426 találat a(z) rokkantsági ellátás cimkére

Rokkantsági ellátás Kérdés

Tisztelt Szakértők! Egyik ügyfelünk rokkantsági ellátásban részesül és spirituális tevékenységre kiváltott adószámos magánszemély. Milyen járulékok terhelik? Olvastam a "Rokkantsági ellátott járulékai" című kérdésre adott válaszukat. A jelen kérdésben említett adószámos magánszemély is a fenti cikk alapján fizeti a havi minimális járulékokat maga után, vagy ez más kategória, és mint 7-es adószámos csak 16 százalék szja-t és 27 százalék ehót fizet maga után a bevallással egyidejűleg (kivétet csak osztalékként tervez)? Köszönettel: Markazit 2003 Bt.

Társas vállalkozó járulékfizetése betegség esetén Kérdés

2001. évben kapott szívinfarktusom óta folyamatosan keresőképtelen vagyok. 2011.12.31-éig rokkant nyugdíjasnak minősültem. 2012. január 1-jétől rokkantsági ellátásban részesülök. Rendszeres orvosi és kórházi ellátásokra van szükségem. Legutóbb súlyos szívműtétem volt. Betegségem ellenére a NAV 2012. január 01. napjától járulékfizetési kötelezettséget állapított meg részemre, és visszamenőleg követel tőlem közel 3 millió forint adóhiányt, bírságot, késedelmi pótlékot. Kérdésem, hogy igazolt betegségem ellenére jogszerű-e a NAV követelése? Öngyilkosság határán állok. Semmi megtakarításom nincs, fizetni nem tudok. Cégem végelszámolással történő megszüntetését határoztuk el kültag gyermekeimmel együtt, de az adóhatóság követelése miatt a végelszámolást befejezni nem tudom. Valóban az öngyilkosság a kivezető út?

Rokkantsági ellátás melletti kereseti lehetőség Kérdés

Ügyfelem 2011. 12. 31-éig III. csoportos rokkantsági nyugdíjban részesült. 2012. 01. 01-től rehabilitációs éllátást állapítottak meg számára. 2015. április 20. napján történt felülvizsgálat alapján határozattal rokkantsági ellátást állapítottak meg részére, 2015. augusztus 01. napjától kezdődően. A határozat szerint az ellátást megszüntetik, ha keresőtevékenységet folytat, és a jövedelme három egymást követő hónapban meghaladja a minimálbér 150 százalékát. Ügyfelem kata hatálya alá tartozó egyéni vállalkozó, havi 25 ezer forint kisvállalkozói adót fizetett eddig. Jelenleg kettő kérdésem van: kata hatálya alatt hogyan kell a jövedelmet megállapítani, és a rokkantsági ellátás mellett is kiegészítő tevékenységet folytatónak minősül-e az illető? Köszönettel!

Táppénz melletti rokkantsági ellátás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy abban az esetben, ha egy dolgozó jelenleg is táppénzen van, de megállapítottak részére augusztus 1-jétől kezdődően rokkantsági ellátást, kaphat-e táppénzt a továbbiakban is, párhuzamosan a rokkantsági járadék mellett. Folyamatos kezelés alatt áll, és ezután kerül sor a műtétre. Válaszukat köszönöm.

D kategóriás rokkantsági ellátásban részesülő munkaviszonya Kérdés

Milyen adó, illetve járulékkedvezményeket vehet igénybe a foglalkoztató?

Öregségi nyugdíjas rokkantsági ellátással Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. ügyvezetését olyan személy látja el, s mellette a cégben más tevékenységet is végez, aki 1952. január 12-én született férfi. A nyugdíjkorhatárt megelőzően rokkantsági ellátást kapott. Az öregségi nyugdíjkorhatárt már elérte, viszont az öregségi nyugdíja olyan alacsony lett volna, hogy továbbra is a rokkantsági ellátást folyósítják részére, mivel az magasabb összeg. Az ő esetében milyen járulékokat kell megfizetni a kft.-ben? Mivel életkora alapján öregségi nyugdíjas, így elég-e a havi 6930 forintot megfizetni, vagy a korát figyelmen kívül hagyva, a kapott ellátás alapján kell elbírálni, s a kötelező járulékokat a minimálbér alapján meg kell fizetni?

A minimálbér 150 százaléka Kérdés

Tisztelt Szakértő! Pontosítást szeretnék kérni. Rokkantsági ellátásban részesülő jutalmával kapcsolatban azt válaszolta, hogy esetükben a kereset 3 egymást követő hónapban nem haladhatja meg a minimálbér 150 százalékát (152 250 forint). Mikori minimálbért kell figyelni? Ugyanis 2015. évben a minimálbér 105 ezer forint, s annak a 150 százaléka nem 152 250 forint, hanem 157 500 forint lenne. Várom a segítségét.

Rokkantsági ellátásban részesülőnek jutalom Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik munkavállalónk keresete bruttó 139 500 forint havonta, az illető rokkantsági ellátásban részesül. Szeretnénk neki jutalmat adni. Június végéig az ezévi keresete bruttó 837 000 forint lesz (6*139 500). Mennyi jutalmat adhatunk neki júniusban erre a félévre?

Dolgozónak adott kölcsön, rokkantsági ellátás Kérdés

Száz százalékban rokkant dolgozónk van, a bére nem haladja meg a minimálbér másfélszeresét, így megkaphatja a rokkantsági ellátást is. Lakáshitel kiváltására dolgozói kölcsönt szeretnénk adni neki, melynek visszafizetését elengednénk. Nem meri elfogadni, mert úgy gondolja, hogy ez olyan bevételnek minősülne nála, ami miatt már elveszítené a rokkantsági ellátását. Tudtommal, ha elengedjük a visszafizetést, az neki nem szja-köteles bevétel, és szerintem nem veszítené el az ellátását. Esetleg tudnának tanácsot adni, hogyan segíthetnénk neki, ha ez mégsem járható út?

Nem mindenki nyugdíjas, aki annak számít: tb- kontra munkajog Cikk

A munkajog és a társadalombiztosítási jog eltérően határozza meg a nyugdíjasnak minősülő személy fogalmát, ami – a két terület szoros összetartozása miatt – nem egyszer jogbizonytalanságot okoz.

Rokkantsági ellátás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Abban kérném a segítségét, hogy ha egy munkavállaló táppénzjogosultsága lejár, és kezdeményezni szeretné a rokkantsági ellátást, akkor ennek okán a munkáltatónak vagy a munkavállalónak kell felmondani, illetve létrejöhet egy közös megegyezés?

Így lesz öregségi nyugdíj a rokkantsági ellátásból Cikk

Mit kell tenniük a rokkantsági ellátásban részesülőknek, hogy öregségi nyugdíjat kaphassanak? Cikkünkből megtudhatja, és azt is, miként lehet kiküszöbölni, hogy valaki az új igénye alapján alacsonyabb összegű ellátásban részesüljön.

Nyugdíjas munkavállalónak minősülő rokkantsági ellátásban részesülő Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az Mt. szerint nyugdíjasnak minősül a rokkantsági ellátásban részesülő személy! Ezzel kapcsolatosan szeretnénk néhány kérdést tisztázni. Aki rehabilitációs ellátásban részesül az nem minősül nyugdíjas munkavállalónak? A rokkantsági ellátásban részesülő munkavállaló, ha nyugdíjasnak minősül, akkor az Mt. többi, nyugdíjasokra vonatkozó szabályozásokat is megfelelően alkalmazni kell a foglalkoztatásánál, gondolok itt a végkielégítésre, felmondás feltételeire? Nyugdíjas munkavállalótól nem vonunk 3 százalék pénzbeni eg.észségbiztosítási járulékot és nem vonunk 1,5 százalék munkaerő-piaci járulékot, ez a szabály vonatkozik a rokkantsági ellátásban részesülőre is? Köszönettel: Benkő Eszter

Ügyvezető rokkantsági ellátás mellett 2. Kérdés

Tisztelt Cím! 2015. 01. 27-én ugyanilyen című kérdésemre Széles Imre válaszolt, 04.07-én megjelent Károsodott az egészsége?... Winkler Róbert cikke az egészségkárosodással kapcsolatban. A rokkantsági ellátás jogosultsági feltételeit a 2011. évi CXCI. törvény tartalmazza:megváltozott munkaképesség, előzetes biztosítási idő, keresőtevékenységet nem végez, rendszeres pénzellátásban nem részesül az érintett személy. Idézem: A harmadik jogosultsági feltétel vizsgálatánál, keresőtevékenység alatt a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról szóló 1991. évi IV. törvényben meghatározott tevékenységet kell érteni, azaz főszabályként minden olyan munkavégzés, amelyért díjazás jár, továbbá keresőtevékenységet folytatónak kell tekinteni azt a személyt is, aki ... a társaság vezető tisztségviselője, vagy a társasági szerződésben közreműködési/munkavégzési kötelezettsége/joga fel van tüntetve. A Ön válasza: „Nem kell bejelentést tenni. A rokkantsági ellátásban részesülő személy bejelentési kötelezettsége a keresőtevékenységével kapcsolatban csak akkor áll fenn, ha nyugdíjjárulék alapot képező jövedelme három egymást követő hónapban meghaladhatja a minimálbér 150 százalékát. A rokkantsági ellátásban részesülő személy, aki a kft. ügyvezetője, nem tagja a kft.-nek, ügyvezetői tisztségéért pénzt nem kap, elveszíti-e a rokkantsági ellátásra való jogosultságát, és, ha igen, mi módon, ha nem kell erről a tevékenységről (vezető tisztségviselő) bejelentést tennie sem a folyósító szerv, sem pedig a NAV felé? Köszönöm.

Rokkantsági ellátásban részesülő őstermelő Kérdés

Rokkantsági ellátásban részesülő személy, ha őstermelői igazolványt vált ki, akkor, mint őstermelőnek, kell-e járulékot fizetnie? Ha igen, akkor mi után, és mennyit?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Nyíltvégű lizing

dr. Kelemen László

adószakértő, jogász

A traszferár és az áfa kapcsolata

dr. Kelemen László

adószakértő, jogász

Előleg áfarendezése

dr. Kelemen László

adószakértő, jogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink