411 találat a(z) külföld cimkére

Vadászegyesület számlázása belföld-külföld Kérdés

Tisztelt Szakértő ! Vadászegyesületnek "Vadgazdálkodás, vadgazdálkodási szolgáltatás" a fő tevékenysége. A földtulajdonosi közösségnek fizet a területért számla ellenében. 1. Élő mezei nyúl, vaddisznó, dán hús, róka minta, őzbaklelövési díj, trófeaértékesítés történik magyarországi adószámmal rendelkező cégeknek és áfásan. Az egyesület az áfában az általános szabályokat választotta. 2. Külföldi magánszemélynek is áfásan számlázott. Kérdésem: helyesen járt-e el hogy így számlázott az 1. és a 2. esetben? A NAV 2017/33 állásfoglalásan az szerepel hogy a bérvadászat főszabály szerint adómentes. Választhatnánk: a 86. § (1) bekezdés l pontja szerinti mentességet a fentiekre tekintettel? Ha igen, belföldön mentesen számlázhat? Külföldre közösségi adószámmal rendelkezőnek mentes, külföldi magánszemélynek áfás számla? Milyen nyomtatványon tudom megtenni, ha lehet választani? Köszönettel!

Munkavégzés kiküldetésben ünnepnapon Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik munkavállalónk augusztusban a holland anyavállalatunknál fog munkát végezni kiküldetésben. A munkavállaló munkarendje egy teljesen átlagos 5/2-es munkarend napi 8 órás munkaidővel. A munkavállaló természetesen a magyar munkajog alapján végzi a munkáját. 2019 augusztusában lesz egy munkanap-átcsoportosítás, és ez okozza a problémát, mivel Hollandiában a magyarországi ünnepek alatt természetesen munkát kell végezni. Augusztus 19-20-án túlmunkát fogunk elrendelni neki, hiszen Magyarországon nem végezne munkát, viszont a kérdés, hogy mit kezdjünk az augusztus 10-ei szombati munkanappal, ahol ő Magyarországon munkát végezne, de Hollandiában nem lesz munkavégzés. Azt nem tartom jó megoldásnak, ha arra a napra nem osztom be a munkaidejét, és így jövedelemre sem jogosult. Én inkább afelé hajlok, hogy arra a napra kiadok neki egy nap szabadságot. Kérem véleményét, állásfoglalását a fenti ügyben.

Koncertszervezés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném segítségét kérni a következő kérdésben. Az egyik magyar kft. koncerteket szervez Magyarországon és szomszéd országokban is. 1. Kérdés: ha külföldön szervez koncertet, kell-e ottani országban adózóként regisztrálnia? Milyen a koncert jegyeinek áfája? Van különbség, ha magyar nézőnek vagy külföldi nézőnek adja? 2. Kérdés: az előadók között van külföldi. Ha fizet nekik fellépési díjat, esetleg hotelszolgáltatást fizet a kft. az előadói koncert idejere, akkor hogyan lehet számolni a hotelköltségszámlát és az előadónak kifizetett fellépési díját? (A külföldi előadónak nincs magyar TAJ száma, sem adóazonosító jele). Előre köszönöm a segítséget!

Továbbra is sok koros autót hozunk be külföldről Cikk

Tovább nőtt a használt autók importja az első negyedévben, a Magyarországra hozott használt kocsik 61 százaléka tíz évnél idősebb volt – ismerteti a Das WeltAuto az MTI-hez eljuttatott közleményében.

Külföldről behozott használt autó vásárlásának veszélyeire figyelmeztet a NAV Cikk

Magyarországon folyamatosan emelkedik a külföldről behozott használt autók száma. Első hallásra jó üzletnek tűnhet Nyugat-Európából származó autót vásárolni. Ha azonban a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) ellenőrzési tapasztalatait górcső alá vesszük azonnal látható, hogy a köztudatban még mindig jobb választásnak vélt, esetleg a hazai árakhoz képest valamivel olcsóbb, külföldről származó autók sok esetben többe is kerülnek, mint a magyar tulajdonostól vásárolt kicsit drágább négykerekűek – figyelmeztet honlapján a NAV.

Illetékmentesség Kérdés

Tisztelt Adózóna! Házastársak közötti illetékmentesség témában szeretném véleményüket kérni: Adott egy házaspár, a férj jelenleg egy munka miatt életvitelszerűen Németországban tartózkodik. A feleség itthon él és dolgozik Magyarországon. A férj tőzsdén jegyzett értékpapírt adna ajándékozással a feleségnek. Kérdésünk, az ajándékozás Németországban jelent adózási eseményt, vagy Magyarországon. esik illetéktörvény hatálya alá? Segítségüket előre is köszönjük!

Külföldi fuvarozói napidíj törtnapokra Kérdés

Amennyiben a gépjárművezető minden nap 2 órát tölt külföldön, ezek a törtnapok összeszámíthatók, és ha minden napra 15 eurót kap, akkor 4 nap alatt a 4*2órára kapott összesen 60 euró adómentes napidíj lesz?

Brexit probléma külföldre szolgáltatónál Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katás, alanyi mentes egyéni vállalkozó vagyok. Információtechnológiai szolgáltatást végzek (6202 TEÁOR) az Egyesült Királyságban (UK) bejegyzett cég részére. Havonta benyújtom a 1965-ös áfabevallást és a 19A60-as összesítő nyilatkozatot. Olvastam a NAV honlapján található Brexit információkat, azonban a szolgáltatást végzőkről nincs benne szó, legalábbis én nem találok olyasmit, ami kihatással lesz a vállalkozásomra. Azt gondolom, hogy megállapodás nélküli Brexit esetén az áprilisra vonatkozó 1965-ös bevallást benyújtom, s ott a 91. sorban közlöm az adatot, de semmi mást nem kell kitölteni. S ezután nem kell a 19A60-as nyilatkozatot sem benyújtani. Lehetséges, hogy az esetemben a fentiek szerint folytatódik tovább? Esetleg lesz más változás, amit nem vettem észre? Válaszát előre is köszönöm.

Cégautóadó a külföldi telephelyen lízingelt személygépkocsik után Kérdés

Tisztelt Adózóna! Társaságunk Németországban telephelyet létesített. A külföldön foglalkoztatott munkavállalók munkába járásához (a munkavégzés időtartama tartós, 183 napot meghaladó) a társaság több személygépkocsit lízingel. Ezek a személygépkocsik német rendszámmal ellátottak, Magyarországon nem közlekednek. A személygépkocsihoz kapcsolódó üzemanyagköltséget, adókat, biztosításokat a társaság a német telephely költségeként, külön főkönyvi számon, elkülönítetten a számviteli törvény előírásai szerint a könyvekben rögzíti. Ezeket a költségeket a telephely német könyvelése is rögzíti, ezek a német "társasági adó"-val szemben kerülnek elszámolásra. A fentiek alapján társaságunknak ezek után a személygépkocsik után keletkezik-e cégautóadó-fizetési kötelezettsége?

Egyéni vállalkozó nyugdíjazása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó 2019. 03. 15-én tölti be nyugdíjazásához szükséges 64. születésnapját. Mivel Romániából is járna neki nyugdíj, de nem kezdte el időben intézni, így ez el fog húzódni. A Nyugdíj Igazgatóságon az ügyintéző azt mondta neki, hogy akár 1-2 évig is elhúzódhat a két ország közti egyeztetés. Igaz, hogy addig nem kap a nyugdíjról határozatot, és nem minősül öregségi nyugdíjasnak? Vagyis ugyan úgy kell továbbra is fizetni maga után a vállalkozásban a járulékokat? Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: Bodolai Marianna

Külföldön biztosított egyéni vállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magánszemély Ausztriában biztosított alkalmazottként, heti 39 órás munkaviszonnyal rendelkezik. Jelenleg beteg, amire vonatkozóan kintről kap járandóságot (táppénzt). Betegsége huzamosnak ígérkezik, műtét vár rá. Itthon egyéni vállalkozást szeretne indítani katásként. Az alábbi kérdések merültek fel: 1. Minősülhet-e nem főállású vállalkozónak? 2. Válthat-e vállalkozói igazolványt a táppénz ideje alatt? (Várható nyári munkáira már most meg kellene kötni a szerződéseket.) 3. Ha igen, mentesülhet-e a kata fizetése alól azokra a hónapokra, míg igazoltan beteg? Válaszukat köszönöm. Némethné Takács Krisztina

Használtgép-kereskedelem Kérdés

Tisztelt Adózóna! Egyéni vállalkozó külföldről (EU) behozott gépjárműveket szeretne továbbértékesíteni. Szeretnék ezzel kapcsolatban átfogó tájékoztatást kapni. (Áfakötelezettség, bevallás beszerzéskor, bejelentési kötelezettség, továbbértékesítéskor alkalmazandó szabályok: áfakötelezettség, bevallás, számlaforma.) Válaszukat előre is köszönöm!

Katás egyéni vállalkozó Ausztriában szolgáltat Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni hogyan számláz az a katás, áfás egyéni vállalkozó, aki Ausztriában dolgozik építőiparban (festő) osztrák cégnek, aki rendelkezik közösségi adószámmal. Ausztriában rendelkezik napi 8 órás bejelentett jogviszonnyal, viszont itthon mint egyéni vállalkozó is tevékenykedik, természetesen Ausztriában is a főállásán kívül, amit a magyar egyéni vállalkozásából számlázza ki. Kértem neki közösségi adószámot, viszont a számlázással nem vagyok teljesen tisztában. Köszönöm a segítséget előre is! Üdv Neumanné

Külföldön bérelt autó utáni cégautóadó Kérdés

Tisztelt Szakértő! A https://adozona.hu/kerdesek/2019_1_17_Kulfoldon_berelt_auto_utani_cegau_ose cimen található kérdésre adott válaszhoz lenne további kérdésem. Mi történik akkor, ha mondjuk február 3-10. között béreljük az autót külföldön? Ebben az esetben az adókötelezettség március 1-jén keletkezik, és február 28-án szűnik meg a törvény szövege szerint. Jól értelmezem a törvényt? Válaszukat előre is köszönöm.

Külföldön bérelt autó utáni cégautóadó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Külföldön bérelt autók után fizetendő cégautóadó kapcsán lenne egy kérdésem. A NAV oldalán található információs füzet szerint a hatósági nyilvántartásban nem szereplő (külföldi rendszámú) személygépkocsi után az adókötelezettség annak a hónapnak az első napján keletkezik, amelyet megelőző hónapban a személygépkocsi után költséget számoltak el. Az adókötelezettség annak a hónapnak az utolsó napján szűnik meg, amelyben a személygépkocsi után a használó utoljára számolt el költséget. Ez számomra azt jelenti, hogy ha valaki úgy bérel autót, hogy csak egy adott hónapban számol el rá költséget, akkor hamarabb van a kötelezettség megszűnése mint a keletkezése, tehát nem kell adót fizetni. Jól értelmezem ezt a bekezdést? Köszönöm

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Használt ruha értékesítése külföldre II.

Adózóna  szerkesztőség

kérdések és válaszok

Gyesről visszatérő szabadságának kiszámítása felmondáskor

Czeglédi Bernadett

munkajogi és társadalombiztosítási szakértő

Befektetési számla

Nagy Norbert

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink