36 találat a(z) vezető cimkére

Családi gazdaság vezetőváltása II. Kérdés

Tisztelt Szakértő! A http://adozona.hu/kerdesek/2017_3_9_Csaladi_gazdasag_vezetovaltasa_dph linken található kérdésemmel kapcsolatban szeretnék további segítséget kérni. Az új vezető kiváltotta őstermelői igazolványát, az illetékes hatóságnál megtörtént a vezetőváltás bejelentése, ezt rögzítették, határozatba foglalták. Az eredeti családi gazdaság szerződése módosult. A kérdésem az, hogy a NAV felé milyen dokumentumot kell benyújtani? A régi vezető adószámát meg kell szüntetni? Az új vezetőnek pedig új adószámot igényelni? Jelenleg a családi gazdasághoz két bankszámla tartozik. Ezeket ilyen esetben hogyan kell kezelni? Új bankszámlát kell nyitni, és az összegeket átvezetni erre? Vagy ha lehetséges módosítani a számlatulajdonost? Az eddigiekhez hasonlóan az új vezető intézné a megtermelt termények eladását, a szükséges anyagok eszközök beszerzését. Mielőbbi válaszát előre is köszönöm! Valler Tibor

Családi gazdaság vezetőváltása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Családi gazdaságunkban a gazdaság vezetőjének személyét szeretnénk megváltoztatni, a gazdaságot az abban jelenleg is résztvevő családtagnak átadni. A tevékenységet a gazdaság vezetője őstermelőként folytatta, és az új vezető is őstermelőként tevékenykedne. Azt már sikerült kiderítenem, hogy az MVH és a NAK felé milyen dokumentumokat kell benyújtani. A kérdésem az lenne, hogy a meglévő adószámmal mehetne tovább a gazdaság, illetve ha nem, mi lenne a menete az átadásnak? Válaszát előre is köszönöm!

Családi gazdaság vezetője Kérdés

Tisztelt Szerkesztőség! Mikor minősül életvitelszerű gazdálkodónak a családi gazdaság vezetője? Létesíthet-e munkaviszonyt a családi gazdaság vezetője; amennyiben igen, akkor milyen feltételek mellett? Segítségüket köszönöm. Plaveczné

Vezetői felelősség: új szabály jön, új problémákat generálva Cikk

Az új Ptk. két évvel ezelőtti bevezetésekor a legnagyobb vihart a vezető tisztségviselők felelősségének újraszabályozása kavarta. A Ptk.-t idén júliusban megint módosítják, és ez érinti a felelősségi szabályokat is. Könnyen előfordulhat viszont, hogy ez több problémát generál majd, mint amennyit megold: a törvénytervezet szerint a vezető tisztségviselő felelőssége akkor is megállapítható lesz majd, ha a kár a társaság szerződésének szándékos megszegéséből ered. Feltehetően új gyakorlati problémákat vet fel a módosított szabály alkalmazása − véli a Jalsovszky Ügyvédi Iroda.

Vezetői szerződés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Vendéglátó cégben az egyes egységek vezetői (pék- és cukrászműhely vezetője, üzletvezetők, termelési vezető, konyhafőnök) határozzák meg az alkalmazottaik havi munkaidő-beosztását, illetve ehhez igazodva a saját beosztásukat is. Mivel a munkabérük nem éri el a jogszabályban szabályozott összeget, így vezetői szerződést nem lehet velük kötni. A cég hétfőtől vasárnapig üzemel, csak a pékműhelyé haladja meg a heti 80 órás üzemidőt. A beosztottak négyhavi munkaidőkeretben dolgoznak. Kérdéseim: Hogyan célszerű megállapodni a munkaszerződésben a vezetőkkel, hogy saját magukra munkaidőnyilvántartás-vezetési kötelezettség ne terhelje őket? Lehet-e őket kötetlen munkarendben foglalkoztatni? Átengedheti-e az ügyvezető a vezetőknek, hogy a munkarendjüket saját maguk osszák be?

Itt havi 5 millió forintot is kereshet Cikk

Egyes állami vezetők hamarosan akár havi bruttó 5 millió forintot is kereshetnek a prémiumon és a béren kívüli juttatásokon felül.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Áfamentes szolgáltatásnyújtás EU-ba

Bunna Erika

adótanácsadó

Német adóügyi illetőségű egyéni vállalkozó

Horváthné Szabó Beáta

adószakértő

Hozamszámítás

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink