6 találat a(z) folyamatos munkaviszony cimkére

Folyamatos munkaviszony? Kérdés

Apai gyed Kérdés

Nők 40: évekig magas, majd nagyon alacsony jövedelem – így befolyásolja a nyugdíjat Cikk

Olvasónk felsővezető volt éveken át átlag feletti fizetéssel, most részmunkaidőben dolgozik a korábbi fizetésének töredékéért. Hogy befolyásolja ez a nők 40 kedvezményes nyugdíjához számítható jogosító időt, illetve a majdani nyugdíj mértékét? Olvasói kérdésre Winkler Róbert nyugdíjszakértő válaszolt.

Mi számít bele a gyedhez szükséges 365 biztosított napba, és mi nem? Cikk

Ha a várandós kismamának nincs több éve tartó folyamatos jogviszonya, kérdés, hogy az érintett jogosult lesz-e gyedre. A gyakori munkahelyváltás, a kieső idők, különféle jogviszonyok váltakozása vagy külföldi munkavégzés esetén gyakran előfordul, hogy egy helyzet nem egyértelmű az érintett számára. A következőkben azt nézzük meg, hogy a gyedhez szükséges legalább 365 biztosított napba milyen időszakok számítanak be, és milyenek nem.

Szochokedvezmény Kérdés

Munkavállalónk eléri az 55. életévét. Igénybe vehető-e a szochokedvezmény folyamatos munkaviszonyban lévő munkavállaló esetében is, vagy csak akkor, ha az 55 év feletti személy új belépő a cégnél?

Veszélyeztetett terhes Kérdés

Folyamatos munkaviszonyom volt több mint 2 évig, mely január végén szűnt meg. Február 1-jétől április végéig regisztrált munkanélküli voltam, és mind a 3 hónapra ellátást kaptam, vagyis végig biztosított voltam. Május 1-jétől új munkahelyem lett, ahol dolgozom is, de közben terhes lettem, és a koromnál és az egészségügyi állapotomnál fogva veszélyeztetett terhes vagyok, bár még 1-2 hónapig mindenképpen szeretnék dolgozni, ha bírok. Nem tudom, hogy ez hogyan befolyásolja az alábbiakat, kérem válaszoljon a kérdéseimre, mert nem szeretnék hátrányos helyzetbe kerülni azáltal, ha esetleg elmennék táppénzre, valamint a munkáltatómat sem szeretném kihasználni, mert jó munkahely. Kérdéseim az alábbiak: A fent említett munkatörténet alapján: – Munkáltatómnak milyen anyagi kiadása lesz, ha én veszélyeztetett terhesként táppénzre megyek? – Kell-e neki bármilyen járulékot fizetnie utánam (szja, tb, munkáltatói, stb.)? – Mennyi táppénzt kapok, és meddig? – Ezen táppénz, valamint a munkaügyi központból kapott álláskeresési járadék jövedelemként számít-e, vagyis a tgyás, gyed, gyesemet ezek hogyan befolyásolják? Kapok-e mindent, és ha igen, mennyit? A munkaügyi központból havi nettó 80 000 forintot, előtte havi nettó 235 000 forintot kaptam, a jelenlegi munkahelyemen havi nettó 150 000 forintot kapok.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Lakcím nélküli lakos bejelentése

dr. Kéri Ádám

ügyvéd, compliance szakértő

Jogos-e a szervízdíj ilyen formája?

Dr. Császár Zoltán

adótanácsadó, jogász

Adószámos magánszemély adózása

Kneitner Lea

okleveles nemzetközi és igazságügyi adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink