55 találat a(z) tagi hitel cimkére

Tagi hitel elszámolása az eredménytartalékkal szemben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. végelszámolást végez. A pénztár nulla. Bankszámla nulla. Eredménytartalék 7 millió tartozik oldalon. Tagi kölcsön 6 millió követel oldalon. Eredménytartalékkal szemben elszámolhatom-e a tagi hitelt? Például 4521/413 6 millió. A fennmaradó 1 milliót pedig Rendkívüli bevételnek veszem, ami után megfizetem az adót. Helyes-e ez az eljárás, vagy más megoldás van? Válaszát köszönöm.

Tagi hitellel terhelt bt. megszüntetése Kérdés

Bt. több mint öt éve nem végez bevételt eredményező gazdasági tevékenységet. Több mint 7millió forint tagi hitele van a bt-ben, amelyet a tagok több mint 8 éve nyújtottak a bt.-nek. A bt polgári peres eljárása zárult le, amelyben a követelése egy részét kapta csak meg. Tagi hitel nyújtására azért volt szükség mivel rossz gazdasági döntések miatt több milliós kár érte a bt. Anyagkészlet-eladás, amelynek értékét peres úton sem sikerült behajtani. Két vevőkövetelés, amelyet több évi peres eljárásban is csak részben kapta meg. Hogyam tudnánk a bt-t megszüntetni, a tagi hitelt – mint elévült követelést – kivezethetem-e? Kell-e társasági adó alap növelőként figyelembe venni? Az elengedett követelés illetékköteles-e? (Azt nem tudja a tujadonos befizeni.)

Tartozásátvállalás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk szeretne átvállalni egy tagihitel-kötelezettséget egy végelszámolás alatt lévő kft.-től. A kérdésem az lenne, hogy mi módon könyvelendő ez a tranzakció 2016-ban, illetve az átvállalt összeg után az áfakötelezettség felmerül-e, vagy amennyiben nem ingyenesen vállalja át a társaság a kötelezettséget, akkor az áfa megfizetése elkerülhető-e? Válaszát előre is köszönöm.

Kkt.-tagok különválása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésemre kérem, hogy szíveskedjenek választ adni, amennyiben lehetséges. Kettő taggal húsz éve működő közkereseti társaság tagjai a továbbiakban külön-külön vállalkozásokban szeretnék a tevékenységüket folytatni. Eredetileg a kkt.-ből szétválás alapján két külön kft.-ben folytatták volna a bolti kiskereskedelmi tevékenységüket. Eredeti szándékukat megváltoztatták. A jelenlegi döntésük alapján egy tag maradna a régi kkt.-ben, ide belépne a kkt.-ben maradó tagnak a családtagja kkt.-tagként 2017. 01. 31-én. A másik tag egyúttal (2017.01.31-én) kilépne a kkt.-ből és egy másik, a család által 2016 júliusában alapított új kft.-be szeretné bevinni a húsz év alatt képződött vagyon 50 százalékát a kilépéskor. A kkt. vagyona 21 millió forint értékű árukészletből, 4 millió forint értékű saját raktárhelyiségből és 1 millió forint értékű egyéb eszközből, berendezésből áll. (Bérelt üzletben dolgoztak.) Az alapítói jegyzett tőke tagonként 500-500 ezer forint, összesen egymillió forint volt. (A tagi hitel egyenlege jelenleg 2 millió forint, 50-50 százalékban megosztva.) A saját tőke 19 millió forint, az eredménytartalék 17,5 millió forint. A kilépő kkt.-tag a 4 millió forintos raktárt plusz a vagyon 50 százalékát a saját, 2016 júliusában alapított családi kft.-jébe szeretné "bevinni". Szeretnénk megkérdezni, hogy ezt milyen módon, milyen adózási feltételekkel tudná megtenni? Szíves válaszadását előre is köszönöm, tisztelettel: Strausz Tibor Adózóna előfizető.

Tagi hitelből emelt jegyzett tőke leszállítása Kérdés

Egyszemélyes kft. tagi hitelből emelte a jegyzett tőkéjét 6 millió forint fölé. A bíróság felszólította, hogy negatív a saját tőke, vagy fizessen be pótbefizetéssel, vagy alakuljon bt.-vé. Kérdésem, hogy ha 3 millióra visszacsökkentjük a jegyzett tőkét és ahhoz lesz pótbefizetés, nem fog-e tagi hitel elengedésnek minősülni? Van-e más adójogi vagy jogi kockázata egy ilyen lépésnek? Köszönöm

Tagi hiteles bt. megszüntetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy tagi hiteles bt.-t szeretnék megszüntetni, amely körülbelül 3,2 millió forint tagi hitellel rendelkezik, 3 éve nem végez tevékenységet. Könyvelő a felszámolást javasolja. Kérdésem arra vonatkozik, hogy ennek mi a menete, és milyen költségei vannak, illetve van-e más lehetőség, hogy minél gyorsabban és legkevesebb költséggel meg lehessen szüntetni? Válaszát előre is köszönöm!

Törzstőkeemelés, tagi hitel engedményezés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Állásfoglalását szeretném kérni az alábbi témához. A veszteségesen működő kft.-ből kilépett egy tag, akinek 2 millió forint tagi kölcsöne bennragadt a cégben. A kilépett tag ingyen engedményezné a bennmaradt tagi hitelt a bennlévő tagra törzstőkeemelés céljából, de szeretné tudni, hogy őt, az engedményezőt terheli-e illeték vagy egyéb adófizetési kötelezettség és bármilyen felelősség. Tudomásom szerint ebben az esetben (ingyenesség) még a céget sem terheli illeték, nemhogy a kilépett tagot, mint engedményezőt. Várom szíves szakmai tanácsát. Köszönettel.

Tagi hitel, társasági adó,véglegesen átadott pénzeszköz Kérdés

"A" cég megvásárolja "B" céget (névértéken). B cégben jelentős összegű tagi hitel szerepel. A régi tulajdonos lemond az új tulaj javára a tagi hitelről. Az új tulajdonos (A cég) véglegesen szeretné átadni a tagi hitelt B cég számára. Hogyan kell könyvelni a tagi hitelt, és milyen adóvonzata van vásárláskor, illetve átadáskor A, illetve B cég esetében?

Tagi hitel cég eladásakor Kérdés

"A" Kft. megvásárolja a jelentős tagi hitellel rendelkező "B" Kft.-t a tagoktól névértéken. Helyes-e, ha csak a részesedést könyveljük, a cégértéket nem? (A megvásárolt cég tovább működik, de már a tulajdonos "A" cég termékeit fogja árulni az üzleteiben.) Mi a teendő a megvásárolt cég tagi hitelével? Visszafizethető az új tulajdonosnak? Van adóvonzata? Segítségüket előre is köszönöm.

Kft. értékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérném a segítségét: egy kft. szeretné a cégét értékesíteni. Jelenleg 8 millió forint tagi hitel terheli. A vevő befizetne 5 millió forintot, a maradék 3 milliót (illetékfizetés terhe mellett) elengednék a tulajdonosok. Ezt jó megoldásnak tartja? Egyáltalán létezik olyan megoldás, hogy tagi hitellel céget lehet értékesíteni? Köszönöm a válaszát!

Tagi hitel Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy betéti társaság elhatározta egyszerűsített végelszámolással történő megszűnését. A társaság évek óta nem folytat gazdasági tevékenységet, bankszámláján annyi pénzeszköz áll rendelkezésre, amennyi a számla fenntartásához szükséges, pénztárában nincs pénz, tárgyi eszközei nincsenek. Tartozása csupán korábban felhalmozódott tagi hitele van, egyéb (NAV, helyi önkormányzat stb.) nincsen. Kérdésem, hogy a végelszámolás során mit kell tenni, illetve milyen következményei vannak a nyilvántartott tagi hitelének? Köszönöm szépen válaszát!

Összeolvadás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy összeolvadás esetén (november 19-ei dátummal jegyezte be a cégbíróság), a beolvadó cég alkalmazottaival mi a teendő? A november hóra esedékes bért a jogutód cég fizeti, vagy a beolvadó cég számlájáról kell utalni? Ha ott nincs arra fedezet, akkor tagi hitelt kell betenni? Köszönöm szépen.

Tagi hitel Kérdés

Tisztelt Cím! Tagi hitellel kapcsolatos általános jellegű kérdésem lenne. Ha egy 100 százalékban magánszemély tulajdonában álló cégbe a tag tagi hitelt tesz be, akkor 1. kell-e tagi hitel szerződést kötni? 2. kell-e, érdemes-e kamatot kikötni a szerződésben? Köszönöm!

Bt.-beltag háttérfelelőssége alapján fizetett összegek Kérdés

Tisztelt Szakértők! A NAV a bt. adótartozásainak megfizetésére kötelezte a társaság beltagját részletfizetés keretében. A kérdésem az, hogy a tag által befizetett és végül a cég adófolyószámláján megjelenő befizetéseket hogyan kell értelmezni? Ezek a befizetések tagi hitelként könyvelendőek vagy rendkívüli bevételként? Amennyiben rendkívüli bevétel, akkor abban az esetben még társasági adót is kell utána fizetni? Ebben az esetben a cég fellendülése esetén a tag nem kaphatja vissza a befizetései ellenértékét? Amennyiben tagi hitelnek minősülhet, úgy a tag a bt. következő eredményeiből visszakaphatja a befizetéseket.

Végelszámolás tagi hitel Kérdés

Tisztelt Szakértő! Végelszámolás alatt van egy cég (bt). Pénztárban, bankban nincs pénz, így a meglévő 2,5 millió forintos tagi hitelét nem tudja visszafizetni a tulajdonosoknak. Más követelése, kötelezettsége nincs. Mérleg: Eszköz:0 Forrás: St: -2500 (Jegyzett tőke 300, Eredmény tartalék -2800), kötelezettségek 2500. Végelszámolás során el kell-e engedni ezt a tagi hitelt? Ha ezt el kell engedni a tulajdonosoknak, akkor 18 százalékos illetéket kellene fizetni a cégnek, ami 450 ezer forint. Ezt nem tudja befizetni a cég, mert nincs pénze. Megint tagi hitelt kellene nyújtani a tulajdonosoknak? Ha nem kell elengedni, azaz nem kell megfizetni az illetéket, akkor hogyan néz ki a vagyonfelosztás? Hogyan kerül ki a mérlegből a kötelezettség?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Minimum járulék új kata után

Széles Imre

tb-szakértő

Szociálishozzájárulásiadó-kedvezmény

Széles Imre

tb-szakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink