26 találat a(z) bérjegyzék cimkére

Béremelés visszamenőlegesen: mire kell különbözetet számolni? Cikk

Február hónapban bért emeltünk a munkáltató, amelyet január 1-jéig visszamenőlegesen kapnak meg a munkavállalók. Ebben az esetben milyen januárban elszámolt jogcímekre kell érvényesíteni az új béreket? Különbözetet kell-e számolni például a kifizetett túlórákra, műszakpótlékra, szabadságra, betegszabadságra? Ha igen, lehet-e összevontan visszamenőleges bérfejlesztés jogcímen számfejteni a juttatásokat? – kérdezte olvasónk. Dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász szakértőnk válaszolt.

Kivaalany adózó – munkavállalók után fizetett közteher bérjegyzéken való feltüntetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítséget szeretnék kérni, mert egy ügyvezetővel vitába keveredtem. Korábban társaságiadó-alanyként szochót és szakképzési járulékot fizetett, és ez szépen rajta is volt tételesen – kedvezményekkel együtt – a bérjegyzéken, ő ebből számolgatott magának. Most viszont kivaalany, és mindig azt követeli tőlem, hogy legyen rajta a bérjegyzéken úgy, mint korábban, hogy melyik munkavállaló után neki mennyit kell fizetnie. A bérszoftver íróival egyeztettem már ezzel kapcsolatosan, leráztak, mondván, hogy a kiva nem csak a munkáltató által fizetendő közterheket váltja ki, más az alapja, és nincs rá mód, a program csak a személyi jellegű kifizetéseket és a beállított kedvezményeket összesíti. Elgondolkodtam a kérdésen, függetlenül attól, hogy csak ez az egy ügyvezető vetette ezt fel saját problémájaként, mert nem ismerem ezzel kapcsolatosan a munkajoggal való összefüggést, és azt, hogy melyik jogszabály mit mond ki erről. Eddig a szoftverkészítőkre hagyatkoztam, de utána szeretnék járni a kérdésnek, és ha szükséges, áttérek egy másik programra. Ezzel kapcsolatosan szeretném szakértő tanácsukat kérni, egyértelműen erről rendelkezést nem találtam a kiva szerint adózókra, lehet, hogy több jogszabály összefüggéseit kell figyelembe venni, csak nem tudom ezeket magamtól összeszedni. Köszönöm szépen a segítséget! Krcsik Eszter

Versenytilalmi megállapodás bérszámfejtés szempontjából Kérdés

Tisztelt Szakértő! Versenytilalmi megállapodás esetén a havonta fizetett díjat (mely így bérként adózik, munkavállalói és munkáltatói járulékok, adók megfizetése egyaránt) a bértől elkülönítve egyéb jövedelemként kell számfejteni? Vagyis a bérjegyzéken egyértelműen azonosítható legyen, és nem a bérbe építve számolandó? Köszönöm.

Bérjegyzék kötelező tartalmi elemei 2017-ben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Konkrétan melyek a bérjegyzék kötelező tartalmi elemei 2017-ben? Kérem, hogy válaszában a jogszabályi helyre is hivatkozzon.

Elévülés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft.-nél vizsgálatot indított a NAV. Az ellenőrzés típusa: egyes adókötelezettségek vizsgálatára irányuló ellenőrzés. Ennek keretében 2007. és a 2009. évben a kft.-től távozott dolgozók kilépő igazolásait és bérjegyzékeit kérik az ellenőrök. Jogos-e a NAV kérése? Ha igen, miért, ha nem, miért nem? Köteles-e a kft. a 2007. és a 2009. évi bérjegyzékeket, kilépő dolgozói igazolásokat a NAV ellenőreinek rendelkezésére bocsátani? Egyáltalán terheli-e őt e dokumentumok vonatkozásában megőrzési kötelezettség? Megtisztelő válaszát előre is köszönöm!

E-mailben küldött dokumentumok Kérdés

Tisztelt Szakértő! Érdeklődnék, hogy a dolgozóknak a bérpapírt és egyéb értesítéseket (béremelés stb.) e-mailen keresztül el lehet-e küldeni? Vagy van ennek valamilyen szabálya, feltétele? Köszönöm előre is a válaszát: Léderer Györgyné

Munkaügyi iratok megőrzési kötelezettsége Kérdés

Tisztelt Szakértő! Milyen iratmegőrzési kötelezettség vonatkozik a munkaügyi iratokra? Gondolok itt különösen a bérszámfejtést alátámasztó dokumentumokra (munkaszerződések, igazolások, jelenléti ívek stb.) és az ezen iratok alapján készült NAV-bevallásokra (08-as, 01-es), be- és kijelentési nyomtatványokra, bérjegyzékekre, összesítőkre stb. Ki kell-e nyomtatni papír formájában minden NAV felé beadott bevallást, vagy elegendő elektronikusan tárolni? Mik az ide vonatkozó szabályok? Válaszát előre is köszönöm!

Háziorvosi asszisztens bérkiegésztése Kérdés

Tisztelt Szakértők! Kérném szíves segítségüket az alábbiak megoldásához: Háziorvosi praxisban dolgozó asszisztens 2013. január 1-jétől bérkiegészítésre jogosult. Hogyan tudnám kiszámolni, hogy újonnan belépő, 40 éves munkaviszonnyal, főiskolai diplomával rendelkező asszisztensnek mennyi lenne a kötelező bérkiegészítés, tehát mekkora az az összeg, amit minimálisan meg kellene részére állapítani? A bérjegyzéken kötelezően fel kell-e tüntetni a kiegészítés összegét az alábbi bontásban: bruttó bér 122 000 forint, bérkiegészítés X forint? Köszönöm a válaszukat!

Bérjegyzék Kérdés

Bérjegyzéken kötelező-e szerepeltetni a munkábajárás-térítést?

Elektronikus bérjegyzék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megtudni, aggályos-e jogi szempontból, ha a papír alapú bérjegyzéket a munkáltató elektronikusra cseréli? Az elektronikus bérjegyzékhez való hozzáférést a munkáltató a cég területén elhelyezett "nyilvános" számítógépes pontokon biztosítaná. Kötelesek vagyunk nyomtatási lehetőséget is biztosítani? Megtisztelő válaszát előre is köszönöm!

Bérjegyzék kötelező elemei Kérdés

Mi szükséges feltüntetni a bérjegyzéken, mik a kötelező elemei?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Védelmező személybiztosítás adózása

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Biztosítási adó sávváltozás 2024

Juhász Tibor

okleveles nemzetközi és ellenőrzési adószakértő

Átalányadós továbbszámlázása

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink