119 találat a(z) Központi Statisztikai Hivatal cimkére

A külkereskedelmi termékforgalmat is megnyírbálta a járvány Cikk

2020. májusban a kivitel volumene 26, a behozatalé 19 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához képest. Az aktívum 102 millió euró volt, az egyenleg 545 millió euróval romlott a 2019. májusihoz mérten. Naptárhatással kiigazítva a kivitel volumene 22, a behozatalé 15 százalékkal csökkent. 2020. január–májusban a termék-külkereskedelmi mérleg többlete 1,4 milliárd eurót tett ki, 1,3 milliárd euróval kevesebbet, mint egy évvel korábban. A vizsgált időszakban a termelőágazatok visszafogott teljesítményével, valamint a globális kereslet folytatódó mérséklődésével összhangban a termék-külkereskedelmi forgalom szintje továbbra is elmaradt a tavalyi bázistól, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.

Így alakultak a keresetek májusig Cikk

2020. májusban a bruttó átlagkereset 398 800 forint volt, 9,4 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban. 2020. január–májusban a bruttó átlagkereset 390 000, a kedvezmények nélkül számolt nettó átlagkereset 259 300 forint volt, mindkettő 8,8 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához viszonyítva, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.

Egy hónap alatt mintegy 25 ezer fővel nőtt a munkanélküliek száma Cikk

A koronavírus-járvány gazdasági következményei a vizsgált időszakot teljes egészében érintették, így hatásai a közölt munkanélküliségi adatokban megjelennek, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.

A foglalkoztatási adatokon erősen látszik a járvány hatása Cikk

A koronavírus-járvány gazdasági következményei a vizsgált időszakot teljes egészében érintették, így hatásai a közölt foglalkoztatási adatokban megjelennek, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.

Egy év alatt 20 százalékkal drágult a kolbász – itt vannak a friss adatok a fogyasztói árak változásáról Cikk

2020. júniusban a fogyasztói árak átlagosan 2,9 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál. Az elmúlt egy évben az élelmiszerek és a szeszes italok, dohányáruk ára nőtt jelentős mértékben, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal gyorstájékoztatójában.

Így alakult a kormányzati szektor egyenlege az első negyedévben Cikk

Az előzetes adatok szerint 180 milliárd forint, a GDP 1,5 százaléka volt a kormányzati szektor 2020. I. negyedéves hiánya. Az egyenleg az előző év azonos időszakához képest 309 milliárd forinttal, GDP-arányosan 2,6 százalékponttal romlott. Az egyenleg változása a kiadásoknak a bevételeknél nagyobb mértékű növekedéséből adódott, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal gyorstájékoztatójában (KSH).

Brutális romlás a foglalkoztatási adatokban Cikk

A koronavírus-járvány gazdasági következményei a március–májusi vizsgált időszakot már teljes egészében érintették, így hatásai a közölt foglalkoztatási adatokban megjelennek, olvasható Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.

A március–májusi munkanélküliségi adatokban látszik a járvány hatása Cikk

A koronavírus-járvány gazdasági következményei a vizsgált időszakot már teljes egészében érintették, így hatásai a közölt munkanélküliségi adatokban megjelennek, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.

Szállítási teljesítmények, 2020. I. negyedév Cikk

Az áruszállítás teljesítménye erőteljesen csökkent 2020 I. negyedévében, részben már a koronavírus-járvány miatti intézkedések (például termelőüzem-leállások) hatására. Mindemellett az ágazat teljesítményére egyéb folyamatok, így a többi közt az Európai Unió szigorodó közúti áruszállítási szabályozása, illetve az autóipar megtorpanása is hatással volt. A visszaesés a szállítási módok közül a közúti árufuvarozást érintette leginkább. A helyközi személyszállítás teljesítménycsökkenése az autóbuszos közlekedésben volt a legjelentősebb. Nemzetközi repülőtereink utasforgalma is visszaesett. A forgalomba helyezett személygépkocsik száma is elmaradt az egy évvel korábbitól, olvasható a KSH oldalán.

Június 30-án zárul az Agrárcenzus online szakasza Cikk

Hamarosan, június 30-án zárul az Agrárcenzus, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) mezőgazdasági összeírásának első szakasza, olvasható a KSH oldalán.

Több születés, kevesebb halálozás, kisebb természetes fogyás Cikk

Az előzetes adatok szerint 2020 első négy hónapjában a születések száma 5,5 százalékkal több, a halálozásoké 6,4 százalékkal kevesebb volt, mint 2019 azonos időszakában. Ennek következtében a természetes fogyás 23 százalékkal, 4577 fővel csökkent a 2019. január–áprilisihoz képest. 2020 áprilisában az élveszületések száma 2,2 százalékkal, a halálozásoké 1,3 százalékkal nőtt az előző év azonos hónapjához képest. A 3364 fős áprilisi természetes fogyás 0,4 százalékkal alacsonyabb volt az egy évvel korábbinál, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal gyorstájékoztatójában.

Emelkedtek az ipari termelői árak Cikk

2020 áprilisában az ipari termelői árak összességében 3,7 százalékkal meghaladták az előző év azonos időszakit. Az árak alakulását befolyásolták a koronavírus-járvány következtében megváltozott gazdasági folyamatok, amelyek hatása a pénz- és árupiacokon (többek között a forint árfolyamváltozásában, illetve a nyers- és alapanyagok világpiaci árában) is érezhető volt, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal gyorsjelentésében.

Áprilisban mintegy 73 ezer fő vált munkanélkülivé Cikk

A koronavírus-járvány gazdasági következményei a vizsgált időszakot továbbra sem teljes egészében érintették, így hatásai a közölt munkanélküliségi adatokban ugyan a korábbinál markánsabban, de nem teljes egészében jelennek meg, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) honlapján közzétett gyorsjelentésben.

Jelentős visszaesés a foglalkoztatási adatokban Cikk

Megjelent a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) 2020. február–áprilisi időszakra vonatkozó foglalkoztatási adatokat összefoglaló gyorstájékoztatója.

A márciusi kiskereskedelmi adatokban erősen látszik a járvány hatása Cikk

A kialakult járványügyi veszélyhelyzet és a fokozatosan bevezetett, a kiskereskedelmet is érintő jogszabályi korlátozások az összes üzlettípus forgalmára hatással voltak. 2020. márciusban a kiskereskedelmi üzletek forgalmának volumene a nyers adat szerint 4,4, naptárhatástól megtisztítva 3,5 százalékkal meghaladta az előző év azonos időszakit. Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelmi üzletekben 12,7, a nem élelmiszer-kiskereskedelmi üzletekben 0,5 százalékkal nőtt, az üzemanyag-kiskereskedelemben 16,7 százalékkal csökkent az értékesítés naptárhatástól megtisztított volumene. 2020. január–márciusban a forgalom volumene – szintén naptárhatástól megtisztított adatok szerint – 7,2 százalékkal nagyobb volt az előző év azonos időszakinál, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Áfamentes szolgáltatásnyújtás EU-ba

Bunna Erika

adótanácsadó

Német adóügyi illetőségű egyéni vállalkozó

Horváthné Szabó Beáta

adószakértő

Hozamszámítás

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink