23 találat a(z) pénztárgép használata cimkére

Így jár a legjobban, ha kiadja lakását Kérdés

Tisztelt Szakértő! A főcímemben megadott "Így jár a legjobban, ha kiadja lakását", önök által közölt cikkhez kapcsolódóan tennék fel kérdést. Valamilyen szakanyagban olvastam, hogy a fizető-vendéglátás végzésénél az adózó online pénztárgép használatára kötelezett. Az önök által közölt cikkben feltüntetett esetre is vonatkozik ez a jogszabály? Köszönettel: Gulyásné Krisztina

Ifa beütése pénztárgépbe Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szálláshely-szolgáltatással foglalkozó, pénztárgépet használó vállalkozásunk a vendég kérésére kibocsátott számlát is beüti a pénztárgépbe. Gyakorlati alkalmazás során merült fel bennünk az a kérdés, hogy a számlán szereplő idegenforgalmi adó összegével mi a teendő? Eddig úgy jártunk el, hogy csak a szolgáltatás összegét ütöttük be a pénztárgépbe, az ifa összegét nem, mivel az nem árbevétel. Így viszont a pénztárgépben levő pénzösszeg nem egyezik a bevétellel. Mi a teendő ebben az esetben, hogyan kell kezelni az ifa összegét? Köszönettel, Szabóné Sós Ildikó

Átutalásos számlák jelentési kötelezettsége Kérdés

Egyes értelmezések szerint az online pénztárgép használóit is érinti a kiállított számlákra vonatkozó jelentési kötelezettség. Lehetséges, hogy aki online pénztárgépet használ a nyugtaadási kötelezettségének teljesítésére, de átutalásos számlát is kiállít időnként, az átutalási számlák tekintetében jelentési kötelezettsége keletkezik?

Fodrász pénztárgép-használat Kérdés

Tisztelt Szakértő! A fodrászok nyugtaadási kötelezettségüket pénztárgéppel előállított nyugta adásával teljesítik. Kérdésem, hogy a régi pénztárgépeket használhatják-e 2015-ben? Ha a válasz nem, akkor milyen géppel előállított nyugtát adhat a fodrász?

Pénztárgép használata Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem segítségüket az alábbi kérdés értelmezésében. Cégünk a 2009. október 15. napjától hatályos TEÁOR ’08 46.2-46.7 szerinti nagykereskedelmi tevékenységet folytató adóalany, mely esetenként dolgozói részére kiskereskedelmi értékesítést is végez. Cégünk minden egyes értékesítése vonatkozásában számlát állít ki. A kérdésünk az lenne, hogy amennyiben szabályzatban rögzítjük, hogy a dolgozói vásárlások készpénzzel nem egyenlíthetők ki, csak átutalással, vagy minden hónapban a munkabérükből vonjuk le, úgy mentesülhetünk-e a pénztárgép-használati kötelezettség alól? Mivel kötelező számlát adni, ha az ellenérték a teljesítésig nem rendezett, így véleményünk szerint ebben az esetben nem vagyunk kötelezettek nyugtaadásra, így pénztárgép-használatra sem. Ha pedig nem kötelező a pénztárgép használata, akkor a kibocsátott számláinkról sem kell adatot szolgáltatni a PTGSZLAA adatlapon a kiskereskedelmi értékesítések vonatkozásában. Segítségüket köszönjük.

Pénztárgép mellett számla lejelentése Kérdés

Egy barkácsbolt a napi értékesítéseiről, ha a vásárló számlát kér, azt kiállítja, s az összeget beüti a pénztárgépbe. A NAV felé így jelentve van a napi bevétel. Kérdésem az lenne, hogy 2015. január 1-jétől az új törvény szerint a kiállított számlákról ez esetben is kell külön jelentést adni a NAV felé? Köszönöm válaszadásukat!

Telefonfeltöltés beütése pénztárgépbe Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kiskereskedő ügyfelem szerződést kötött egy közvetítő szolgáltatóval, amelynek alapján Vodafone, T-Mobile és Telenor telefon feltöltési szolgáltatásokat értékesít a közvetítő szolgáltató által rendelkezésünkre bocsátott terminálba történő rögzítés útján. A terminál az értékesítésről a következő bizonylatokat bocsátja ki: Vodafone esetében nyugta a megnevezése, szolgáltató a Vodafone Magyarország Zrt., adattartalma a törvényben meghatározottaknak megfelel. (Ez az értékesítés egy kötelezettség, amellyel ügyfelemnek el kell számolnia heti rendszerességgel a közvetítő szolgáltató felé. Az elszámoláskor ügyfelem „Számviteli bizonylat”-ot kap, melynek összege teljes egészében megegyezik a közvetített szolgáltatás értékével.) T-Mobile és Telenor esetében értékesítési bizonylat a kibocsátott bizonylat megnevezése, adattartalma a nyugtáéval teljesen azonos, egy dolgot kivéve: eladóként ügyfelem adatai szerepelnek. (Ezt az értékesítést árbevételként és fizetendő áfaként rögzítjük a könyvelésben, elszámoláskor a közvetítő szolgáltató számlát állít ki, amely ügyfelemet áfalevonásra jogosítja.) Nap végén a terminálból napi zárást nyomtatnak (ezen szolgáltatónként szerepel a napi összes értékesítés), amely alapján történik a Vodafone esetében a kötelezettség előírása, illetve a másik két szolgáltatónál az árbevételként és fizetendő áfaként könyvelése. Kérdésem, hogy a fenti értékesítések összegét be kell-e ütnünk a saját (online) pénztárgépünkbe?

Pénztárgép, bankkártyás fizetés Kérdés

Van-e jogszabály mely előírja, hogy a pénztárgépbe külön rekeszbe kell ütni a készpénzes és a kártyás fizetést? Nap végén és esetleges ellenőrzés esetén, ha nincs külön rekeszbe ütve a bevétel, akkor is megállapítható a pénztár egyenlege (napközben a beütött bevételek, kártyaleolvasó, utalványok, a nap végén a bevétel a bevételi pénztárbizonylaton ugyanígy kerül elszámolásra). Napjainkban nagyon megnőtt a kártyával, illetve az utalvánnyal fizetők száma a vendéglátásban mely rengeteg problémát vet fel. Mi a helyes gyakorlat a pénztárgépek esetében? A vendég fizetni szeretne, és kéri a számlát. A felszolgáló megkérdezi, kártyával, készpénzzel vagy utalvánnyal fizet? Ezután a felszolgáló elkészíti a nyugtát, és kiviszi azt az ügyfélnek, a kívánt fizetési módnak megfelelően beütve a pénztárgépbe. A vendég meggyőződik róla, tényleg azt fogyasztotta-e, majd fizet. 1/ Ha a vendég készpénzben fizet, nincs probléma, hiszen az 1 rekeszbe lett beütve a bevétel. 2/ Kártyával szeretne fizetni, odaadja a kártyát a felszolgálónak, és ezután derül ki, hogy vagy nincs pénz a kártyáján, vagy már elfelejtette, hogy használta, és túllépte a napi limitet, stb. Volt úgy, hogy egy számlát négy kártyáról sem tudtak kifizetni teljesen, és a fennmaradó részt készpénzzel fizették ki. Mi ilyenkor a teendő? Rossz rekeszbe lett beütve egy része a bevételnek. 3/ Utalvánnyal fizetnének, de ugyebár abból nem lehet visszaadni, így egy részét a számlának utalvánnyal fizetik, a másik részét pedig kézspénzzel.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Táppénzjogosultság kiszámolása

Czeglédi Bernadett

munkajogi és társadalombiztosítási szakértő

Gyed melletti részmunkaidős munkavégzés

Czeglédi Bernadett

munkajogi és társadalombiztosítási szakértő

Kedvezményszabály csed

Czeglédi Bernadett

munkajogi és társadalombiztosítási szakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink