41 találat a(z) termékimport cimkére

Vámköltség térítése Kérdés

Önadózói kezesség Kérdés

Termékimport Kérdés

Termékimport – áfabevallás Kérdés

Itt a legújabb NAV-útmutató Cikk

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal közzétette honlapján a 3010/2016. útmutatót a szabad forgalomba bocsátás vámeljáráskor az áfatörvény 95. és 96. §-aiban szabályozott adómentesség alkalmazásáról.

Termékimport kapcsolódó összeszereléssel – áfavonzat Kérdés

Tisztelt Szakértő! Németországi központú, azonos tulajdonú cégcsoport egyik német és a magyar cége között az alábbi ügylet jön létre: a cégcsoport egyik németországi cégénél az egyik gyáregység gyártó gépsorait leszerelik Németországban, és a cégcsoport magyar cégéhez szállítják, ahol összeszerelik, és a továbbiakban Magyarországon folytatódik a gyártás. A használt gyártó gépsor értékesítője a német cégcsoport német cége, vevője a cégcsoport magyar cége. A gépek németországi leszerelését, magyarországi összeszerelését és üzembe helyezését a gépeket értékesítő német cég megbízásából egy független magyar vállalkozás végzi. Az ügyletben résztvevő minden fél a saját országában regisztrált közösségi áfaalany, áfalevonási jogosultsággal rendelkezik. A kérdés az ügylet áfaminősítése. Az import és a hozzá kapcsolódó összeszerelés esetére az Áfa tv. 32. § vonatkozik? Az összeszerelést végző magyar cég számlázhatja-e adómentes közösségi értékesítésként, áfamentesen a magyarországi összeszerelési szolgáltatást a német megrendelőnek? Köszönettel: Gerendásné Máté Lilla

Termékexporthoz, -importhoz kapcsolódó fuvarozás Kérdés

Megbízók: speditőrök, szállítmányozók, akik belföldi adóalanyok. Megbízás: – Magyarországról viszünk árut EU-ban lévő kikötőig, onnan megy tovább harmadik országba (export), – harmadik országból érkező árut hozunk EU-ban lévő kikötőből Magyarországra. Mindkét esetben papíron az áru még nincs beléptetve EU-ba, Magyarországra, azaz még nincs vámkezelve. A megbízóink nem az áru tulajdonosai. [2018-ban az alábbiak szerint áfamentes számlákat állítottunk ki: – export fuvar: adómentes az Áfa tv. 102. § alapján, – import fuvar: adómentes az Áfa tv. 93. § (2) bekezdés alapján] 2019. 01. 01-jétől az exportra vonatkozó 102. § kiegészítésre került a 3. ponttal Kérdéseink: Export fuvar esetében csak olyan megbízónak számlázhatok áfamentesen, aki ténylegesen kilépteti az árut az EU-ból, azaz aki ténylegesen elszállítja? Ha az áru tulajdonosa megbíz egy szállítmányozót Magyarországon, az megbíz egy fuvarost, aki továbbadja egy alvállalkozó fuvarosnak, akkor a sor végén álló alvállalkozó fuvaros nem számlázhat áfamentesen a első fuvarosnak? Csak az első számú fuvaros a szállítmányozónak? Ki milyen áfával számláz? Az Áfa tv. "Adó alóli mentesség termék importja esetében" című fejezeténél nem láttunk ilyen jellegű módosítást. Tehát, ha a fent hivatkozott 93. § (2) bekezdése megvalósul, arról a megbízóm nyilatkozik, akkor továbbra is jogszerűen számlázunk áfamentesen?

Termékimport vámterhei Kérdés

Tisztelt Szakértő! Termékimport esetében jelent-e valamilyen különbséget a vámterhek kivetésére vonatkozóan az, hogy az exportőr alanyi adómentes vagy áfabevalló adóalany – és ennek megfelelően számláz? Mindkét esetben ugyanazon mértékben kerülnek kivetésre a vámterhek a befogadó ország által, ugyanarra a termékre? A regisztrációs kötelezettség értékhatárát el nem érő értékesítésről van szó. Köszönettel.

Termékimport Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kérdésem a következő: termékimport esetében, amennyiben a vámhatározat dátuma 03. hó, de a vámhatározat kézhezvétele 04. hó, melyik havi áfabevallásba állítandó be az ehhez kapcsolódó vámhatározatban szereplő levonható áfa? Köszönettel a választ.

Termékimport nem EU-tagállamtól Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő témában szeretnénk a segítségét kérni: Egy alapítvány nem EU-tagállamtól szeretne importálni játékokat, segédeszközöket a tevékenységéhez, amely egyéb oktatás. Milyen követelményeknek kell megfelelnie az importáláshoz? Korábban a VPID szám megléte biztosította az azonosítást az ilyen jellegű tranzakcióknál. 2017.01.01-től a VPID szám kivezetésével az adószám megléte elegendő az importáló azonosításához? Tisztelettel: Eco-Design Kft.

Termékimport áfája Kérdés

Magyar importáló cég Kínából importált alapanyagot, és Szlovénia területén lépteti be a közösség területére, ott vámjogilag szabadforgalomba helyezteti, majd a terméket közúton Magyarországra fuvarozzák. A magyar importőr a szlovén áfabevallás végett rendelkezik SI szlovén adószámmal, viszont Szlovéniában nem rendelkezik telephellyel. A magyar importőr egy magyar speditőr céget bíz meg a fuvar lebonyolításával, és a szlovén bevallás készítésével. Szlovéniában a magyar importcég SI szlovén adószáma alatt az áfabevallásba az áru értékét és az ott felmerült vámot szerepelteti „közösségi értékesítésként a HU adószám felé .. A magyar speditőr számlája alapján az importőr HU adószámára kiállítja a számláját, amiben a harmadik országi fuvar és szállítás biztosítását áfamentesként, a közösségi fuvart és a vámszolgáltatást 27 százalékos áfával számlázza tovább. Kérdésem: A magyar cég, mint közösségi beszerzést a vámolás hónapjában vallja be, ahol milyen értéket szerepeltet a fenti összegek közül? A közösségi beszerzés miatt szükséges számlát kiállítani?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Gépjárműoktatók eszközbeszerzése

Nagy Norbert

adószakértő

23HIPAK_A-NY-01. 9. pontja II. rész

Szipszer Tamás

adószakértő

Egyéni vállalkozás kettős könyvvitelben

Szipszer Tamás

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink