34 találat a(z) munkanélküli ellátás cimkére

Munkanélküli ellátás teljes összege Kérdés

Kedves Szakértő! Pár hónapja olvastam, ha a regisztrált munkanélküli hamarabb talál munkát, az igénybe nem vett összeg is igényelhető. Kérem ismételjék meg tanácsukat. Köszönettel: Horváthné

Őstermelő járulékfizetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Őstermelő munkaviszony melletti munkahelye megszűnt, és a munkaügyi központban regisztrálták, ellátást is kapott, mindez 2015-ben történt. Főállású munkanélkülinek a 1041-en a harmadik hónap leteltével jelentkezett be. Tehát arra az időszakra, amíg munkanélküli volt, ugyanúgy heti 36 óra melletti munkaviszonyosként volt a NAV-nál nyilvántartva. Nullás igazolást kért volna most, és azt a hibaüzenetet kapta, hogy ebben az időszakban heti 36 órát el nem érő munkaviszony mellett végezte az őstermelői tevékenységet, és adja be a T101-es lapot. Amíg a munkaügyi központtól ellátást kapott, és regisztrált munkanélküli volt, beadta a 1558-as járulékbevallást, és meg is fizette a járulékokat. Véleményem szerint erre az időszakra nem kellett volna járulékot fizetnie. Jól gondolom? Ha igazam van, akkor kérdés, hogy a NAV-nál ezt miért nem vették észre? Vagy mégsem, és a 36 órát meg nem haladó munkaviszony (jelen esetben munkanélküli ellátás) mellett is meg kell fizetnie a járulékokat? Köszönöm szépen.

Súlyos fogyatékosság adókedvezménye Kérdés

Köszönettel megtudtam Lepsényi Mária szakértő válaszából, hogy munkanélküli ellátásból is igényelhető a súlyos fogyatékosság adókedvezménye. Kérdésem: akkor is igényelhető-e a kedvezmény, ha a munkanélküli ellátás a betegség kialakulásának évében, de a betegség kialakulása előtti hónapokban volt? Másik kérdésem, hogy ha 2015. 06.10-étől áll fenn a betegség, akkor júniustól decemberig, tehát azokra a hónapokra kérhető 2015-ben a havi 5250 forint, amely hónapokban a betegség fennállt (jelen esetben 7 hónapra)? Köszönöm válaszukat!

Tb és munkanéküli ellátás külföldön: új szabályokon dolgozik az EU Cikk

Három helyett legalább hat hónapig jogosultak lennének a munkanélküli ellátásokra egy másik uniós tagállamban állást kereső munkavállalók, a gazdaságilag inaktív és tartózkodási engedéllyel nem rendelkező külföldiektől viszont visszatarthatnák a fogadó országban a tb-ellátásokat. Többek között ezeket a rendelkezéseket tartalmazza Brüsszel új javaslata a társadalombiztosítási rendszerek összehangolására.

Munkavállaló, várandósság, munkahely, telephely megszűnése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Van egy munkáltató, melynek több telephelye van, és sajnos kénytelen párat bezárni. Az egyik telephely, amelyik megszűnik a közeljövőben, abban két munkavállaló is várandós, egyelőre még nem mentek táppénzre. Mi a teendője a munkáltatónak, ha és amennyiben nem tudja a másik telephelyen foglalkoztatni? Tudják a munkavállalók, hogy ez a helyzet. Van lehetőség a munkaviszony megszüntetésre közös megegyezéssel, bár ez nem felmondás, de hivatkozva arra, hogy megszűnik a munkahely? Munkanélkülire jogosult lesz-e a munkavállaló várandósan?

Munkanélküli regisztráció Kérdés

Tisztelt Szakértő! Abban az esetben, ha valakinek van kiegészítő tevékenységként végzett vállalkozása, de a főállása megszűnt, regisztrálhat-e a munkaügyi központban? Várom válaszát.

Gyes igénylése Kérdés

A következő kérdésben szeretném kérni a segítségüket: Van egy főállású őstermelő, aki szeptemberben fog szülni. Jelenlegi biztosítása 2014 decemberében kezdődött. 2015. évben az előző évi árbevétel 20 százaléka után fizeti a járulékokat (10, illetve 4 százalékot). Előtte munkaviszonya volt 2013. 12. 01. és 2014. 06. 30. között, utána munkanélküli ellátást kapott 2014. 07. 03. és 2014. 08. 20. között. A gyermek születése után milyen ellátásra lesz jogosult? Gyest kell igényelnie, vagy jogosult lesz a tgyásra és utána gyedre? Köszönöm válaszukat.

Nyugdíj- és tb-szabályok: itt a várt megállapodás Amerikával Cikk

Pont került egy nyolc éve tartó hosszas egyeztetési folyamat végére, és februárban megszületett a társadalombiztosítási rendszerek összehangolásáról szóló amerikai-magyar kétoldalú egyezmény. A megállapodás főszabályként rögzíti, hogy a foglalkoztatott személyekre a munkavégzés helye szerinti jogszabályok vonatkoznak, emellett azonban számos speciális rendelkezést is tartalmaz – közölte a Mazars.

Munkanélküli ellátás Kérdés

Egy 65 éves korban öregségi nyugdíjra jogosult férfi most, 62 évesen megszüntette a munkaviszonyát. A szokásos munkanélküli ellátáson felül bármilyen más juttatás megilleti-e, illetve van-e ilyen? Ha igen, kérem a törvényi helyeket szíveskedjenek közölni. Köszönettel: Fejes Ilona

Gyógyszer, kórházi ellátás: ennyit kell érte fizetni Észtországban Cikk

Észtországban zömmel munkáltatói befizetésekből finanszírozzák a társadalombiztosítást, de a magánszemélyeknek is a zsebükbe kell nyúlniuk, ha gyógyszerre vagy kórházi ellátásra van szükségük.

Szja-bevallás: húsz kérdés, húsz válasz Cikk

Ha ezt a hétvégét szánta rá szja-bevallása elkészítésére, és bizonytalan a nyomtatvány kitöltésében, néhány gyakori kérdésre választ kaphat a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) összeállításából.

Gyed, munkanélküli ellátás, ápolási díj – melyiket terheli szja, illetve járulék? Cikk

Kell-e fizetni személyi jövedelemadót, illetve járulékokat a különböző társadalombiztosítási és családtámogatási ellátások után? Ha van ilyen teher, érvényesíthető-e családi kedvezmény, illetve az ellátási időszak szolgálati időnek minősül-e? Összefoglaltuk a rendkívüli változatos előírásokat.

Betéti társaság ügyvezetője részesülhet-e munkanélküli segélyben? Kérdés

Több éve veszteséges betéti társaság ügyvezetőjét (beltag) heti 20 órás munkaviszonyban foglalkoztatja. Munkabérét több hónapja nem tudja a bt. kifizetni, mivel nem rendelkezik bevétellel. Munkaviszony megszüntetése esetén részesülhet-e az ügyvezető munkanélküli segélyben?

Munkanélküli ellátás Kérdés

5 éves munkaviszonyom megszűnt, őstermelői tevékenységem árbevétele meghaladja a 600 ezer forintot. Jár-e ellátás részemre?

Őstermelő munkanélküli ellátása Kérdés

Őstermelő vagyok. 15 év munkaviszony után a közelmúltban megszűnt a munkaviszonyom. Bejelentkeztem a munkaügyi hivatalba munkanélkülieknek járó ellátásra. Az előadó felvette az adataimat, de bizonytalanságban hagyott, mert véleménye szerint nem vagyok jogosult ellátásra, mert az őstermelésből származó bevételem több mint 600 ezer forint (valóságban 2,4 millió forint). Véleményem szerint a megfelelő törvényekből nem ez olvasható ki. Az 1991. évi IV. törvény szerint az őstermelői tevékenység akkor minősül kereső tevékenységnek, ha az abból származó bevételt a személyi jövedelemadóról szóló szabályok szerint a jövedelem kiszámításakor figyelembe kell venni. Az Szja törvény 78/A. § (4) bekezdése szerint esetemben nyilatkozhatok, hogy az adóévben nem volt mezőgazdasági kistermelésből jövedelmem, feltéve, hogy rendelkezem a törvényben továbbiakban leírt feltételekkel. A számlákkal rendelkezem, és 2013. évben nyilatkoztam, majd 2014.évi bevallásban is nyilatkozom. Kérdésem, véleményük szerint kereső tevékenységet folytatok-e ebben az esetben?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Cégtörvény értelmezése

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Üzletrész könyv szerinti értékének kivezetési időpontja

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Zálogház, zálogpénztár, kényszer értékesítés, megfizetett kényszer

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink