• Névtelen kérdező
Hozzászólások 0

Pénzbeli díjazás, poszterverseny

Tisztelt Szakértő! Társaságunk nyári tábor keretében belföldi és külföldi állampolgárságú diákok, hallgatók részére poszterversenyt hirdetett. Nevezés ezen versenyre mindenki számára elérhető, aki ezen eseményen részt vesz. Az első három helyezett pénzbeli nyereményben részesülne. Miként alakulna kifizetőként az adózása a következő lehetséges eseteket figyelembe véve: a nyertes magyar, azaz belföldi illetőségű vagy EU-os vagy 3. országbeli állampolgár lesz? Szja-levonási kötelezettség mindhárom esetben felmerül a kifizető részéről? Szocho-fizetési kötelezettsége van a kifizetőnek? 08-as bevallásban szerepeltetni kell a pénz nyereményt, ha igen melyik sorban? Amennyiben, igen, adóazonosító jel igénylése szükséges EU-os vagy 3. országbeli magánszemély esetében? Természetesen semmilyen szerződéses jogviszonyt (pl. megbízási) nem kötünk ezen magánszemélyekkel. Köszönöm szépen előre is megtisztelő válaszukat.

Válaszra vár

A folytatáshoz előfizetés szükséges.
Szakértőnk válaszát előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink érhetik el! Emellett többek között feliratkozhatnak mások által feltett kérdésekre, és elolvashatják a cikkek teljes szövegét is.

 

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST
2026 június
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5