5 találat a(z) felmondás gyes után cimkére

Gyesről visszatérés Kérdés

Felmondás gyes után Kérdés

Idöarányos szabadság, felmentési időre juttatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kft. dolgozója harmadik gyerekével volt gyesen. Mivel lejárt a 3 év, így 2015. január 20-án jönne vissza dolgozni. A kft. nem tudja alkalmazni, ezért felmond neki a munkába állás napjával úgy, hogy kiveszi az bentmaradt szabadságát, és a felmondási idő felére felmenti a cég a munkavégzés alól. A munkaviszonya így 2015. 03. 16-ával szűnik meg. Kérdéseink: 1. Mivel a gyerekek 8, 5 és 3 évesek, így a dolgozónak járó 7 nap pótszabadságot kell-e arányosítani (úgy, mint a 2015. évre járó időarányos szabadságát 2015. 01. 20-2015. 03. 16.között)? 2. A kft. Erzsébet-utalványt biztosít havonta minden dolgozójának. A felmondási idő első felében a szabadságát veszi ki a dolgozó, így erre az időszakra jár neki az utalvány. A felmondási idő második feléről viszont fel van mentve a dolgozó, így erre az időszakra jár-e neki az utalvány? Ha nem jár neki a felmentési időre, attól még a cég dönthet úgy, hogy mégis biztosít a részére Erzsébet-utalványt? Válaszukat előre is köszönöm.

Álláskeresési járadék alapja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Gyes lejárta után a munkavállaló munkaviszonya 2014. 12. 29-én megszűnt. Az álláskeresésijáradék-igazoláson minden összeg nulla, mivel az aktuális negyedévben, a munkaviszony végén egyösszegben megkapott végkielégítés, szabadságmegváltás, felmondási időre jutó bér nem szerepelhet rajta. A munkaügyi központ szerint ezesetben az álláskeresési járadék alapja a minimálbér. Az 1991. évi IV. törvény szerint az álláskeresési járadék alapja a nyilvántartásba vétel előtti 4 negyedév munkaerőpiaci járulék alapja. Véleményem szerint az álláskeresési járadék megállapításánál figyelembe kellene venni az említett egyösszegű jövedelmet, mivel az egész összegből történt munkaerőpiacijárulék-levonás is. Várom véleményüket. Köszönettel.

Kismama tovább foglalkoztatása Kérdés

Cégünk munkavállalója gyesen van gyermekével. A gyes mellett szeretne visszajönni dolgozni. A munkájával nem igazán voltunk megelégedve, a kellő létszám is megvan a cégnél, jelen pillanatban nem terveztünk létszámbővítést. Elküldeni pedig senkit nem szeretnénk ő miatta. Kérdésünk az lenne, hogy kötelesek vagyunk-e foglalkoztatni a gyes alatt, mik a lehetőségeink? Valamint a gyes lejárta után már nem kívánjuk alkalmazni. Mikor és hogyan lehet felmondani, milyen kötelezettségeink vannak és milyen időszakra? Tisztelettel várjuk a választ.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Családi kedvezmény 16 év fölött

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Hipa – egyszerűsített adómegállapítás

Szipszer Tamás

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink