21 találat a(z) iskolarendszerű képzés cimkére

Iskolarendszerű képzés díjának könyvelése Kérdés

Iskolarendszerű képzés költségeinek átvállalása Kérdés

Hogyan dönthető el egy képzésről, hogy az iskolarendszerű képzés-e? Kérdés

Iskolarendszerű képzés adózása Kérdés

Dolgozók iskolában: szja-vonzatok Cikk

A jelenleg hatályos szabályok eltérően rendelkeznek az iskolarendszerű és az iskolarendszeren kívüli képzés adókötelezettségéről: az iskolarendszerű képzés esetében a juttatás 2019-től – munkavállalóknál – bérjövedelemként vált adókötelessé, míg az iskolarendszeren kívüli képzés költségeinek átvállalása révén a törvényben meghatározott feltételek fennállásakor nem keletkezik a jövedelem megállapításánál figyelembe veendő bevétel. 2019 előtt a munkáltatónak kellett a közterheket megfizetnie a képzéssel kapcsolatos kiadások után.

Bérként adózó juttatások Kérdés

Iskolarendszerű képzés díja utáni adók és járulékok Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik alkalmazottunk iskolarendszerű képzésben vesz részt. Az egyetem a tandíj összegét cégünk részére számlázta. Ezen számlakifizetés munkaviszonyból származó jövedelemként adózik? Milyen jogcímen számfejthető? A számla összegét bruttónak vagy nettó összegnek kell tekintenünk, azaz fel kell-e bruttósítani a kifizetett számla összegét, vagy a tényleges számla összegét kell jövedelemnek tekinteni, amelyből az adókat és járulékokat le kell vonni? Köszönöm előre is válaszát. Üdvözlettel: Pappé G. Márta

Tandíj adózása iskolarendszerű képzés esetén Cikk

A képzések szja-kötelezettségének áttekintése az ősszel induló képzések tandíjának megtérítése miatt aktuális, de amiatt is fontos vele foglalkozni, mert a nyár folyamán megjelent az adóhatóság ide vonatkozó tájékoztatása.

Iskolarendszerű képzés támogatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az iskolarendszerű képzés támogatásának adózásáról kérdeznénk. Ettől az évtől ez a juttatás nevesítve, illetve hivatkozással sincs az szja-törvényben, vagyis ha adunk, támogatunk így egy munkatársat, akkor a juttatás bérként adózik. Van egy ilyen esetünk, mivel tavaly kezdődött a képzése, és van még két féléve. Van tanulmányi szerződés a munkáltató és a munkavállaló között, van szerződés a képző egyetem és a munkavállaló között is. 2018. évben az intézményünk nevére, címére lett kiállítva a számla, kifizettük az egyetemnek a tandíjat, és adózott utána intézményünk a 2018. évi szabályoknak megfelelően. Most, a 2019. évben hogyan lesz helyes az elszámolás? Ha számlát kapunk ismét az intézményi névre, címre, és átutaljuk a teljes összeget az egyetemnek, mi a helyes gyakorlati megoldása annak, hogy a munkavállaló is adózzon? Számfejteni kell a munkavállaló részére a teljes összeget (tandíjat a számla szerint), és a járulék része –hozzájárulása alapján –levonásra kerül a következő béréből (KIRA számfejtés)? Természetesen a nettó pedig nem kerül számára kifizetésre. Helyes ez így? A másik mód, ha a munkavállaló részére számfejtjük a tandíj összegét, megkapja a nettót, kiegészíti, és megfizeti közvetlenül ő az egyetem részére. Csak ebben az esetben az intézmény nem kap számlát. A kifizetés alátámasztásául a szerződés szolgál. A második megoldás egyszerűbbnek tűnik. Köszönjük fáradozását és várjuk szíves válaszát! Üdvözlettel.

Iskolarendszerű képzés – munkáltatói kötelezés esetén Kérdés

Kedves Szakértő! A https://adozona.hu/szja_ekho_kulonado/Az_iden_atvallalt_tandij_adozasa_QTACWD cikkhez lenne kérdésem. A munkáltató kötelezi munkavállalóját, hogy a munkaköre betöltéséhez szükséges végzettséget szerezze meg, ennek érdekében beíratja iskolarendszerű képzésre, a példa kedvéért felsőfokú intézménybe a munkáltató költségére. Ebben az esetben nem merül fel, hogy ez a tandíj átvállalása, tehát nem a munkavállaló jövedelmeként kezelendő a felsőoktatási intézménynek kifizetett tandíj, ha jól értem. Válaszát köszönöm!

Iskolarendszerű képzés – kinek a nevére szólhat a számla? Kérdés

Iskolarendszerű képzés tandíjának munkáltató általi átvállalása (számla ellenében történő megtérítése a dolgozó számára tanulmányi szerződés alapján) esetén a tandíjról az intézmény által kiállított számla a munkáltató vagy a munkavállaló nevére kell hogy szóljon, avagy mindkettő elfogadható?

Így támogathatja a munkáltató dolgozója iskolarendszerű képzését Cikk

Idén január 1-jétől az szja-törvény már nem sorolja a béren kívüli juttatások közé az iskolarendszerű képzés költségének munkáltató által történő átvállalását, de úgy rendelkezik, hogy a munkáltató (ideértve a személyesen közreműködő tagja esetében a társas vállalkozást is) 2016. december 31-ét követően a 2016. december 31-én hatályos szja-törvény 71. paragrafus (6) bekezdésének d) pontjában meghatározott feltételekkel, de értékhatár nélkül egyes meghatározott juttatásként továbbra is részt vállalhat – a pénzbeli támogatásnál kedvezőbb adózás mellett – a munkavállaló tanulmányi költségeinek finanszírozásában.

Iskolarendszerű képzés adózása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk munkatársainak 12 ezer forint Erzsébet-utalványt ad (ezen kívül más cafetériaelem nincs). Ezen túl támogatja a dolgozó iskolarendszerű képzését, ami félévente (február és szeptember) 200 ezer forintot tesz ki. Hogyan kell adóznia ez utóbb után a vállalatnak? Köszönöm válaszukat!

Iskolarendszerű képzés elszámolása egyéni vállalkozásban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy egyéni vállalkozó felesége heti 8 órában munkaviszonyban van bejelentve az egyéni vállalkozásba. A feleség munkaviszonya gazdasági tárgyú oktatáshoz kapcsolódik, tehát oktatást végez felsőfokú oktatási intézményekben. Ennek a szolgáltatásnak az ellenértékét az egyéni vállalkozó férj számlázza ki az oktatási intézményeknek. A feleség beiratkozik egy gazdasági témájú iskolarendszerű képzésbe. A feleségnek ez nem az első diplomája. Ez már továbbképzés. Az egyéni vállalkozó elszámolhatja-e adómentesen költségként az egyéni vállalkozásban az iskolarendszerű képzés tandíját, vizsgadíját, a tankönyveket és az egyéb felmerülő költségeket? Köszönöm előre is a válaszát!

Oktatás támogatása Kérdés

Egy kft. szerződésben vállalta, hogy a munkavállalója részére támogatást nyújt a tanulmányaihoz. A munkaköréhez, a tevékenységhez a tanulmány nem feltétlenül szükséges, a szakirányt a munkavállaló választja, a munkáltató semmire nem kötelezi. Milyen feltételekkel (elszámolás módja, adóvonzat) juttatható a munkavállaló részére támogatás, ha iskolarendszerű, illetve nem iskolarendszerű, valamint tevékenységgel összefüggő és nem összefüggő tanulmányról beszélünk (a munkáltató nem kötelezi). Elszámolható/támogatható-e munkavállaló tekintetében a már meglévő érettségijéhez kapcsolódó érettségi vizsga díja, ami arra irányul, hogy az érettségi jegyeit javítsa. Kifizethető-e olyan oktatás költsége, amely végzettséget nem ad (például nyelvoktatás nyelvvizsga nélkül), illetve amely csak otthoni tanuláshoz kapcsolódik, például interneten rendelhető otthoni nyelvcsomagok (könyv+cd)?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Iparűzési adó

Szipszer Tamás

adószakértő

Családi gazdaság kilépő tagja

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Munkabért terhelő párhuzamosan több letiltás

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink