• Névtelen kérdező
Hozzászólások 0

Kórházi ellátás üzemi baleseti táppénz alatt

Üdvözlöm! A cégnél az egyik munkavállalónk 2026.02.26-án üzemi balesetet szenvedett. (El lett ismerve, és már 1-es kóddal történik a táppénzkifizetés). De közben a munkavállalót 2026.03.12-17-ig tüdőgyulladással kezelték a kórházban, ahol az igazolásra 8-as kódot írtak. A kérdésünk az lenne, hogy melyik kóddal kell ellátást fizetnünk? Kórházi tartózkodása alatt 8-as kóddal számoljunk, és amikor kijött a kórházból, újból 1-es kód legyen (még tart az üzemi baleseti táppénze)? Vagy maradhat a kórházban tartózkodásának idejére is az üzemi baleseti táppénzellátás, de akkor mit kezdjünk a kórházból kiadott igazolással, amin 8-as kód szerepel? Kifizetőhely vagyunk. Válaszát előre is köszönjük.


A folytatáshoz előfizetés szükséges.
Szakértőnk válaszát előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink érhetik el! Emellett többek között feliratkozhatnak mások által feltett kérdésekre, és elolvashatják a cikkek teljes szövegét is.

 

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST
2026 június
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5