5 találat a(z) tárgyi eszköz elszámolás cimkére

Motoros ruha elszámolhatósága Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő kérdésben szeretném a segítségét kérni: egy kft. tulajdonában van egy 125 köbcentinél nagyobb motor. Az ügyvezető használja a munkájához, de a magánhasználatot sem zárom ki. A motort tárgyi eszközként nyilvántartjuk. Vásárolt a motorhoz ruházatot (motoros csizma, nadrág, kabát), táskát. Ezek összértéke durván 300 000 forint. Elszámolhatom-e a cégben költségként, illetve miután nem egy évig használ egy motoros ruhát, tárgyi eszközként kell-e nyilvántartásba vennem? Az áfatörvény 124. paragrafusa alapján a motor áfáját nem vontuk le, és a motorhoz kapcsolódó költségekből sem vonunk áfát.

Egyéni vállalkozó tárgyieszköz-elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó tárgyi eszközeinek értékcsökkenési elszámolásakor választhat-e különböző leírási módokat? Gondolok arra, hogy eddig lineáris elszámolást alkalmazott, most pedig egy új eszköz beszerzésénél szeretné alkalmazni a degresszív leírási módot. Kérdésem az lenne, hogy ez lehetséges-e? Kell erről valami nyilvántartást, jegyzőkönyvet vezetni, a tárgyieszköz- nyilvántartáson kívül? Válaszukat előre is köszönöm! J. Tünde

Kivás beruházás elszámolása Kérdés

Kivabevallással kapcsolatban szeretnék felvilágosítást kérni. Az év végi elszámolásban hogyan kell, vagy lehet érvényesíteni az előző évben beszerzett új, korábban még használatba nem vett tárgyi eszközök értékét, illetve az előző évi negatív eredményt? Kérem, hogy egy általános példán keresztül vezessük le, hogy jobban megértsem. Például a 2013. évi bevallásban a korrigált pénzforgalmi szemléletű eredmény: -2000 eFt, a beszerzett tárgyi eszköz pedig 21 000 eFt volt. Ezeket, hogyan veszem figyelembe a 2014. évi bevallásnál, ha a 2014. évi korrigált pénzforgalmi szemléletű eredmény +6000 eFt, a személyi jellegű kifizetések pedig 10 000 eFt volt (és a foglalkoztatottak után nem volt kedvezmény). Azt tudom, hogy az előző évi veszteséget csak a pénzforgalmi eredménynél lehet figyelembe venni (10 év alatt), a tárgyieszköz-beszerzést pedig a személyi jellegű kifizetésekből is le lehet vonni, de azt nem értem pontosan, hogy mit jelent az, hogy "az elhatárolt veszteség terhére". Kérem írja meg, hogy 2014. évben mennyi összeget lehet kedvezményként figyelembe venni. Köszönöm.

Kivás hitel csökkenése tárgyieszköz-átruházással Kérdés

Tisztelt Szakértő! A társaság a kivás időszak előtt kapott kölcsönét nem tudta pénzeszközzel kiegyenlíteni, ezért a jogosulttal úgy állapodtak meg, hogy a tárgyi eszközeit beszámítja csökkentő tételként. Ilyen módon nem történt pénzmozgás. Kell-e a kivabevallásban ezzel kapcsolatban valamit feltüntetni?

Kata után társasági adó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy betéti társaság kilép a kata hatálya alól. Ismét társasági adó hatálya alá kerül. Kérdésünk, hogyan kell elkezdeni a nyitást? Vagyonmérleg alapján? Jegyzet tőke adott, tárgyi eszközt leltározással, piaci, vagy előző nyilvántartást folytatva könyv szerinti értéken kell megnyitni, bank, pénztárnyitás lehetőleg nulla forinttal? Lehet követelés és kötelezettség is, ami a vállalkozást illeti, adózási formától függetlenül. Az eszköz-forrás egyezőséghez a különbözet eredménytartalékba kerül, elkülönítve, mert osztalék kifizetésére már ez nem jogosíthat, mivel a katába belépéskor bevallotta, és még fizeti, mert nem telt le a három év. A tárgyi eszközökre, amiket folyamatosan a vállalkozás használ, értékcsökkenés számolható, vagy esetleg nulla értéken kell nyilvántartásba venni? A nyitással kapcsolatos gyakorlati teendőkre szeretnék pontosan rákérdezni. Köszönettel: Gyenes Krisztina

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Őstermelő és egyéni vállalkozó egyben

Szipszer Tamás

adószakértő

Bértámogatás és átalányadó

Szipszer Tamás

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink