hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Kúriai határozat mozgáskorlátozott parkolási igazolványának átadásáról

  • dr. Kéri Ádám ügyvéd, adatvédelmi tisztviselő

A perbeli ügyben a feleség mozgáskorlátozott személy volt, akinek a gépjárművén ezt parkolási igazolvány tanúsította, A feleség a gépjárművet férjének használatra átengedte, mely miatt a rendőrség a férjjel szemben közokirat-hamisítás bűntettének megalapozott gyanúja miatt eljárást indított, továbbá értesítette a parkolási igazolvány kiállítóját. Ezt követően az igazolványt visszavonták. A feleség az igazolvány visszavonását közigazgatási eljárásban vitatta. A vita részleteit a Kúria BH2022.23. számú friss határozata tükrében az alábbiakban mutatjuk be.

A férj is használta a feleség gépjárművét

A feleség részére 2020. február 11-én, határozatlan időre mozgáskorlátozott parkolási igazolványt állítottak ki. A Budapesti Rendőr-főkapitányság X. kerületi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya 2020. október 25-én arról tájékoztatta az igazolványt kiállítóját, hogy a feleség házastársával szemben eljárás indult felhasználással elkövetett közokirat-hamisítás bűntettének megalapozott gyanúja miatt, mivel 2020. október 24-én délelőtti órákban a Budapest X. kerület Lidl Áruház parkolójában rendőri intézkedéskor a nevezett által használt személygépkocsiban a gépjármű szélvédője mögött a műszerfalon a felperes nevére kiállított parkolási igazolvány volt található, és a helyszíni intézkedés során megállapították, hogy a parkolási igazolvány jogosultja otthonában van. A tájékoztatás eredményeképpen a parkolási igazolvány visszavonták.

A határozat indokolása a mozgásában korlátozott személy parkolási igazolványáról szóló 218/2003. kormányrendelet 8. § (4) bekezdésére hivatkozott, leírva, hogy amennyiben a jogosult maga él vissza az igazolvány biztosította kedvezményekkel, az igazolványt vissza kell vonni. A feleség azzal élt vissza a parkolási igazolványával, hogy férje jogosulatlanul használta a mozgáskorlátozott parkolási igazolványt, mert úgy parkolt a személygépkocsival, hogy a műszerfalra jól láthatóan helyezte el az okmányt, annak ellenére, hogy a parkolási igazolvány használatára jogosult személyt nem szállította, és nem is a szállítása érdekében érkezett. Az indokolás szerint az okmány tulajdonosa nem jelentette be az igazolvány eltűnését, és az érintett időszakban nem is tartózkodott a helyszínen.

OLVASSA TOVÁBB CIKKÜNKET, amelyből megtudja, hogy a parkolási igazolvány átadása és más általi használata ügyében mivel érvelt az igazolvány tulajdonosa és hogyan határozott a Kúria!

A folytatáshoz előfizetés szükséges.
A teljes cikket előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink olvashatják el! Emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Helyiadó-számítás komplex megosztással

Szipszer Tamás

adószakértő

Egyéni vállalkozó és a könyvkiadás

Szipszer Tamás

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink