14 találat a(z) konzorcium cimkére

Támogatási bevételhez kapcsolódó áfa Kérdés

Kft., őstermelő, kamatmentes kölcsön Kérdés

Praxisközösségi konzorcium Kérdés

Praxisközösség adóalanyisága Kérdés

Konzorciumi tagok közötti számlázás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Közös ajánlattevőként közbeszerzésen nyert építőipari projekt keretében a konzorciumi tagok, ha nyújtanak egymásnak ellenszolgáltatást (az építésvezetést vállalja az egyik, a művezetést a másik konzorciumi tag), számlázhatnak-e egymás között? A megrendelő részére a konzorciumi tagok külön-külön számláznak szerződés szerint, viszont a megrendelő elvárja az 50-50 százalékos arányt. A konzorciumi tagok részére a bevont alvállalkozók szintén 50-50 százalékos arányban számláznának szerződés alapján. Válaszát előre is köszönöm.

Konzorciumi tagok közötti elszámolás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy építőipari kivitelezési munkára a megrendelővel A és B cég konzorciumba állva kötött szerződést. A konzorciumvezető az A cég, de A és B cég is 50-50%-ban számláz a megrendelő felé. Megállapodás szerint A és B cég időközönként elszámol egymással a projekt alatt. A konzorciumi megállapodás csak a két fél közötti elszámolást említi, annak gyakorlati megvalósítását nem szabályozza. Kérdés, hogy például az A cég oldalán felmerülő többletköltségeket miként tudja elszámolni? A cég állíthat ki számlát B cég részére? A számlát milyen áfatartalommal kell kiállítani? Áfakörönként összesítve vagy áfa nélkül (mentesen/kívül)? Válaszát előre is köszönöm.

Konzorcium számlázása Kérdés

Tisztelt Szakértő! A közbeszerzési törvény alapján részvételi jelentkezést több gazdasági szereplő közösen is benyújthat. A Kbt. alapján együttműködési megállapodást kell kötniük, de ennek nem kötelező tartalmi eleme számlázásra, a számlázott teljesítésekre vonatkozó megállapodás. A szerződésben közösen szerepelnek teljesítő félként a nyertes társaságok, egy-egy szereplő teljesítménye, számlakiállítási jogosultsága nincs rögzítve. Mely jogszabályi helyek vonatkoznak az ismertett esetre, különös tekintettel az áfatörvény elvárásaira, amely szerint a számla tartalmi hitelességének feltétele, hogy a tényleges partnerek között lezajlott valós gazdasági eseményt (teljesítést)t tükrözze? Válaszukat előre is köszönöm.

Konzorcium – szerződés Kérdés

A és B cég egy projekt teljesítésére konzorciumi szerződést köt a megrendelővel. Mindkét cég áfakörbe tartozik. A projekt építésiengedély-köteles, így az építési-szerelési munkát végző cég fordított áfásan számlázza az építőipari szolgáltatást. B cég felel a konzorciumon belül a kiírt anyag beszerzéséért, az anyagmozgatásért, kivitelezési és építőipari tevékenységet nem folytat a konzorciumon belül. A konzorciumi szerződés azt a megállapodást tartalmazza, hogy minkét cég külön-külön számláz a megrendelő felé. Az anyagot beszerző cég tevékenységét tekintve nem tartozik az áfatörvény 142. §-a alá, de a fő projekt, amire közösen szerződtek a kivitelező céggel, fordított áfás. Kérdés: számlázhat-e az anyagot beszerző és szállító cég 27 százalékos áfával a megrendelő felé, függetlenül attól, hogy a projekt, amiben közösen részt vesznek, fordított áfás? Köszönöm a segítségüket, üdvözlettel. A.

Jobb ügyintézést ígérnek a kormányablakoknál, 7 milliárd forintos támogatásból Cikk

A Fejér Megyei Kormányhivatal által vezetett konzorcium 7 milliárd forint vissza nem térítendő európai unós támogatásban részesült a KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15 „Az adminisztratív terhek csökkentése” konstrukció keretében, olvasható a kormányportálon.

Uniós támogatás konzorciumban Kérdés

Egy alapítvány ügyfelünk Interreg pályázaton támogatást nyert, melyben konzorciumvezetőként jelenik meg. Az uniós finanszírozást oly módon kapja, hogy mint vezető partner minden elfogadott elszámolást követően közvetlenül az uniós támogató szevtől megkapja a támogatás összegét, amit aztán az alapítvány továbbít a konzorciumban részt vevő partnerek felé. Tehát a költségek a partnereknél merülnek fel, ők készítik az elszámolást, benyújtják a támogatási igényüket hatóság felé, viszont a kiutalás nem közvetlenül részükre, hanem a konzorciumvezető alapítvány részére érkezik meg. Az alapítvány az elszámolások szerint csupán közvetíti a pénzösszeket a konzorciumi tagok felé. Kérdésem: ebben az esetben szükséges-e alkalmazni a 224/2000. kormányrendelet 16. § (6) bekezdését, miszerint az egyéb szervezetnél a továbbutalási céllal kapott támogatást kettős könyvvitel vezetése esetén egyéb bevételként kell kimutatni?

Ingatlan-áfa Kérdés

Üdvözlöm. Kérdésem kicsit hektikus. Egy építési vállalkozó konzorciumban épít lakásokat. A konzorcium egyik tagja adja az építési telket, az építési vállalkozó pedig felhúzza rá saját költségén a házat. A kérdés az, hogy amikor eladja a lakásokat, akkor a konzorcium telket adó tagja felé milyen áfával számlázza ki a tulajdonképpeni telek vételárát. Az én olvasatomban ez tulajdonképpen azt a kérdést veti fel, hogy a telket akkor fizeti ki az építési vállalkozó, amikor sikerül eladnia a lakásokat. És ekkor ezt milyen áfatartalommal teheti meg? Köszönöm a választ.

Konzorciumban végzett tevékenység elszámolása Kérdés

Kettő gazdasági társaság több, egymástól független építőipari kivitelezői munkára konzorciumi megállapodást kötött. A munkák befejeződtek, a bevételeket, költségeket, ráfordításokat a konzorciumot vezető társaság a könyveiben elszámolta. Ebben van nyereséges és veszteséges projekt is. Kérdés: az eredmény bruttó módon történő könyvelése mellett (Szt. 86. § 2. bekezdés d), illetve 7. bekezdés c) lehetséges-e, hogy a pénzügyi rendezés a nettó összeg átutalásával történjen (vagyis az egyes munkák konzorciumi tagra jutó eredményét nem utalják külön-külön, hanem az érintett munkák összevont egyenlegét rendezik banki pénzmozgással)? Megfelel-e a 86. § (7) c) pontjának a nettó módon történő pénzügyi elszámolás?

Konzorcium – felelősség Kérdés

Tisztelt Adózóna! Ügyfelünk konzorcium létrehozásában gondolkodik, ami három tagból állna, és havonta folyamatosan ugyanazt a szolgáltatást nyújtaná a megbízónak. Mi van abban az esetben, ha a konzorcium egyik tagja kilép, majd röviddel ezután adótartozása keletkezik, aminek a nagy része még a konzorciumi működéséhez köthető. Utólag (akár fél évvel, egy évvel később a kilépést követően) behajthatja ezt a NAV a konzorcium többi tagján? Előre is köszönöm a választ!

Konzorcium árbevétele Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk egy építési beruházási projektben konzorciumi tag (vezető tag), a konzorciumi szerződésben a pénzügyi ütemezés szerint a konzorcium-vezető jogosult számlát benyújtani. Kérdéseim a következők ezzel kapcsolatban: 1. Milyen bizonylat alapján fogjuk a másik konzorciumi taggal elszámolni az elvégzett munkákra kapott bevételt és költséget? (Számla, konzorciumi szerződés? ) Tudomásom szerint nem számlázhatnak egymásnak a konzorciumi tagok (?) 2. A Tao. tv. vagy a Sztv. előír-e a konzorciumi szerződések alapján megvalósult árbevétellel kapcsolatosan bármilyen szabályt? Válaszát köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink