48 találat a(z) bizalmi vagyonkezelés cimkére

Bizalmi vagyonkezelés – üzletrészeladás Kérdés

DAC 5: tényleges tulajdonosokra vonatkozó információk megosztása Cikk

Cikksorozatunk ötödik részében a gazdasági társaságok, egyéb jogi entitások és a bizalmi vagyonkezelésben kezelt vagyon tényleges tulajdonosára, tulajdonosaira vonatkozó információk megosztásával kapcsolatos főbb tudnivalókat foglaltuk össze.

Bizalmi vagyonkezelés: mutatjuk a személyi jövedelemadót érintő szabályokat Cikk

Jelen cikkünkben a bizalmivagyon-kezelési struktúra személyi jövedelemadót érintő legfontosabb szabályait foglaltuk össze.

Bizalmi vagyonkezelés a társasági adóban Cikk

Írásunkban a bizalmi vagyonkezelési struktúra társaságiadó-kezelésével kapcsolatos legfontosabb szabályokat foglaltuk össze.

Bizalmi vagyonkezelésnél felmerülő illetékkötelezettségek Cikk

Írásunkban a bizalmi vagyonkezelési struktúrával kapcsolatban felmerülő legfontosabb illetékszabályokat foglaltuk össze.

Illetékkötelezettség és illetékmentesség vagyonkezelő alapítványoknál Cikk

A vagyonkezelő alapítvány vagyonszerzése jellemzően illetékköteles, személyes illetékmenteség nem illeti meg. Természetesen, ha a vagyonszerzés célja vagy formája miatt az illetékekről szóló törvény (Itv.) illetékmentességről rendelkezik, az a vagyonkezelő alapítvány esetében is érvényesíthető. Ezen kívül – a vagyonkezelő alapítványok, illetve kedvezményezettjeik tekintetében – sajátos rendelkezést tartalmaz az illetéktörvény.

Bizalmi vagyonkezelés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Bizalmi vagyonkezeléssel kapcsolatos gyakorlati kérdésekre szeretnék választ kapni. A vagyonkezelő magánszemély, nem üzletszerű tevékenységet folytat. A vagyonkezelési szerződés szerint több magánszemély részvényes (vagyonrendelők) átruházták egy gazdasági társaságban tulajdonolt részvényeiket a vagyonkezelőre. A vagyonkezelő a kezelt vagyonra adószámot kért, és az MNB felé bejelentette a nem üzletszerűen végzett bizalmi vagyonkezelést. A vagyonkezelő magánszemélynek milyen nyilvántartást kell vezetnie: 1. A számviteli törvény alapján kettős könyvvitelt kell-e vezetni, és milyen beszámolót kell készíteni? 2. Az átvett vagyont hogyan kell könyvelni? 3. A gazdasági társaság az osztalékot a vagyonkezelőnek fizeti ki, és a vagyonkezelő az osztalékfizetés szabályai szerint számol el a vagyonrendelők felé? 4. Az áfatörvény és a társaságiadó-törvény mely szabályait kell alkalmazni? 5. Iparűzési adó hatálya alá be kell-e jelentkezni? Köszönöm a válaszokat!

A vagyonkezelő alapítvány adózási kérdései Cikk

A vagyonkezelő alapítványról szóló 2019. évi XIII. törvény (Vatv.) megalkotása több, adózást érintő törvény módosítását jelentette, amelyet a tavaszi törvénycsomag tartalmaz. A cikk sorra veszi ezeket a rendelkezéseket.

Ennyi magyar családnak van több mint 150 millió forintos vagyona Cikk

Bizalmi vagyonkezelési szolgáltatást indít az Apelso Trust Zrt., a cég arra számít, hogy a Magyarországon élő tehetősebb családok és magánszemélyek vagyonának megőrzésében játszhat fontos szerepet.

Bizalmi vagyonkezelést nem üzletszerűen végzők! Lejár egy fontos határidő Cikk

2017. VI. 23-án hatályba lépett az egyes törvényeknek az üzleti környezet jogi versenyképességének növelése érdekében szükséges módosításáról szóló 2017. évi LXI. törvény (Módtv.), mely a bizalmi vagyonkezelőkről és tevékenységük szabályairól szóló 2014. évi XV. törvény (Bvktv.) egyes rendelkezéseit is módosította. emlékeztet közleményében az MNB.

Többet egy csapásra – csomagban módosulnak a jogszabályok Cikk

Cégtörvény, végrehajtási törvény, polgári törvénykönyv – egyebek között ezeken a jogszabályokon módosítana az egyes törvényeknek az üzleti környezet jogi versenyképességének növelése érdekében szükséges módosításáról szóló (T/15362. számú) törvényjavaslat, amelyről várhatóan május végén szavaz az Országgyűlés.

Bizalmi vagyonkezelés Kérdés

Tisztelt Szakértő! A bizalmi vagyonkezeléssel (BVK) kapcsolatban néhány gyakorlati kérdésem lenne. Alapeset: két évre BVK-ba került átadásra két ingatlan. A vagyonkezelő magánszemély, nem üzletszerű tevékenységet folytat. A kérdések: 1. Kettős könyvvitelt kell-e vezetni? 2. Az induló vagyon az átadott ingatlanok értéke, ha jól tudom. Az ingatlanok felújításra kerülnek az idén, és az lenne a kérdés, hogy milyen jogcímen lehet/kell finanszírozni a felújítást? A vagyonrendelő külön készpénzt adhat, amit valamiféle tőkebetétként kell nyilvántartani a kötelezettségek között? Vagy a vagyonkezelőnek kell betennie kölcsönként? Hogyan lehet (kell) megoldani a negatív pénztári egyenleget? Hiszen az induló vagyon nem más, mint két ingatlan, és készpénz nem került átadásra. 4. Kölcsönt kaphat független cégtől a kezelt vagyon, mint önálló jogalany? Ebből kerülne finanszírozásra a felújítás egy része. 5. A felújított ingatlanoknak jóval magasabb értéke lesz. Amikor két év múlva visszakerül a két ingatlan – felújított állapotban –, akkor ki, és hogyan adózik? Piaci értékre át kell számítani az értéket? 6. Amennyiben kiadásra kerül a két ingatlan a BVK alatt, akkor azt az árbevételek között kell kimutatni, mint egy "sima" cégnél? Ugyanúgy kezelendők a költségek/ráfordítások is? 7. A vagyonkezelő magánszemélynek kell bármilyen nyilvántartást vezetnie? (Ingyenesen végzi a tevékenységet a vagyonrendelő feleségeként.) Köszönöm a válaszokat!

Adóváltozások 2015: ami a lakás illetékénél és más terheknél módosul Cikk

A 2015-ös adóváltozásokról szóló cikkeink sorában ezúttal az illetéket, a tranzakciós illetéket, az energiaszolgáltatók jövedelemadóját és az innovációs járulékot érintő javaslatokat mutatjuk be.

Lízing, eredménytartalék: és még mi módosul a számviteli törvényben? Cikk

Pénzügyi lízing, utólag adott engedmény, eredménytartalék: csak néhány azok közül a fogalmak közül, amelyet a 2015-re szóló adócsomag módosít, pontosít a számviteli törvényben.

Bizalmi vagyonkezelés: kinek kell illetéket fizetnie? Cikk

Március 15-étől úgynevezett bizalmi vagyonkezelőre is bízhatjuk vagyonunk gyarapítását, hasznosítását, és az erről szóló szerződésben meg kell jelölnünk e vagyon kedvezményezetteit. Kell-e illetéket fizetnie a vagyonkezelőnek és a kedvezményezettnek? Összefoglaltuk az új szabályokat.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Hozamszámítás

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Second hand bolt árukészlete adományból

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Tőkeleszállítás

Horváthné Szabó Beáta

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink