7 találat a(z) betegszállítás cimkére

Betegszállítás egyéni vállalkozóként Kérdés

Betegszállítás – gépjárműáfa Kérdés

Társaságunk kórház két telephelye között végezne betegszállítást. A tevékenységhez Németországból kívánunk használt, speciális, mentő kialakítású, diesel gépkocsit beszerezni (Mercedes Sprinter). A VTSZ szerint (8703) a mentő személygépkocsinak minősül. A beszerzésével, üzemeltetésével kapcsolatban merülnek fel kérdéseink. Két megoldás : 1. A betegszállítási tevékenységet maga a kórház végzi, melyhez szükséges gépkocsit gépkocsivezetővel együtt bérli a társaságunktól. A gépkocsi bérleti díját a kórház a használat arányában, menetlevélen dokumentáltan (km; óra) számla ellenében téríti meg. (TEAOR 4932 személygépjármű bérbeadása vezetővel együtt). 2. A betegszállítási tevékenységet a társaságunk végzi. A vonatkozó rendelet [19/1998. (VI. 3.) NM rendelet a betegszállításról] szerint a tevékenység – előzetesen egyeztetve a közlekedési hatósággal – úgynevezett nem taxi jellegű személyszállítás, amely nem engedély, hanem hatósági bejelentés alapján végezhető. A nyújtott szolgáltatás díját a kórház számla ellenében téríti meg. Társaságunk áfaelszámolása az általános szabályok alapján történik. A gépkocsi kizárólag betegszállító tevékenységet végez a vállalkozás érdekében. (TEAOR 4939 Egyéb m.n.s. szárazföldi személyszállítás) Kérdéseink: 1. A külföldről beszerzésre kerülő gépkocsi beszerzési áfája levonható-e és milyen mértékben? 2. Az üzemeltetéssel kapcsolatosan felmerülő költségek áfája levonásba helyezhető-e és milyen mértékben?

Több pénz a fogorvosoknak és a betegszállítást végzőknek Cikk

Több pénzt kapnak a fogorvosok és a betegszállítást végző szolgáltatók – írja a Magyar Hírlap az Emberi Erőforrások Minisztériumától (Emmi) kapott tájékoztatás alapján.

Nőtt a betegszállítók és a fogászatok finanszírozási kerete Cikk

A kormány döntése szerint 1,25 milliárd forinttal több pénzből gazdálkodhatnak a betegszállítást végző szolgáltatók, a fogászati szakrendelések számára biztosított finanszírozási keret pedig 1 milliárd forinttal növekedett – olvasható az EMMI honlapján.

Tehergépjármű/mentő Kérdés

Egy assistance cég, amely az áfakörben van, utas- és vagyonbiztosító-társaságok mögött látja el a feladatait, többnyire közvetített szolgáltatást végez, egy teherautót venne. A forgalmiban teherautó szerepel, és magyarországi gyárból vásárol. Ezt a teherautót egy horvát céggel mentővé alakítja, majd a mentőt bérbe adja szintén kapcsolt vállalkozásban lévő áfamentes cégének, amely betegszállítással foglalkozik. Az üzembentartó a bérlő cég lenne. A kérdésem: az áfás cég visszaigényelheti-e az áfát a teherautó/mentő után? Köszönöm válaszát!

Betegszállítás áfakulcsa Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy a betegszállítási tevékenység (megfelelő engedélyek meglétét feltételezve) áfakörös tevékenység-e, vagy mentesül az áfafizetés alól? Válaszát előre köszönve.

Pilótaszolgáltatás igénybe vétele Kérdés

Egészségügyi szolgáltatás (betegszállítás...) nyújtásával foglalkozó cégünk úgynevezett pilótaszolgáltatást vett igénybe német partnerétől. A szolgáltatás teljesítési helye Németország. Áfa szempontjából hogyan kell minősíteni az ügyletet, különös tekintettel arra, hogy az alaptevékenységünk miatt nincs áfalevonási jogunk?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Helyiadó-számítás komplex megosztással

Szipszer Tamás

adószakértő

Egyéni vállalkozó és a könyvkiadás

Szipszer Tamás

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink