20 találat a(z) irodabérlés cimkére

Irodabérlet Kérdés

Irodát szeretnék bérelni, mint vállalkozó, és igy én lennék a bérlő. Kérdésem, hogy a bérbeadó kiadhatja-e a nem saját tulajdonát képező ingatlanát?

Irodabérlés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Lehet-e irodát bérelni vállalkozónak (aki a bérlőt jelenti) abban az esetben, ha a bérelt helyiség nem a bérbeadó tulajdona?

Adóalap-korrekció Kérdés

Tisztelt Szakértő ! Ügyfelem egy bérelt iroda egyik emeletéről a másik emeletre szeretett volna költözni, nagyobb hely reményében. Erről szóban állapodott meg az üzemeltetővel. Nem fektették még írásba, amikor már elkezdte az iroda elektromos és informatikai kábelhálozatának kialakítását 2 millió 500 ezer forint értékben. A költözés mégsem valósult meg, olyannyira, hogy ügyfelem még az irodaházból is elköltözött. Kérdésem, hogy a felmerült számla értéke a vállalkozás érdekében felmerült költség-e, vagy sem? Adóalap növelő-e vagy sem? Köszönettel: Vné

Kaució beszámítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magánszemélytől bérel iroda céljára egy helyiséget a cégünk már közel 2 éve, havi 100 000 forintért. 2013-ban a bérleti szerződés megkötésekor kéthavi összeget kaucióként megfizettünk a magánszemélynek. Most megszüntettük a bérleti szerződést, a bérleti díjat minden hónapban előre átutaltuk, így nincs tartozásunk a magánszemély felé. A kaució összegét viszont nem kapjuk vissza, mivel megállapodtunk a bérbeadóval, hogy a 200 000 forintot a bérlemény festésére fordítja (a bérleti díjról a magánszemély minden hónapban számlát állított ki, és a 16 százalék szja-t mi vontuk le a kifizetéskor és bevallottuk, befizettük a NAV felé. Kérdésünk az, hogy a kaució 200 000 forintos összegéről (amit festésre fordít a bérbeadó) kell-e a cégünk felé számlát kiállítania, és nekünk kell-e ebből is 16 százalék szja-t levonni? Vagy csak a megállapodás alapján a 200 000 forintot átvezetjük a karbantartási költségek közé? Válaszukat előre is köszönöm.

Főbérlő nevére szóló telefonszámla kifizetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. bérel egy irodát magánszemélytől, melyről számlát ad a magánszemély. A kft. vállalta a közös költség fizetését, melyről csak egy csekk van, hogy kifizette, de nem a cég neve van a csekken, hanem a főbérlő neve. Továbbá az irodában van egy telefon, melyet szintén fizet a kft., de a számla szintén a főbérlő nevére szól. Természetesen megoldás a jövőben, hogy írassák át a cég nevére a telefont, és akkor nincs probléma az elszámolással, visszamenőlegesen mit lehet tenni? Elszámolhatja költségként? Ha igen, akkor kell-e adózni utána (például tao-növelő tétel) vagy sem? Köszönöm a választ! Rotkiv

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Ingatlanértékesítés jövedeleme

Lepsényi Mária

adószakértő

Átalányadó költséghányad

Lepsényi Mária

adószakértő

Átalányadó és szja

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink