426 találat a(z) rokkantsági ellátás cimkére

2017-től milyen szabályok vonatkoznak a II. fokú rokkantra? Kérdés

Dolgozhat-e/vállalkozhat-e a másodfokú, véglegesen 100 százalékos rokkantnak nyilvánított, rokkantsági ellátásban részesülő személy? Van-e valamilyen (kereseti, jövedelem) korlátozás e tekintben? Beszámít-e a kereseti/jövedelemi korlátba az osztalékként vagy a katás jogviszonyban szerzett jövedelem? Kérem, hogy a válaszadásra kijelölt/felkért szakértő a válaszát/álláspontját támassza alá a hatályos jogszabályok idevágó részének jelzésével, leírásával is.

Rokkantsági ellátás Kérdés

Tsztelt Szakértők! Rokkantsági ellátás mellett munkaviszonyban megtartható-e az ellátás, ha a munkavállaló bruttó jövedelme a következő módon alakul 2016-ban: október 166500 forint, november 166 500 forint, december 500 000 forint? Köszönettel:

Bt.-beltag rokkantsági ellátása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy bt. beltagja egy éve táppénzen van, januárban fog lejárni az egyéves időtartam. A továbbiakban tudna rokkantsági ellátást vagy rokkantsági járadékot igényelni, mert az egészségkárosodása tartós lesz. Ebben az esetben mint bt.-beltagnak van-e bármilyen korlátozása az ügyvezetés tekintetében? Tudja-e továbbra is ellátni az ügyvezetést? Nem kizáró ok-e az ellátás folyósításánál, hogy nem tudja részmunkaidőben ellátni az ügyvezetést a tagi jogviszony miatt? Várom válaszukat.

Rokkantsági ellátás melletti bér Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk egy fő rokkantsági ellátásban részesülőt foglalkoztat heti 40 órában. A hatóság 85 százalékos egészségkárosodását állapította meg, és a "D" kategóriába sorolta. A jövedelemkorlát miatt minden 3. hónapban kell a garantált minimálbér 150 százaléka alatt tartani a bérét? Az azon kívüli hónapokban bármennyit kereshet? Az ő esetében jogosan vesszük figyelembe a garantált bérminimumot, ha középfokú végzettséget igénylő munkakörben dolgozik?

Katás vállalkozó tételes adója Kérdés

Egy főállású katás egyéni vállalkozó keresőképtelen lett, 2015.06.10-én. Ettől a naptól kezdve táppénzben részesül, egy év leteltével is még mindig táppénzes állományban volt, de pénzbeli ellátást nem kapott, de az orvosi keresőképtelenségéről az igazolásai megvannak 2016.06.30-éig. De közben elindították a rokkantsági ellátás iránti kérelmet, ahhoz viszont a „ eresőképes tevékenységet nem lehet fenntartani” így az egyéni vállalkozás 2016.06.21-ével szüneteltetve lett. 2016.06. hónapban egész hónapban keresőképtelen, a háziorvosi, kórházi igazolások is megvannak 2016.06.01-2016.06.30-éig. 2016.06.21-étől viszont megállapították a rokkantsági ellátást a vállalkozó részére, de ettől a dátumtól szünetel is a vállalkozás. A kérdés kell-e 2016.06. hóra a kisadózók tételes adóját megfizetni, mivel így egy napot se volt keresőképes?

Katás egyéni vállalkozás indítása rokkantsági ellátás mellett Kérdés

Kekkh honlapon a webes ügysegéd alkalmazásánál lehet inditani az egyéni vállalkozást. Kérdésem: ha rokkantsági ellátás mellett (egészségi állapotom 42%) kívánom indítani, akkor a munkavégzés jellegénél mit jelölök? 25. pont a webes ügysegédben: Munkavégzés jellege (Kérjük, hogy választásának megfelelően aláhúzással szíveskedjen jelölni a megfelelő fogalmat.) • Heti 36 órát elérő munkaviszony mellett • Főfoglalkozású egyéni vállalkozó • Heti 36 órát el NEM érő munkaviszony mellett • Nyugdíjas • Oktatási intézmény nappali tagozatán folytatott tanulmányok mellett • Társas vállalkozási tagság mellett egyéni vállalkozó • Társas vállalkozás tagság mellett egyéni vállalkozó és egyidejűleg heti 36 órát el nem érő foglalkoztatással járó munkaviszonnyal is rendelkezik • Egyéni vállalkozó és az EGT más tagállamában munkaviszonnyal rendelkezik • Az egyéni vállalkozó köteles személyesen közreműködni a tevékenység folytatásában, azzal, hogy közreműködőként alkalmazottat foglalkoztathat. Mellékállású katás egyéni vállalkozóként szeretnék tevékenykedni, a törvényi feltételeim fennállnak, de ha a fentiek közül nem jelölöm be valamelyiket, nem enged tovább a webes ügysegéd. Köszönöm szépen!

Rokkantsági ellátásban részesülő egyéni vállalkozó kereseti korlátja 2016-ban Kérdés

Rokkantsági ellátásban részesülő egyéni vállalkozó (2011. 12. 31-ig III.csoportba sorolt rokkant nyugdíjas) kereseti korlátja 2016-ban három egymást követő hónapban a minimálbér másfélszeresét - ez esetben- 166.500.-Ft-ot nem haladhatja meg. Ez esetben az egyéni vállalkozó főállásúnak számít az életkora miatt, és fizeti a garantált minimálbér után 10% nyugdíjjárulékot, a garantált minimálbér 150%-a után 8,5% eü.-biztosítást és munkavállalói járulékot. Szocho adót nem fizet, mert 2011. dec. 31-én rokkant nyugdíjas volt. 2012.január 1-től nem került sor felülvizsgálatra. Ebben az esetben mi számít az egyéni vállalkozó havi keresetének akkor, ha a járulékalapot képező garantált minimálbér nettó összegét nem veszi ki? Az egyéni vállalkozó 2016.évben több mint 5 hónapig táppénzsegélyezésben részesült, amiből szja-előleget vontak le. A táppénzjövedelem beleszámít ez esetben a keresetbe? Ha a több hónap alatt ki nem vett nettó összegeket egy későbbi hónapban kiveszi, akkor, hogyan kell számolni a kereseti korlátot?

Katás vállalkozás rokkantsági ellátás mellett Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő témában kérném a szakvéleményét. C2 minősítési kategóriába tartozó, 48%-os egészségi állapotú katás egyéni vállalkozó havi 25 ezer forint tételes adót fizet. Amennyiben minden hónapban származik bevétele, mint katás adóalanynak, ebben az esetben is figyelni kell a jövedelemkorlátot? Mivel nem válik biztosítottá, szükséges bármilyen szabályra figyelni, hogy ne szűnjön meg a rokkantsági ellátása? Köszönettel: Krisztina

Rehabilitáció, rokkantság: különbség ellátás és járadék között Cikk

A járulék és járadék kifejezés felcserélése többnyire nyelvi hibára vezethető vissza, de a szövegkörnyezetből általában egyértelműen megállapítható, hogy a hibát vétő kötelezettségre vagy juttatásra gondolt-e. Az ellátások és a járadékok között már nehezebb különbséget tenni.

Keresőtevékenység-e a lakáskiadásból származó jövedelem? Kérdés

Tisztelt Szakértő ! Ismerősöm előző válaszára azt írta, hogy: HVG-ben olvasta: az ingatlan-bérbeadási tevékenység (amennyiben nem egyéni vállalkozói formában történik) nem minősül a megváltozott munkaképességű személyek ellátásainak (rokkantsági ellátásnak) folyósítását kizáró keresőtevékenységnek, a nyugdíj pedig adómentes bevétel. Vagyis szerinte ez nem olyan bevétel, ami miatt megszüntethetik az ellátásának a kifizetését. Igaz ez ?

Rokkantsági ellátásból öregségi nyugdíjba. Mikor jár jobban? Cikk

Sokakat érdekelhet olvasónk kérdése, aki rokkantsági nyugdíjasként és özvegyként ősszel éri el a nyugdíjkorhatárt. Többek között az is kérdezi, hogy kérheti-e a nyugdíj újbóli megállapítását? Olvasónk kérdéseire Winkler Róbert nyugdíjszakértő válaszol.

Rokkantsági ellátás, EU Kérdés

Tiszteletem! Rokkantsági ellátás iránt érdeklődnék, Angliától kérelmezve. Röviden: 2016. áprilisban leszázalékoltak D minősítéssel Magyarországon. 2014 novemberétől 2015 novemberig voltam kórházban és betegállományban itthon, Magyarországon. 2014. október végén jöttem haza Angliából. 2011 áprilistól 2014. október elejéig volt bejelentett munkaviszonyom Angliában folyamatosan. Amikor kérelmeztem a leszázalékolásom folyamatát, akkor egy nyomtatott nyilatkozatban kijelentettem, hogy az ellátást külföldről igénylem. (Mellékeltem az E207-es és egy másik nyomtatványt is, sajnos a nevét nem tudom). A kérdésem az, hogy mi alapján, hogyan állapítják meg az ellátást, és mekkora annak összege, ha az igényelhető, jogosultságként ítélik meg? Ki folyósítja, és mettől meddig? Válaszát előre is köszönöm.

Megváltozott munkaképességű foglalkoztatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Rokkantsági ellátásban részesülő dolgozó bére után milyen kedvezmények vehetők igénybe egyidejűleg szocho, szakképzési hozzájárulás, rehabilitációs hozzájárulás közterheket érintően? Rehabilitációs kártyával rendelkezik, 55 éven felüli. Van-e időbeli korlát a foglalkoztatására? Vonatkoznak-e rá azok a szabályok (jövedelem és munkaidőkorlát), amelyek a rehabilitációs ellátásban részesülőkre? Mielőbbi szíves válaszát várva, tisztelettel: Reményi Gyné

Kaphat-e táppénzt más tb-ellátás mellett? Amikor igen, és amikor nem Cikk

Jogosult-e táppénzre, betegszabadságra, baleseti táppénzre, ha nyugdíjas, ha szünetel nyugdíjának folyósítása, ha korhatár előtti, vagy rokkantsági ellátásban részesül? A válasz több jogszabály együttes értelmezését igényli.

Ezektől függ a rehabilitációs és a rokkantsági ellátás összege Cikk

A rehabilitációs és a rokkantsági ellátás összege az egészségi állapottól és a korábban elért havi átlagjövedelem összegétől függ, de van minimuma és maximuma is. Ismertetjük a részleteket.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Ingatlanértékesítés jövedeleme

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink