• Névtelen kérdező
Hozzászólások 0

25 év alatti anyuka, szja

Tisztelt Szakértő! A következőben szeretném a segítségét kérni! Van egy 25 éven aluli anyuka, aki 2025 januárjától csedben részesült, utána meg gyedben. Akkora volt a csed összege, hogy vontak belőle szja-t, hiába 25 éven aluli, mert meghaladta a havi szja-mentességet. Utána meg már alapból szja-mentes lett a csed és a gyed is. Vontak tőle év közben 303 851 Ft-ot (jogosan vonták, mert ez akkor volt, amikor a csed még nem volt szja-mentes és meghaladta a havi mentes keretet a 25 év alatti mentesség szempontból). Az szja tervezete úgy hozza, hogy ezt vissza lehet kérni, mert a 25 év alatti fiatalok szja-kedvezménye szempontjából figyelembe vehető kedvezményalap: 5 724 865 Ft. Tényleg vissza tudjuk neki igényelni a 303 851 Ft-ot, amit levontak tőle év közben? Előre is nagyon szépen köszönöm! Szép napot kívánok!


A folytatáshoz előfizetés szükséges.
Szakértőnk válaszát előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink érhetik el! Emellett többek között feliratkozhatnak mások által feltett kérdésekre, és elolvashatják a cikkek teljes szövegét is.

 

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST
2026 június
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5