55 találat a(z) kedvezményezett cimkére

Alapítványok: alapítói jogok, kuratórium, kedvezményezett Cikk

Írásunkban bemutatjuk az alapítványnál működő kuratóriumra, a kedvezményezett szerepére, az alapítói jogok gyakorlására, az alapító okiratra, illetve a végintézkedéssel létrehozott alapítványra vonatkozó főbb szabályokat.

Életbiztosítás felmondása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk vezető tisztségviselőire befektetési életbiztosítást kötött 5 éve. Abban kérem szépen a segítségüket, hogy helyesen jártunk-e el akkor, amikor 2018-ban az átutalt biztosítási díjat egyéb személyi jellegű kifizetésként számoltuk el? A díjviselő és a kedvezményezett is a kft., és most szeretnénk megszüntetni ezt a biztosítást. A visszakapott összeget egyéb bevételként számoljuk el?

Kockázati biztosítás adózása 2019 évben Kérdés

A cég érvényes kockázati biztosítást fizet havonta. A biztosított és a kedvezményezett nem azonos. Ki adózik a bérnek minősülő juttatás után? Üdvözlettel: Ábrahám Ágnes

Biztosítás járulékvonzata Kérdés

Tisztelt Szakértő! Dolgozóinkra kötöttünk élet-baleset biztosítást, amiben a dolgozó hozzátartozója a kedvezményezett nagy baj esetén. Kérdés: Ha netán biztosítás kifizetésére kerül sor a dolgozónak, vagy hozzátartozónak, akkor ugyanúgy járulékokat kell fizetnünk, mintha munkabér kifizetésére kerülne sor? Jobb lenne, ha a biztosítást fizető kft. lenne a kedvezményezett, mert akkor valamivel kevesebb járulékot kell fizetni az osztalék után? Megtisztelő válaszát előre is köszönöm!

Először elutasított, majd határozat nélkül kiutalt tao-támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérem szíves állásfoglalását: 2016. évi társasági adó felajánlásunkat a NAV elutasította, arra hivatkozván, hogy 2016. május 31-én a társaságnak az adófolyószámlája tartozást mutatott. Megfellebbeztük a határozatot, azt is elutasította, majd feljebbvitelen ismét elutasításra került. Ezek után minden előzetes információ nélkül, a támogatást a kedvezményezett részére a NAV kiutalta. Szeretném megkérdezni, hogy a kedvezményezett ezek után megtarthatja-e a támogatást, vagy esélyes, hogy a NAV visszatérítést fog kezdeményezni? Várom megtisztelő válaszát. Köszönettel: Bödör Éva

Cég által kötött nyugdíjbiztosítás adózása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy cég személyesen közreműködő két tagjára egy biztosító társasággal nyugdíjbiztosítást szeretne kötni. A szerződő a cég, kedvezményezett a két magánszemély tag lenne. Az egyik tag férfi, 6 év múlva betölti a nyugdíjkorhatárt (most 59 éves). A másik tag egy hölgy, most 55 éves, 7 év múlva meglesz a 40 év szolgálati ideje így jogosult lesz a nők kedvezményes öregségi nyugdíjára. Alkalmazott nincs a cégben, csak a két tulajdonos magánszemély tag. A fenti biztosítás megkötése esetén a cég elszámolhatja-e költségként a befizetett biztosítási díjakat? A 130 000 Ft adójóváírás/év megilleti-e a magánszemélyeket? A nyugdíjkorhatár elérésekor, a biztosító szolgáltatása esetén a magánszemélyek részére kifizetett összeg adókötelesnek minősül-e, ha igen, milyen adókötelezettség terheli a szolgáltatást mind a cég mind a magánszemélyek esetében? A szolgáltatás felvehető-e egyösszegben vagy csak járadék formájában? Köszönettel: Reményi Győzőné

Családi adókedvezmény - kedvezményezetti státusz Kérdés

Tisztelt Szakértő! A jogszábály értelmezése során a következő kérdés merült fel bennem. Amennyiben egy egyetemi tanulmányait végző gyermek, még a szülő háztartásában él, úgy a családi kedvezmény milyen formában érvényesíthető rá? Csak a létszámot növelő eltartottkén vagy utána is érvényesíthető a kedvezmény? Például: édesanya egyedül neveli általános iskolás és egyetemista gyermekét. Így a kérdés az volna, hogy 2x100 000 vagy pedig a megemelkedett 100 000 forintot érvényesítheti csupán áltálanos iskolás gyermeke után? Köszönöm szépen előre is a válaszát: Üdv, János

Tájékoztatót közölt a NAV az 1 százalékos felajánlások kedvezményezetti köréről Cikk

A NAV internetes honlapján 2017. szeptember 15-étől elérhető az a kimutatás, amely a 2017. rendelkező évben érvényes felajánlással érintett kedvezményezettek adatait tartalmazza.

Részesedés átruházása miatt így változik a cégek adóalapja Cikk

Ismertetjük, milyen hatással van a tulajdoni részesedések átruházása az átruházó, illetve a vevő (kezdeményezett) társasági adóval kapcsolatos kötelezettségeire.

Egyéni vállalkozó biztosítási díja Kérdés

Tisztelt Adózóna! Egyéni vállalkozó ügyfelem kockázati biztosítást szeretne kötni magára, melynek a kedvezményezettje (abban az esetben, ha ő meghalna) az alkalmazottja, munkatársa lenne. Kérdésem: ennek a biztosításnak a díja elszámolható az egyéni vállalkozónál költségként? Mikor fizetnék ezt ki a dolgozójának? Csak az ő elhalálozása után? Hogyan adózna ez az összeg? (A most hatályos jogszabályok alapján?) Köszönettel: Ötletmozaik Kft.

Családi adókedvezmény 3 gyerek után 2017-ben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy három gyermeket nevelő házaspár 2 gyermek után családi pótlékra jogosult (középiskolai tanulók), a harmadik egyetemista, tehát nem jár utána családi pótlék. Az a kérdésem, hogy mennyivel csökkenthető a szülők jövedelemadó-alapja (440 000 vagy 660000 Ft/hó)? Köszönettel: Vadoba József

Kiva – kedvezményezett foglalkoztatottak köre Kérdés

Tisztelt Szakértő Asszony! Köszönöm válaszát, a törvényből én is ezt olvastam ki, viszont igen elbizonytalanított, hogy az NGM kiva kalkulátorának 14. sora engedi levonni úgy, hogy még egyéb kedvezményezettek közé besorolja. A 7. hivatkozás magyarázatánál mindezt meg is erősíti, kifejezetten utalva a mezőgazdasági munkakörben foglalkoztatottakra! Üdvözlettel!

Kiva – kedvezményezett foglalkoztatottak köre Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kiva számításánál a kedvezményezett foglalkoztatottak után érvényesíthető kedvezményezettek körébe beletartoznak-e a mezőgazdasági munkakörben foglalkoztatott munkavállalók, akik után szochokedvezményt lehet igénybe venni? Üdvözlettel!

Elvesztheti adóelőnyét – szavakon lovagolhat az adóhatóság Cikk

Ha egy jogügylet fő célja az adóelőny elérése, akkor ezt 2017. január 1-jétől nem lehet érvényesíteni. Mindez jelentős szigorítás, hiszen eddig ilyen átminősítés csak akkor fordulhatott elő, ha a jogügylet „kizárólagos” célja az adóelőny elérése volt – figyelmeztetett Jancsa-Pék Judit, a LeitnerLeitner vezető tanácsadója. Ez az egyetlen szó különbség, akár a vállalati struktúra tervezett átalakításának 2016-os megvalósítását is indokolttá teheti.

Nappali főiskolás utáni adókedvezmény figyelembevétele Kérdés

Tisztelt Szakértő! Három eltartott gyermekből kettő nappali tagizatos főiskolás, a harmadik kedvezményezett eltartott. Az egyik főiskolás kötelező szakmai gyakorlaton vesz rész, ami hérom hónapos. Augusztus hónapra minimálbér alatt kapott juttatást (nem vontak tőle ssem szja-t, sem járulékot) de szeptember hónapban a minimálbér feletti fizetést kapott (ekkor a minimálbér feletti részt már terhelte levonás). Ugyanez várható október hónapban is. Kérdés: a szülő a családi adókedvezmény szempontjából beszámíthatónak veheti ezt a gyermeket? Ha igen, hány hónapra? Kedvezményérvényesítés megszüntetését kell-e kérnie a munkáltatótól, ha igen, melyik hónaptól? Előreláthatóan ez a munkahely a nappali főiskola mellett további hónapra is igényt tartana a főiskolás munkavégzésére. Ekkor hogyan alakul a továbbiakban a családi adókedvezmény? Köszönettel várom válaszát.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Adott kölcsön kamata

Nagy Norbert

adószakértő

Kockázati életbiztosítás adózása

Adózóna  szerkesztőség

kérdések és válaszok

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink