11 találat a(z) bérelt gépkocsi cimkére

Bérelt gépkocsi bérbe adása Kérdés

Bérelt gépkocsi költsége Kérdés

Bérelt gépkocsik bérbeadása Kérdés

Cégautóadó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő: kell-e cégautóadót fizetni, útnyilvántartást vezetni az alábbi bérleti jogviszonyra tekintettel? Bérbeadó egy kft., a bérbevevő szintén egy kft. A bérlet időtartama két év, napi gondozási költségen felül minden egyéb költség a bérbeadó kft.-t terheli. A bérlő nincs üzembentartóként sem bejegyezve. A bérletidíj-számla áfarésze nem került levonásra. Köszönettel: Pécsi-Fodor Zsuzsanna

Bérelt gépjármű Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk tartós bérlet formájában gépkocsit bérel egyik dolgozójának. A bérleti díjat személyi jellegű kifizetés közé könyveljük. A bérbeadó kiszámlázza a cégautóadót részünkre. Kérdésem: van-e további adófizetési kötelezettségünk? Helyes-e a gondolat, hogy ha megfizetjük a cégautóadót, akkor nem kell természetbeni juttatásként kezelnünk a bérleti díj összegét? Válaszát előre is köszönöm.

Munkába járás bérelt kocsival Kérdés

Tisztelt Adózóna! Olvastam a szakértő "Munkába járás a munkáltató által bérelt személygépkocsival" 2015.08.29-i válaszát. Ehhez kapcsolódó kiegészítő kérdésem: A bérelt személygépkocsit a gazdasági társaság üzemelteti, ezzel szállítja a munkavállalókat a lakóhelyükről a cég telephelyére, így oldaná meg a munkába járást. A jármű minden költségét (bérlet, üzemanyag) a gazdasági társaság fizeti), és nem fizet munkába járás címén semmit a dolgozóknak. Levonható-e a bérleti díj áfája? Üzletszerű-e ez a tevékenység? Vállalkozás érdekében felmerülő elismert költség? Nagyon szépen kérem mielőbbi válaszát. Köszönöm: Novák Katalin

Bérelt autó költségelszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. 11 hónapra bérbe vett egy másik kft.-től egy (itt lízingelt) személyautót. Helyesen jár-e el a cég, amely lízingeli az autót, ha annak költségeit 100%-ban elszámolja, mivel bérbe adta a járművet? A kft., amely 11 hónapra bérbe vette a személygépkocsit, a személyes használatot is engedélyezte az autót használónak. Kérdésem, hogy a vállalkozás tevékenységéhez elautózott kilométer után használhatjuk-e a havi NAV-üzemanyagár-listát, vagy mndenképpen szükséges a tankolásról számla? A magánhasználatot ebben az esetben hogyan lehet elszámolni, ha a cégautóadót a bérbeadó cég fizeti? A bérbevevőnek ebben az esetben üzembentartónak kell-e lennie (be kell-e jegyeztetni a forgalmiba)? Kinek, hogyan, és milyen mértékben keletkezhet ezen ügyletek során áfalevonási joga? Válaszát előre is köszönöm!

Bérelt személygépkocsi áfaelszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. hosszú távú bérleti szerződéssel bérel egy személygépkocsit. Kérdésem: ha lehet tudni, hogy nem csak a vállalkozással kapcsolatban, hanem magáncélra is fogja használni a gépkocsit, akkor arányosítva le lehet-e vonni az áfát, esetleg a magáncélú használatot, ha kiszámlázza, akkor teljes levonásba lehet-e helyezni az összeget, vagy egyátalán nem lehet a levonással élni?

Bérelt cégautóadó Kérdés

Cégünk tartósan bérel egy személygépjárművet, amely után a tulajdonos bérbeadó fizeti meg a cégautóadót, a gépkocsi a bérbeadó könyveiben van feltüntetve. Cégünk még üzembentartóként sem lesz bejegyezve a gépkocsi forgalmijába. A bérbeadó kiszámlázza felénk a szolgáltatást és a felmerülő költségeket (például biztosítás, kötelező szerviz, gépjárműadó, casco stb.) a havi számlájában. Viszont a kisebb javításokat, autópálya-matrica, tankolás, mosatás stb. a cégünk fizeti. Ez esetben kinek kell megfizetnie a cégautóadót, hiszen mi is számolunk el költséget a bérbevett gépjármű után?

Cégautóadó külföldön bérelt személygépkocsi után Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás külföldi kiküldetésben lévő alkalmazottja számára négy napra, mondjuk május 4. és május 7. között személygépkocsit bérelt. A személygépkocsi bérleti díját és a felhasznált üzemanyagért fizetett összeget májusi teljesítési dátummal költségként elszámolta a vállalkozás. Kérdéseim a következők: 1. Kell-e cégautóadót fizetni a fenti személygépkocsi-bérlet után? 2. Ha igen, melyik hónapra kell elszámolni? Hogyan értelmezhető ebben az esetben a Gjt. azon szabályozása, hogy a hatósági nyilvántartásban nem szereplő (külföldi rendszámú) személygépkocsi után az adókötelezettség annak a hónapnak az első napján keletkezik, amelyet megelőző hónapban a személygépkocsi után költséget számoltak el [Gjt 17/C. § (4)]? Az adókötelezettség annak a hónapnak az utolsó napján szűnik meg, amelyben a személygépkocsi után a tulajdonos vagy a használó utoljára számolt el költséget [Gjt 17/C. § (5)]. Ennek alapján a fenti esetben az adókötelezettség június 1-jén keletkezik és május 31-én szűnik meg, vagyis az adóköteles időszak negatív. Válaszát előre is köszönöm.

Bérelt gépkocsi magánhasználata Kérdés

Tisztelt Szakértő! Vállalkozásunk egy lízingeléssel/bérbeadással foglalkozó vállalkozástól személygépjárművet bérel nem tartós bérletként bérleti szerződés alapján. A bérelt személygépjármű használata során magánhasználat is megvalósul. Mivel a cégautóadót nem a vállalkozásunk fizeti, elszámolhatók-e a vállalkozásunknál teljes mértékben a bérelt gépjárművel kapcsolatos kiadások (bérleti díj, használattal kapcsolatos egyéb kiadások)? A Tao tv. 3/B melléklete szerint a vállalkozás érdekében felmerülő költségnek minősül a cégautó használata, fenntartása, üzemeltetése révén felmerült költség. A vállalkozás érdekében felmerült költségnek tekinthetők-e társaságunknál a magánhasználatra eső kiadások? A magánhasználat a társaság szabályzataiban engedélyezve van. A társaságnak keletkezhet-e a magánhasználat után adófizetési kötelezettsége? Köszönettel!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Helyiadó-számítás komplex megosztással

Szipszer Tamás

adószakértő

Egyéni vállalkozó és a könyvkiadás

Szipszer Tamás

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink