Hozzászólások 0

Számlakorrekció

Tisztelt Szakértő! 

Az alábbi ügyben szeretném kérni a véleményét! 2022 decemberében egy vevőszámlát állítottunk ki, amelyet a vevő megkapott, befogadott, a számlán szereplő összeget 2023 januárjában ki is fizette. Később kiderült, hogy a számla összege hibás volt, többet számlázott (adminisztratív számlázási hiba történt, elírta a számla összegét), ezért a vevő reklamációját követően 2023 áprilisában egy sztornó számlát és egy új számlát állítottunk ki az eredeti teljesítési időponttal. A fizetendő adó összességében csökkent. Az új és a sztornó számlát együtt kezeltük és a 2023 áprilisban csökkentettük a fizetendő áfát. A korrekció során: 
• ugyanaz a gazdasági esemény szerepel mindhárom bizonylaton, 
• azonos szerződésre/ajánlatra hivatkoznak, 
• rendelkezésre áll a vevő reklamációja, 
• rendelkezésre állnak a kapcsolódó e-mailes egyeztetések, 
• rendelkezésre áll a banki utalás, amely az eredeti számlára hivatkozik. 
A NAV-ellenőrzés során felmerült, hogy a pozitív új számlát nem a 2023. áprilisi bevallásban, hanem visszamenőlegesen a 2022. decemberi időszakban kellett volna szerepeltetni, még a negatív számlát a 2023.évi áprilisi bevallásban. Amennyiben a sztornó és az új számla kizárólag egy korábbi számlázási hiba javítását szolgálja, és a rendelkezésre álló dokumentumok alapján egyértelműen bizonyítható, hogy ugyanazon gazdasági esemény korrekciójáról van szó, helyesen alkalmazható-e az Áfa tv. 153/B § szerinti együttes kezelés? 
Köszönettel: Wolf Krisztina


A folytatáshoz előfizetés szükséges.
Szakértőnk válaszát előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink érhetik el! Emellett többek között feliratkozhatnak mások által feltett kérdésekre, és elolvashatják a cikkek teljes szövegét is.

 

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST
2026 augusztus
H K Sze Cs P Sz V
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6