14 találat a(z) főiskolai hallgató cimkére

Hallgató díjazása, egyéb juttatása szakmai gyakorlat esetén Cikk

Háromhetes szakmai gyakorlaton lévő főiskolai hallgatót megillet-e szabadság, illetve milyen formában kell számára étkezést biztosítani – kérdezte olvasónk. Dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogi ügyvéd szakértőnk válaszolt.

Főiskolai gyarkolat díjazása Kérdés

Tisztelt Szakértő! "A hallgatót a hat hét időtartamot elérő egybefüggő gyakorlat ideje alatt, valamint a duális képzés képzési ideje alatt díjazás illeti, melynek mértéke legalább hetente a kötelező legkisebb munkabér (minimálbér) tizenöt százaléka. " Ebben az esetben a minimálbért arányosítani kell, vagy hetente kell a 138 ezer Ft 15%-át kell kifizetni? Köszönettel: Sólyom Mária

Osztalék főiskolai hallgatónak Kérdés

Tisztelt Szakértő! Nappali tagozatos főiskolai hallgató bt.-kültag osztalékot kap. Befolyásolhatja-e az osztalék az ösztöndíját, esetlegesen elveszítheti-e azt?

Főiskolai hallgató foglalkoztatása 2016 Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szakmai gyakorlatát töltené nálunk egy főiskolai hallgató. Hat hét lenne a szakmai gyakorlat hossza. Milyen bejelentési kötelezettségeink vannak NAV felé? Milyen jogviszonynak minősül a foglalkoztatás? Határozott idejű egyszerűsített munkaszerződést kell kötnünk vele, melyben meghatároznánk a heti járandóságát? Eddigi információim szerint csak a 15 százalék szja terheli a bruttó jövedelmet a munkavállaló oldaláról, kell-e egyéb járulékot fizetnie a munkáltatónak? Előre is köszönöm! Üdvözlettel: Lendvainé

Főiskolai hallgató munkaviszonyban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Nappali tagozatos főiskolás teljes munkaidős szerződést szeretne kötni egy céggel. A tanuló iskolaszövetkezetnek a tagja. Van-e akadálya a főállású munkavállalásnak, illetve az iskolaszövetkezetet érinti-e a munkaviszony létesítése? Válaszát köszönöm.

NAV-os jövedelemigazolásra van szüksége? Így kérheti Cikk

A főiskolák és egyetemek a kollégiumi elhelyezéshez és szociális támogatásokhoz gyakran kérnek a hallgatóktól jövedelemigazolást, ami a család jövedelmi viszonyait igazolja. A diákok jellemzően az utolsó napig várnak az igényléssel, de a Nemzeti Adó- és Vámhivatal már most készen áll arra, hogy kiszolgálja a kérelmezőket – közölte a NAV.

Diákként vállalkozók, figyelem! Így kell megfizetni a járulékokat Cikk

Bár a vállalkozói tevékenység nem tipikusan diákmunka, mégis nem kevesen vannak, akik a tanulmányaik mellett saját egyéni, illetve társas vállalkozással rendelkeznek, vagy éppen őstermeléssel is foglalkoznak. Cikkünkben összefoglaltuk, hogy az egyes jogviszonyokra milyen járulékfizetési szabályok vonatkoznak, amelyek között egyes esetekben egyáltalán nem könnyű kiigazodni.

Családi kedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Családi kedvezmény érvényesítése esetén beleszámít-e az eltartottak közé az a főiskolás hallgató, aki jelenleg "passzív" féléves, szünetelteti a főiskolai tanulmányait 2015 februárjától? Szeptemberben újra beiratkozik. Ha szeptemberben mégsem folytatja a tanulmányait, akkor 2015-ben meddig vehető figyelembe eltartottként? Válaszukat előre is köszönöm.

Tag munkaviszonya vagy megbízási jogviszonya Kérdés

Tisztelt Szakértő! Most induló kft.-vel kapcsolatos a kérdésem. A kft. tagja és a kft. ügyvezetője nem ugyanaz a személy. Az ügyvezető főiskolai hallgató. Van az ügyvezetőnek járulékfizetési kötelezettsége? A tag szeretne munkaviszonyban vagy megbízási jogviszonyban dolgozni a kft.-ben. Melyik jogviszonyban célszerű tevékenykednie? Arra gondoltunk, hogy napi 2 óra munkaviszonyban, vagy a megbízási jogviszonyért havonta 30 000 forintot kapna. Milyen járulékfizetési kötelezettsége van a tagnak a fenti esetben? A tagnak kell-e a fenti jogviszonyok mellett egészségszolgáltatási járulékot fizetnie? Mit kell a társasági szerződésben szerepeltetni ahhoz, hogy a fenti jogviszonyt a NAV a járulékfizetés ellenőrzésekor elismerje? Válaszát előre is köszönöm.

Gyakornok alkalmazása Kérdés

Tisztelt Adózóna! Cégünknél egy főiskolai hallgató 13 hetes egybefüggő szakmai gyakorlata telik le hamarosan. Kérdésem, hogy a hallgató további alkalmazása milyen formában lehetséges, illetve milyen járulékkedvezmények illetik meg őt és a munkáltatót, ha a hallgató tanuló jogviszonya továbbra is fennáll? Továbbá a hallgató munkaköre megegyezik a gyakorlati időszak alatt betöltött munkával, illetve a munkabére nem haladja meg a minimálbért. Válaszukat előre is köszönöm!

Főállás Kérdés

Alkalmazható-e főállásban nappali tagozatos főiskolai vagy egyetemi hallgató, ha minden kötelező járulékot megfizetünk utána, és rugalmas munkaidőben dolgozik?

Főiskolai hallgató Kérdés

A kérdésemre adott kérdésre közlöm: a nappali tagozatos hallgató egy üzletben lenne napi 2 órában foglalkoztatva, eladóként. Nincs iskolaszövetkezet. Eredeti kérdés: "Nappali tagozatos főiskolai hallgatót szeretnénk foglalkoztatni, nincs hallgatói szerződés sem vele, sem az iskolával, nem szakmai gyakorlat lenne. Mik a szabályok a bejelentés, az szja és a járulékok tekintetében?"

Főiskolai tanuló Kérdés

Nappali tagozatos főiskolai hallgatót szeretnénk foglalkoztatni, nincs hallgatói szerződés sem vele, sem az iskolával, nem szakmai gyakorlat lenne. Mik a szabályok a bejelentés, az szja és a járulékok tekintetében?

Foglalkoztatási jogviszony Kérdés

Tisztelt Cím! Segítségét szeretném kérni abban hogy nappali tagozatos főiskolai hallgató foglalkoztatható-e főállásban, illetve megbízási jogviszonyban, valamint milyen járulékfizetési kötelezettségekkel jár?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Telefonadó

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Adóköteles biztosítási díj

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Határon átnyúló átalakulás – magánszemély osztalékadója

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink