58 találat a(z) határozott idejű munkaviszony cimkére

Próbaidő alatti felmondás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Határozott idejű munkaszerződéssel dolgozó munkavállaló, aki még a próbaidejét tölti, elment táppénzre. Felmondhat-e a munkáltató a próbaidős, de táppénzen lévő dolgozónak? Köszönettel.

Gyedre jogosultság Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy munkavállalónak 2017. 01. 20-án jár le a határozott időre szóló munkaszerződése. Jelenleg munkaviszonyban áll a cégnél, már 2014. 05. 13. óta, tehát a 365 nap bizosítási jogviszonya fennáll. A munkavállaló idén 2016. 09. hó végén fog szülni. A csedet és a gyedet a munkáltató még 2016 szeptemberében igényelni fogja, de jogosult lesz-e a munkavállaló a gyedre továbbra is akkor, ha a munkaszerződése lejár (2017. 01. 20-án), és már nem lesz biztosított? Éri-e bármilyen hátrány az ellátás összegét és idejét tekintve azután, ha a biztosítási jogviszonya megszűnik?

Próbaidős kirúgások: amikor a munkavállalónak áll a zászló Cikk

A határozott idejű munkaviszony megszűnését, valamint a próbaidő azonnali hatályú megszüntetését nem kell indokolnia a munkáltatónak. Felmerül a kérdés, hogy vajon ez minden esetben igaz-e? A válasz: nem. Nézzük meg egyenként ezeket az eseteket!

Fizetés nélküli szabadság Kérdés

Tisztelt Szakértő! Határozott idejű munkaszerződésnél fizetés nélküli szabadság engedélyezése esetén (tanulmányi okokból) a munkáltató hogyan szüntetheti meg a munkavállaló jogviszonyát, ha a kapcsolattartás elmaradt mindkét részről? Köszönöm válaszát.

Határozott idejű munkaviszony bérfizetés Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkáltató határozott idejű (07.15.- 08.12.) munkaszerződést kötött egy felsőoktatásban résztvevő hallgatóval, gyakornoki munkára. A munkaszerződés szerint a munkabére ezen időszakra 80 ezer forint, melyet a határozott idő lejártát követő 5 munkanapon belül fizet meg. A bérszámfejtést és a 1508-as bevallást havi szinten lehet teljesíteni. Hogyan járunk el ilyenkor? A júliusi hónapra nulla forintot számfejtünk, és vallunk be, majd az augusztus hónapra számfejtjük a teljes összeget? Köszönettel.

Felmondás: mikor kell indokolás, és mi lehet az, mikor jár végkielégítés? Cikk

Felmondással a határozott és határozatlan idejű munkaviszony egyaránt megszüntethető. A felmondási idő eltér attól függően, hogy azt ki kezdeményezte.

Határozott idejű munkaviszony megszüntetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésre szeretnék választ kapni. Egy cég a munkavállalóját határozott idejű szerződéssel vette fel, melynek lejárata 2014.12. 31. A munkavállaló 2014. 11. 28-tól táppénzen van előretudhatóan hónapokig. A munkáltató írásos tájékoztatás mellett megszüntetheti-e a határozott idő lejártával a munkaviszonyt a táppénzes időszak alatt?

Határozott idejű munkaviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Határozott időre felvettünk egy munkavállalót, a szerződésében heti 40 órás munkaviszonyt határoztunk meg. Az elvégzendő munka változása miatt a heti óraszámát 20 órára csökkentenénk.Törvényesen megtehetjük-e? Válaszát előre köszönjük.

Gyed kérdés Kérdés

2013. januártól szerződéses munkaviszonyban állok 2014. augusztus 31-éig. Jelenleg terhes vagyok, és táppénzen. A szülés várható ideje: 2015. január 10. 2014. szeptember 1-jétől elmennék munkanélkülinek, körülbelül másfél hónapig kapom az ellátást. Utána elhelyezkedek dolgozni, és december 10-étől valószínű, hogy terhességi gyermekágyi segélyre szeretnék menni. Szíveskedjenek megírni, hogy jogosult leszek-e terhességi gyermekágyi segélyre, és gyedre! Miből számolják a gyedet és a terhességi gyermekágyit? Esetleg ha még egy gyermeket vállalok, amikor gyesen vagyok, akkor jár-e ismét a gyed? Köszönöm válaszukat.

Tilos a próbamunka! Csak így lehet tesztelni a leendő dolgozót Cikk

A próbaidő kikötésével a munkáltató és a munkavállaló lehetőséget nyer arra, hogy „kipróbálják” egymást, és e próba sikerétől vagy sikertelenségétől teszik függővé munkaszerződés hatályának a megszűnését. Kérdés, hogyan, és meddig lehet jogszerűen kikötni a próbaidőt, ennek tartama alatt hogyan szüntethető meg a munkaviszony, kiadható-e szabadság?

Tgyás, gyed határozott idejű munkaviszony esetén Kérdés

Tisztelt Szerkesztőség! A következő kérdésben kérem állásfoglalásukat:gyesről visszatérő anyuka 3 hét munkanélküli ellátás után 8 hónapja folyamatosan dolgozik határozott idejű munkaszerződéssel. A munkaszerződését 2 havonta hosszabbítják meg a munka mennyiségétől függően. A munkavállaló kisbabát tervez és közölték vele, hogy 2013.december 20-án a cég a gépsor leállása miatt a munkaviszonyát megszünteti, majd január 10-étől ígéretet kapott a további foglalkoztatásra határozott idejű munkaszerződéssel. Kérdésem elég összetett. A munkavállaló dec.20-jan.10-ig munkanélküli ellátást igényeljen, és várjon a 2014-es munkaszerződés hosszabbítására, vagy próbáljon meg erre a 20 napra elhelyezkedni? A munkaviszony folyamatossága miatt kérdezem a későbbi ellátások folyósítása érdekében. Ha az ígérethez híven tovább foglalkoztatják, a határozott idejű szerződés lejárata előtt terhes lesz, és ezt a foglalkoztatónak bejelenti, jogosult-e táppénzre abban az esetben, ha a határozott idejű szerződése lejár? Ha a határozott idejű szerződés lejár, nem hosszabbítanak, és a terhes kismama szüléséig még van 4 hónap, akkor milyen ellátásokra lesz jogosult? Mit tanácsol ilyen esetben? Ki jogosult 2014-ben tgyás, gyed ellátásra? Kérem írja meg, hogy az ellátások alapja mekkora az összeg, akkor ha 2014-ben születik a baba? Várom megtisztelő válaszát! Köszönettel: Szabó Anita

Felmondás: amikor kötelező indokolni és amikor nem Cikk

A munkaviszonyt a munkavállaló és a munkáltató egyaránt megszüntetheti felmondással, azonban különbség van a határozott és a határozatlan idejű munkaviszony esetén közölt felmondás, a felmondási idő tartama, a végkielégítésre jogosultság, továbbá az indokolási kötelezettség között. Összefoglaltuk.

Meddig tarthat a határozott idejű munkaviszony? Cikk

Hányszor lehet határozott idejű munkaviszonyra szóló szerződést hosszabbítani, s meddig tarthatt egy határozott időre szóló munkaviszony? Olvasónk kérdésére Horváth Linda, az Adózóna munkajogásza válaszol.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kapcsolt vállalkozás?

Antretter Erzsébet

adószakértő, igazgató

Niveus Consulting Group Kft.

Adószámos magánszemély könyvkiadó

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink