25 találat a(z) munkáltatói lakáscélú támogatás cimkére

Felmondott lakáshitel munkáltatói támogatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem a közelmúltban lehetővé vált lakáshitelek munkáltatói támogatásával kapcsolatos. Az lenne a kérdésem, hogy egy 3 hónapja felmondott lakáshitel amely átkerült a hitelintézet faktoring leányvállalatához, és ott teljes összegben esedékessé vált, kifizethető-e adómentesen munkáltatói támogatásként, amennyiben az 5 év alatt adható összeghatárnak és a méltányolható lakásigénynek megfelel? Ha igen, milyen igazolásokra van szükség hozzá? Válaszát előre is köszönöm!

Mennyi lakáscélú támogatás adható? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy mennyi munkáltatói lakáscélú támogatást kaphat az a cégtulajdonos, aki munkaviszonyban áll, és 2011-ben már részesült 7,5 millió forint végtörlesztéshez adható egyszeri támogatásban? Bele kell-e számítani ezt az összeget az ötévente adható maximum 5 millió forintba? Egyéb feltételeknek a munkavállaló megfelel. Válaszát köszönöm.

Fontos változás jön: erre is adható adómentes munkáltatói támogatás Cikk

Szerényen meghúzódik az adócsomagban az új adókra, növekvő elvonásokra vonatkozó indítványok között az a javaslat, amely kiterjesztené a munkáltató által adómentesen adható lakáscélú támogatást és kamatkedvezménnyel adómentesen nyújtható kölcsönt a mozgáskorlátozott személyek életviteli nehézségeit csökkentő akadálymentesítésre.

Munkáltatói lakáscélú támogatás Kérdés

Szeretném megkérdezni, hogy ha három tulajdonosa van a lakásnak, amit vettünk még 2003-ban, és nem én vagyok az adós, hanem a másik tulajdonrészes, én az adóstárs vagyok, akkor kaphatok-e lakáscélú adómentes támogatást a munkáltatómtól? A hitel felvételénél a közjegyzői okiratban adóstárs zálogkötelezettként szerepelek. Köszönöm válaszukat.

Méltányolható lakásigény több lakás birtoklásakor Kérdés

Tisztelt Surányi Imréné! Köszönjük szépen válaszát. Még egy kérdésünk lenne: lakáshitel-törlesztéshez adandó munkáltatói támogatás esetében méltányolhatónak minősül-e a lakásigény akkor, ha a kölcsönnel érintett lakás megfelel a feltételeknek, de a dolgozó tulajdonában részben vagy egészben másik lakás is van? Válaszát előre is köszönjük.

Adómentes munkáltatói lakáscélú támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kft. alkalmazottjának lakásvásárláshoz szeretne adómentes támogatást nyújtani. A munkavállaló nem vesz föl hitelt a vásárláshoz. Tehát nem hiteltörlesztésről van szó. A lakás a törvényi előírásoknak megfelel. 1.) Adható ilyen esetben is a támogatás? Ha igen, hogyan történik a támogatás nyújtásának a folyamata? Helyesen jár el a kft., ha átutalja a megfelelő összeget az alkalmazott lakossági folyószámlájára, vagy az eladó részére kell utalni? A bank ilyen esetben semmiféle igazolást nem tud adni a támogatás nyújtásáról, mert nem hiteltörlesztésről, vagy hitelfelvételről van szó, csupán egy egyszerű átutalásról. A támogatás felhasználását az alkalmazott az adás-vételi szerződéssel és egyéb dokumentumokkal tudja bizonyítani? 2.) Ugyanilyen esetnél (amikor vásárlásról van szó, de nincs hitel), ha a munkavállaló csak a haszonélvező, akkor is támogatható adómentesen a dolgozó? Köszönöm válaszát. Tisztelettel. P. Mária

Munkáltatói lakáscélú támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem az adómentes munkáltatói lakáscélú támogatással kapcsolatos. Tehát: adott egy kétszemélyes kft., ahol az egyik tag nyugdíjas, és nem működik közre, a másik tag ügyvezetői és egyéb teendőket munkaviszonyban látja el. A tagok úgy döntöttek, hogy az ügyvezető részére munkáltatói lakáscélú támogatást adnak. Az ügyvezetőnek nem ez lesz az első lakása, viszont az új lakásba beköltözik. A gondot az okozza, hogy a már vétel alatt lévő lakás nem első lakása lesz a munkavállalónak, valamint az, hogy ő a kft. egyik tagja is egyben. Én nem találtam arra vonatkozólag semmi tiltó rendelkezést, hogy ebben az esetben a munkáltató nem adhatna adómentes lakásvásárlási támogatást a munkavállalójának. A méltányolható lakásigény, az a kifejezés, ami zavar engem. Ez pontosan mit jelent? Az adásvételi szerződésben nincs szó a lakáscélú támogatásról. A munkáltató közvetlenül kell, hogy utalja a pénzt a dolgozó bankszámlájára, vagy az eladó bankszámlájára? Abban az esetben, ha a munkáltató utalja a vételár 30 százalékát, kell-e a munkáltatónak bármiféle adatszolgáltatást nyújtania a NAV felé? Segítségét köszönöm.

Munkáltatói lakástámogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő(k)! Érdeklődnék, hogy az adómentes munkáltatói lakástámogatás jogszerűségének vizsgálatakor feltétlenül a lakcímkártya alapján szükséges, illetve lehetséges annak igazolása, hogy a lakáscélú hitel felvételekor minden együtt költöző fél valóban az érintett lakásba költözött/ott lakott, illetve esetleg lakik azóta is? Tudvalévő, hogy sokan – számos különböző okból kifolyólag – nem oda vagyunk bejelentkezve állandó lakcím szerint, ahol ténylegesen lakunk. Nálunk például mindenki más címre van bejelentkezve állandó lakcím gyanánt, ugyanakkor a tartózkodási helyünk, illetve ahol életvitelszerűen élünk, mindannyiunké azonos. Én, az édesanya például egy másik városban vagyok bejelentve, mert ott van egy mások által lakott lakásom, melyben célszerű bejelentkezve lennem, a gyermekünk pedig, a jogszabályok alapján, csak ugyanott lehet bejelentve, ahol az anyja, annak ellenére, hogy egyikünk sem lakik ténylegesen a bejelentett lakcímen. Gyermeknek pedig nem lehet tartózkodási helye, legalábbis korábban nem lehetett. Ma már nem életszerű elvárás, az ember oda legyen bejelentkezve, ahol életvitelszerűen él. Ettől azonban még ott élünk, ahol élünk, lakcímkártya ide vagy oda. Válaszát/válaszukat előre is köszönöm!

Munkáltató által kifizetett lakáshitel Kérdés

T.Szakértő! "A 2014-től munkáltató által adómentesen adható lakáscélú felhasználásra felvett hitel törlesztését hitelintézet útján kell folyósítani". Ez azt jelenti, hogy a munkáltató a bankszámlájáról a munkavállaló bankszámlájára utalhatja a törlesztő részleteket, amit a hitelintézet onnan leemel, vagy a hitelt folyósító banknak kell közvetlenül utalnia a pénzt? Válaszát köszönöm.

Lakáshitelesek figyelem! Változnak a munkáltatói lakáscélú támogatások szabályai! Cikk

Az ötödik sebességre kapcsolt törvénygyár váratlan meglepetéssel szolgál a bankhitelektől megszorult munkavállalóikat segíteni akaró munkáltatók számára: a kollektív befektetési formákról és kezelőikről, valamint egyes pénzügyi tárgyú törvények módosításáról szóló törvényjavaslathoz a gazdasági és informatikai bizottság egyik vaskos módosító indítványa többek között ismét módosítja a személyi jövedelemadó törvénynek a lakáscélú támogatásokra vonatkozó rendelkezéseit. Érdemes megvárni a végszavazást.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kiegészítő kérdés őstermelő iparűzési adójának megosztása korábbi kérdéshez

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Adott kölcsön kamata

Nagy Norbert

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink