• Névtelen kérdező
Hozzászólások 0

Magánszemély, bérbeadás, továbbszámlázott rezsiköltség

Tisztelt Szakértő! Egy magánszemély a bérbeadás folyamán továbbszámlázza a bérleti díjon felül felmerülő rezsiköltségeket a bérlők felé (vállalkozók, társaságok). A víz- és villanyfogyasztásokat havonta diktálják be a szolgáltatóknak, és ezek alapján érkeznek a számlák. A gondot a távfűtési számlák továbbszámlázása okozza. Az ingatlanok lakóházak aljában találhatók. A távhőfelhasználást nem lehet havonta diktálni a szolgáltató felé, mert annak elszámolása évente történik, de havonta számláznak alapdíjat légköbméter alapján, és fűtési időszakban 10.15-04.15 között hődíjat, amelyet az elszámoló számlában, részszámlákban elszámolt csökkentő tételként tüntetnek fel. Helyesen jár el a magánszemély, ha a számlák alapján továbbszámlázza a részszámlákat, és az elszámoló számla egyenlege alapján számol el a bérlővel? Ez az szja-törvény 17. § 3a) pontja szerint nem képez bevételt, ha a fűtés részszámlákat is továbbszámlázza? Havi diktálásra nincs lehetőség abszolút, mert a szolgáltató ezt nem teszi lehetővé.


A folytatáshoz előfizetés szükséges.
Szakértőnk válaszát előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink érhetik el! Emellett többek között feliratkozhatnak mások által feltett kérdésekre, és elolvashatják a cikkek teljes szövegét is.

 

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
VIDEÓ
2024 március
H K Sze Cs P Sz V
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31