18 találat a(z) havibér cimkére

Melyik országban adózik a szabadság? Kérdés

Havibér, egyenlőtlen munkaidő Kérdés

Munkaidőkeret kötött munkarend esetében Kérdés

2022. december 26. Kérdés

Szerződés szerinti havi jövedelem bérformaváltozás esetén Kérdés

Minimálbér, garantált bérminimum: megjelent a kormányrendelet a részletekkel Cikk

Már hivatalos, hogy január 1-jétől 200 ezer forintra nő a minimálbér és 260 ezer forintra a garantált bérminimum. A Magyar Közlöny 229. számában megjelent 703/2021. számú kormányrendelet más részletszabályokat is rögzít.

Távolléti díj számítása bérformaváltozás esetén Kérdés

Havibér esetén hétvégi ünnepnap Kérdés

Munkaidőkeretes munka ünnepnapon, havibéreseknél Kérdés

Havibéres időkeretes távolléti díj számítás Kérdés

https://adozona.hu/kerdesek/2020_3_30_haviberes_idokeretes_tavolleti_di_jrs A fenti címen feltett kérdésre megkaptam válaszát, köszönöm. A számomra a kérdés továbbra is az, hogy hogyan számítódik a távolléti díj, vagyis betegszabadság esetén a korábbi példánál maradva, alapbér/160 vagy alapbér/144 70 százaléka a betegszabadság órabére?

Ezek a munkabér elemei Cikk

Miből tevődik össze a havi bruttó munkabér? – kérdezte az Adózóna olvasója. Dr. Hajdu-Dudás Mária ügyvéd válaszolt.

Munkaszüneti nappal érintett héten elrendelhető túlóra Kérdés

Havibéres munkavállaló heti munkaideje 40 óra. Ha az ünnepnap hétköznapra napra esik, 16 óra (hétközi, hétvégi) túlóra elrendelhető számára? A heti munkaidő nem haladja meg a 48 órát, a napi pedig a 12 órát, és ebbe a rendkívüli munkaidő tartamát is be kell számítani. Olyan munkahéten azonban, amikor csak 4 munkanap van, 1 pedig munkaszüneti nap, akkor hogyan alakul a heti munkaidőre vonatkozó korlátozás?

Távolléti díj alkalmazása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérném segítségét. A bérprogram beállításai között havibér esetén lehetőség van mind a munkaszüneti napi távollét, mind a fizetett szabadság távollét díjazására alapbér alapján vagy távolléti díj alapján. Mindkettőnél külön-külön ki kell választanom, hogy alapbér alapján vagy távolléti díj alapján számolom el. Kérdésem, hogy mi különbség van a 2 alkalmazási lehetőség között. Tehát nem az érdekel, hogy ha így számolom, több jön ki, ha úgy akkor, kevesebb, hanem megválaszthatja-e a munkáltató, hogy havibéres estében melyiket használja, vagy szabályozza-e ezt valami? Melyiket célszerű választanom? Gondolok itt arra például, hogy általános munkarendben csak az alapbér szerinti díjazást (olyan munkáltatónál, ahol nincsenek pótlékok) érdemes választani, míg munkaidő-keretes esetén (ahol valószínűleg lesznek pótlékok is) távolléti díj szerinti elszámolást kell választani a munkaszüneti napra vagy éppen a szabadságra. Továbbá kérdésem, hogy ugye jól tudom, havibéres munkaidő-eretes esetén, ha nincs beosztva és nem is végez munkát hétköznapra eső munkaszüneti napon, arra semmiféle alapbér, sem távolléti díj nem jár, tehát 0 Ft (mivel nem csökkent a teljesítendő munkaidő). Kérdéseim kizárólag havibéresre vonatkoznak. Válaszát előre is köszönöm.

Egybefüggő, hat hetet meghaladó szakmai gyakorlat díjazása Kérdés

Kedves Szakértő! Tisztában vagyok a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény 44. § (1) bekezdésével, a hallgatói munkavégzés szabályaival, azonban a kérdésem, hogy a HAVI minimálbér 15%-át (20 700 forint) vesszük alapul a hat hetet meghaladó egybefüggő szakmai gyakorlat díjazása esetén, vagy a HETI minimálbér 15 százalékát? A törvény nem mondja ki egyik lehetőséget sem, bár épp ezért számomra az értelmezés a HAVI minimálbér 15 százaléka melett szól. De találtam olyan véleményezést más portálon, amely szerint "a gyakorlat hetekben történő számolása indukálja, hogy a juttatást is egy hétre nézve számolja, azaz a legkisebb heti munkabér tizenöt százaléka a minimum fizetendő. Várom mihamarabbi válaszukat, Köszönettel, H. Csilla

Készenléti munkakör Kérdés

A kft. betegszállítással foglalkozik az OEP-pel kötött szerződés alapján. A betegszállítást kisbuszokkal végzik, mely B kategóriás jogosítvánnyal vezethető. A napi munkaidő: telephelyről indul, reggel 6 órakor az adott településeken felveszi a betegeket és az egészségügyi intézménybe szállítja, ott az adott járóbeteg-szakrendelőhöz kísérik és átadják a beteget, akiket ezt követően ellátnak kivizsgálnak. Ezt követően a gépkocsivezető és a betegkísérő átlag 3-4 órát várakozik. A várakozás 9,oo-tól 13,30-tól 14,oo közötti időszakig tart, majd a betegeket visszakísérik az autóhoz és a lakóhelyére szállítják. Ezt követően a betegszállító autóval visszamegy a telephelyre és leadja a napi dokumentációkat. Kérdésem: ezen napi munkarend alapján a munkakör készenlétinek minősíthető-e, és jogszerű ha a munkáltató a napi munkaidő mértékét napi 10 vagy 12 órában állapítja meg, és a havidijas munkavállaló részére kell-e plusz dijazást fizetnie?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Devizában kapott kölcsön kamata

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Pótbefizetéssel terhelt kft. üzletrészének eladása

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Duális képzés

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink