolja. Az árbevétel 2016. évet érinti (tao szerint leadózza), az áfa viszont már a 2017. évet (DE MINT kisadózót már), és a pénz is 2017. évben folyik be a bankszámlára. Ezt miképpen kell kezelni a 2016. és a 2017. évben könyveléstechnikailag? 5.) A havonta megfizetett 75 ezer forint kata kapcsán mekkora az az összeg, amit a két tag havonta a személyes munkavégzésére tekintettel átutalhat magának?

Eváról katára áttérés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Evás bt. át szeretne térni a katára. Eva alatt a számviteli törvény alá tartozott, áfásan számlázott. A katánál áfamentesen szeretne majd számlázni. Kérdésem lenne, hogy ilyen esetben szükség van könyvvizsgálatra, és a tulajdonában lévő tárgyakat – például autót – ilyen esetben ki kell vezetni a könyvekből vagy nem? Válaszát előre is köszönöm.

Eváról katára való áttérés Kérdés

Tisztelt szakértő! Evás bt. katára szeretne áttérni. Megteheti-e ezt év közben vagy csak az év végén?Változik-e emiatt az adószáma? Vissza kell-e térnie emiatt a számviteli törvény hatály alá megszűnéskor? Milyen soron kívüli bevallási, adófizetési és beszámolási kötelezettségei lesznek az áttérés miatt? Tisztelettel várom válaszát.

Lehet katás? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Evából (bevételi nyilvántartást vezető) katába való áttérés lehetséges-e az alábbi eetben? Főállás melletti evás feladata most és a jövőben is, hogy egy adott cég által meghatározott fejlesztéseket hajtson végre. Az elszámolás is negyedévente történik. A munka végzése a heti 36 órát meghaladó munkaviszony mellett történik, nem a megrendelő telephelyén, nem a megrendelő eszközeivel, hanem a vállalkozó eszközeivel, a vállalkozás székhelyén. A bevétel nem a munkaviszonyos cégtől származna, de csak egy cégtől származik, amely eléri az 1 millió forintot. Előre is köszönöm a válaszukat. Üdvözlettel. Reinhardt Éva

Folyamatos teljesítésű számla katára áttéréskor Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném a segítségét kérni a következő kérdésben. Szja hatálya alá tartozó, áfaalany egyéni vállalkozó szeptember 1-jével átlép a kata hatálya alá. Időszakos elszámolású számláit az áfatörvénynek megfelelően állítja ki. Az augusztusi időszakot érintő számlája az áfatörvényt figyelembe véve szeptemberi. A jóváírás katás időszakot érint. Milyen bevételnek minősül a kérdéses bevétel? Kell-e szja-előleget számolni utána, vagy katás bevételnek tekintendő? Válaszát köszönöm!

Áttérés a katára Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy bt. 2015.01.01-től áttért a kata hatálya alá. A 1471-es bevallásban az osztalék utáni adót kiváltó adót előírta, és 2015. május 31-éig az egyharmadát megfizette. 2015. évben a bt. nevén lévő teherautót eladta, a számlán feltüntette az áfát. A teherautóért kapott összeget 2015. évben a bevételei között elszámolta, az áfát megfizette. Kérdésem az, hogy helyesen járt-e el a bt. ebben az esetben, illetve hogyan kellett volna helyesen eljárnia? Köszönöm a válaszát.

Tao hatály alól áttérés katára Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy bt. 2015. 12. 01-jével a tao hatálya alól áttért a kata adózási módra. A közeljövőben tartósan a kata adózási módot fogja választani. Adózás utáni eredménye 1 700 000 forint. Javasoljam neki, hogy az osztalékfizetési korlát figyelembe vételével vegyen fel osztalékot? Mire kell figyelni az áttéréskor? Köszönöm a válaszát.

Áttérés szja-ra katából Kérdés

Tisztelt Adószakértő! Készlettel kapcsolatos kérdésem lenne. Egyéni vállalkozónak a vállalkozói jövedelem alatti adózási időszakában 2015. év végén készlete keletkezett. 2016-ban áttér a kata adózásra. Kata adózás alatt értékesítené a meglévő készletét. Kérdésem az lenne, hogy amennyiben megszűnik a vállalkozása, vagy visszatérne a vállalkozói jövedelem szerinti adózásra, akkor meg kell fizetnie a 40 százalék különadót, a 6 millió forintos árbevételtől függetlenül a 2015. év végén kimutatott készletre, illetve ebből amennyit értékesített, az után? Idézek a NAV információs füzetéből, utalva a készlet számbavételére: Ha pedig a Katv. szerinti adózást alkalmazó egyéni vállalkozó megszünteti a tevékenységét, akkor a bevételét növeli az az összeg, amelyet a kisadózó vállalkozások tételes adója szerinti adóalanyiság bejelentése adóévében megállapított. – Mármint a készletet. Erre kitérve, ezt a készletet értékesíti a kata időszak alatt. Akkor duplán adózik le a készlet után? Hiszen a 25-50 ezer forintos összeggel kiváltja az szja-t, osztalékadót...stb. Köszönettel: Fazekasné

Pályázat és kata Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozóként nyertem a Fiatal Gazda pályázaton. A támogatás bankszámlára érkezésekor szja szerinti adózást választottam, az áfának nem vagyok alanya. Most szeretnék áttérni a katára. Van-e valamilyen teendőm az szja szerint adózó időszak alatt megkapott pályázati pénz bevételként még el nem számolt összegével? Áttéréskor le kell adóznom? Válaszát köszönöm.

Áttérés katára Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelem a taotörvény hatálya alól a kata alá kíván bejelentkezni. 2016 februárjában nagyértékű tárgyi eszközt szerzett be. Kérdésem ennek kapcsán az lenne, hogy az értékcsökkenést a zárás során hogyan kell elszámolni? Teljes egészében vagy csak időarányosan? Ha nem teljes egészében, akkor a katás időszak alatt mi ezzel a feladat? Köszönettel: Urbán Ágnes

Év közben áttérés kata alá Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó év közben áttér a kata alá. Tevékenységét tekintve folyamatos szolgáltatásokat számláz. 2015. 08. 01-től katás. A kiállított számlán a július havi szolgáltatás teljesítési dátuma 08. 15., de ez a július havi díj értéke. Ebben az esetben ez a havi számla már a kata alá tartozik, vagy még a "sima" egyéni vállalkozás bevételéhez kell számolni?

Áttérés katára Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó, ez év augusztusától katára tér át. A július havi szolgáltatásból származó bevétele augusztus hónapban érkezik be a bankszámlájára. A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben ezt a bevételt egyéni vállalkozóként kell figyelembe venni, vagy ez már a kata szerinti adózásba tartozik?

Katás cég végelszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy bt. 2008-2012. között evás volt, majd 2012-ben bejelentkezett a kata hatálya alá. 2015. március 1-jétől egyszerűsített végelszámolásba kezdett. Kell-e neki tevékenységzáró, illetve záró beszámolót készítenie, és letétbe helyeznie? Szerintem csak a kettős könyvvitelt vezető vállalkozásokra vonatkozik a kormányrendelet ezen paragrafusa. Köszönöm válaszát! Üdvözlettel.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Devizában kapott kölcsön kamata

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Pótbefizetéssel terhelt kft. üzletrészének eladása

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Duális képzés

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink